Skocz do zawartości
126tomek

LED jako światła do jazdy dziennej+postojówki LED

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego chce wybrać jak najlepsze rozwiązanie a kwestie pieniądzy zostaw już mnie. Pieniędzy może to Ty nie masz....Twoje docinki nie są na miejscu tyle Ci powiem.Jak nie zabierasz głosu w sprawie konkretnie to lepiej nic nie mów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chce kupic takie oto paski led i zainstalować je jako swiatła do jazdy dziennej
Czy w miejsce postojówek można włożyć jakieś mocniejsze żarówki lub diody(tak aby lepiej i mocniej swieciły)i jezdzić na nich jako na światłach w dzień?
Chce sobie zmienić postojówki na LED i tu pojawia się moje pytanie które LED wybrac tak aby swieciły jak najmocniej

Po tych wypowiedziach od razu można zauważyć, że chcesz sobie zrobić światła dzienne. Więc zapytałem co chcesz dokładnie osiągnąć? Po tym jak inni użytkownicy wybili ci z głowy tandetę, zaczynasz proponować jakieś inne rozwiązania. Dobrze, że uświadomiłeś sobie, że te tandetne paski i diody nie mają w ogóle sensu, szkoda tylko, że nie może do ciebie dotrzeć to, że światła dzienne oparte o diody, które będą spełniać swoje zadanie są po prostu drogie. Sam koszt zakupu takich świateł powinien ci uświadomić, że nie działa on na zasadzie (dużo zwykłych led'ów = będzie jasno), takie światła zbudowane są z trochę innych diod led, i do tego jeszcze sposób zasilania tych diod jest dość skomplikowany dla zwykłego użytkownika.

 

Tak więc odpowiem na twoje pytania:

W miejsce oryginalnych postojówek nie wejdzie, żadna dioda wraz z układem zasilania/chłodzenia), którą dobrze widać w dzień i która mogła by służyć jako światło dzienne.

Najmocniej będzie świecić postojówka wykonana z dużej ilości diod (np. smd) - ale jak już napisałeś, cena jest dość spora.

 

Uprzedzając, jednocześnie domyślając się kolejnego pytania:

Można zrobić tak by światła drogowe/długie świeciły jako światła dzienne, ale potrzeba do tego dość sporo różnych elektronicznych elementów co z pewnością tanie nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a powiedzcie mi taką rzecz. Czy da sie zrobic tak aby po zapaleniu pozycyjnych dało się włączyć długie swiatła?Jak trzeba to przerobić aby można było włączyć długie bez swiateł mijania?

 

Czy chodzi Tobie o coś takiego??:

http://www.allegro.pl/item723328913_swiatla_dzienne_regulator_swiatel_sd_2_tuning.html

Nie wiem tylko jak jest dokładnie z przepisami!!! Bo świecą one tylko z przodu (nie powodyją włączenia świateł pozycyjnych tylnych oraz podświetlenia deski i tablicy rejestracyjnej). Zgodnie z przepisami natomiast gasną przy załączeniu świateł mijania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy chodzi Tobie o coś takiego??:

http://www.allegro.pl/item723328913_swiatla_dzienne_regulator_swiatel_sd_2_tuning.html

Nie wiem tylko jak jest dokładnie z przepisami!!! Bo świecą one tylko z przodu (nie powodyją włączenia świateł pozycyjnych tylnych oraz podświetlenia deski i tablicy rejestracyjnej). Zgodnie z przepisami natomiast gasną przy załączeniu świateł mijania.

 

Podstawowy problem jest taki, że światła HR nie mogą świecić jako światła RL, gdy nie jest to zaznaczone w homologacji. Swoją drogą chwytliwy opis aukcji, ale ja dla bezpieczeństwa zapytałbym sprzedawcę, jak to jego magiczne pudełko współgra z nowymi sterownikami w samochodach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podstawowy problem jest taki, że światła HR nie mogą świecić jako światła RL, gdy nie jest to zaznaczone w homologacji. Swoją drogą chwytliwy opis aukcji, ale ja dla bezpieczeństwa zapytałbym sprzedawcę, jak to jego magiczne pudełko współgra z nowymi sterownikami w samochodach :)

John, zgadza się HR w pełnej mocy nie będą nigdy RL, a i 50% mocy nigdy nie będzie RL. Światła dzienne przeważnie (czytaj dokładnie - przeważnie) są dokładane przez użytkownika pojazdu (lub na jego zlecenie) - z tąd oznaczenie homologacyjne RL - by nie wkładać do auta świeczek lub latarni. Jestem ciekawy jakie oznaczenie mają lampy w Audi? Czy posiadają oznaczenie RL? Może ktoś to wyjaśni. John w najgorszym przypadku dorobimy homologację (tak jak w Twoim opisie ;-) ).

Mam xenonki (lampy oryginalne) i chętnie odciążyłbym palniczki (sam dokładnie wiesz że nie są najtańsze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem ciekawy jakie oznaczenie mają lampy w Audi? Czy posiadają oznaczenie RL? Może ktoś to wyjaśni.

27555924.jpg

John w najgorszym przypadku dorobimy homologację (tak jak w Twoim opisie ;-) ).

Mam xenonki (lampy oryginalne) i chętnie odciążyłbym palniczki (sam dokładnie wiesz że nie są najtańsze).

No tak, jest to najlepsze rozwiązanie by spławić kontrolę drogową, ponieważ krzywdy nikomu nie wyrządzasz, jeśli to jest poprawnie wykonane, a ksenon w dzień odpoczywa. Problem tylko w tym, że u mnie w b4 moduł PWM nie wpływa na nic (radio nie sieje itd.) a od b5 w górę jest już trochę więcej elektroniki, którą trzeba brać pod uwagę projektując taki układ jak i sposób podłączenia musi być z pewnością bardzie wyrafinowany. Tak więc jeśli spojrzymy na całokształt pracy i nakładu pieniędzy, to zbliżamy się do poziomu dobrych markowych świateł dokładanych.

 

PS: muszę wysłać zapytanie, do gościa co sprzedaje ten układ PWM, ciekaw jestem czy zdradzi co takiego tam zmajstrował. Bo opis aukcji ma iście w marketingowym slangu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje i nigdzie nie mogę znaleźć takich pozycyjnych świateł LED, może ktoś z Was ma takie światła, oraz zna ich cene :638:

attachment.php?attachmentid=16669&stc=1&d=1252958747attachment.php?attachmentid=16668&stc=1&d=1252958593

attachment.php?attachmentid=16667&stc=1&d=1252957803

bez tytu?u.jpg

Edytowane przez xirius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziękuje kolego Eldorado, ale chodzi mi o te które są konkretnie na moich fotkach, raczej nie przypominają chińskich lampek na patyku, to coś w stylu tych http://moto.allegro.pl/item736686572_nowe_oryginalne_lampy_diodowe_led_skoda_oktavia_rs.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są lampy od audi s6. Cena od 1000 do 2000. Zależnie od źródła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzsiaj widzialem Paska ze szklami gdzie mial wbudowane LEDy. Wygladaja OK, ale jesli chodzi i strumien swiatla, to troche kicha - przynajmniej w porownaniu z oryginalnymi AUdi. Poza tym, w Audi chyba przy wlaczonym kierunkowskazie, LED sie mocno sciemnia - czego w Pasku nie bylo.

 

I pytanie - w Polsce trzeba miec tez tylne swiatla wlaczone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I pytanie - w Polsce trzeba miec tez tylne swiatla wlaczone?

Od czerwca tego roku, nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to wszystkie te wszystkie tanie ledy z allegro pachna wiocha, jak cos kupowac to porzadnego(jedyne swiatla warte zachodu to wedlug mnie te z audi S6), wiadomo Ledy wygladaja ładnie, reasumujac zadne swiatla do jazdy dziennej nawet te za 800 zl co kolega wyzej pokazał nie beda tak swiecic jak te oryginaly w np Audi A6 po lifcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zadne swiatla do jazdy dziennej nawet te za 800 zl co kolega wyzej pokazał nie beda tak swiecic jak te oryginaly w np Audi A6 po lifcie

Nie prawda. To jak takie światła świecą zależy jedynie od użytych elementów świetlnych i układu zasilania. Pisanie, że jedynie ładnie wyglądające dzienne diody to te od audi s6 jest lekką przesadą, bo te od octavi to też oryginała Hella. Identycznie świecą uniwersalne diody produkowane przez Hella (Ledayline ok 700 zł), ciekawe diodowe światła dzienne ma w swojej ofercie polska firma Waś. Tak więc, niemieckie nie oznacza: najlepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo te od octavi to też oryginała Hella

niby tak ale bede sie upieral ze to nie to samo co w przypadu S6, bynajmniej mam takie odczucia

co do firmy Waś nie znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

A jak podłączyć taki wężyk led żeby świecił się razem ze światłami mijania

np taki http://moto.allegro.pl/item775828548_listwa_diody_waz_24_led_postojowe_diodowe_super.html

 

Ad1. Podepnij go do postojówek.

Ad2. A najlepiej tego nie rób, oszczędź wsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od czerwca tego roku, nie trzeba.

John a jest gdzieś konkretny zapis w tej kwestii?

Jeżeli tak to gdzie tego mam szukać? Wyszedł nowy kodeks?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
John a jest gdzieś konkretny zapis w tej kwestii?

Jeżeli tak to gdzie tego mam szukać? Wyszedł nowy kodeks?

W kilku tematach już widziałem, jak ktoś wklejał nową poprawkę dotyczącą oświetlenia samochodowego. Obowiązuje od czerwca obecnego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, znalazłem jąsmile01.gif, i to mnie uspokoiło. W razie czego mam czym się podeprzeć w dyskusji z policją004.gif.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności