Skocz do zawartości
arturp

Brak paliwa w przewodach b3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przez kilka dni jeździłem tylko na LPG (silnik2.0 benzyna) B# 1992r) Po zatankowaniu benzyny po kilkunastu próbach odpalenia silnika (bezskutecznego) stwierdziłem brak benzyny w przewodach paliwowych.

Dodam że benzynę wyjeździłem chyba do końca i zastanawiam się czy nie spaliłem pompy. Może jakieś pomysły na zdiagnozowanie problemu i jego usunięcia. Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może jakieś pomysły na zdiagnozowanie problemu i jego usunięcia.

Kilka pomysłów by się znalazło. Po pierwsze sprawdź bezpieczniki, po drugie podmień od kogoś sprawny przekaźnik pompy paliwowej, po trzecie jak powyższe zabiegi nic nie dały to chyba tylko wymiana pompy Cie czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włączysz zapłon to powinieneś usłyszeć przez chwilę pracę pompy. Chodzi cicho, ale można ten szum usłyszeć, ewentualnie sprawdź czy dostaje napięcie. Jak nic to szargaj pompę (bez benzyny to się zatarła). Gdzieś czytałem, że można wymienić sam wkład, ale poszukaj.

Dodam że benzynę wyjeździłem chyba do końca

Ale dolałeś?

Edytowane przez kdjk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolałem :) Ale faktycznie po przekręceniu zapłonu nie ma tego odgłosu kiedy zaczyna pracować pompa. Dzięki za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli kompletnie nie słychać pompki po zdjęciu jej osłony w bagażniku (ten okrągłu dekiel) to jak sprawdzić czy dochodzi do niej zasilanie? Tą kostką którą widać na górze na środku pompka jest zasilana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tą kostką którą widać na górze na środku pompka jest zasilana?

Dokładnie- ty przykładasz żarówkę lub multimetr a ktoś przekręca stacyjkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności