Skocz do zawartości
bogdan24

skrzynia od 1.9 tdi do 1.8 20V

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów mam pytanie czy jest możliwe założenie skrzynie od 1.9 tdi do mojego 1.8 20V. bo posiadam dużo mocy silnik naprawdę w bdb stanie ale mam za małe przełożenie i chce zrobić tak podmiankę. co o tym myślicie??? :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj jadąc do domu też się zastanawiałem nad taką operacją, bo fakt posiadania 2500obr/min przy 1000km/h na V biegu jest... kuszący ;) tylko ile ten biedny benzyniak by palił przy próbie zebrania się na piątce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000 km/h jest bardzo kuszace ;) Jezeli juz to chyba lepiej 6biegowa zeby mu troche ulzyc. O ile jest to mozliwe z technicznego punktu widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak szczegolnie 1000km moze byc ciężkie

ale z 6 biegowka nie ma problemu pasuje jak ulal to samo sprzeglo i ten sam kosz i obudowa wiec musi pasowac, ale czy pojedzie???

Edytowane przez bimbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale z 6 biegowka nie ma problemu pasuje jak ulal to samo sprzeglo i ten sam kosz i obudowa wiec musi pasowac, ale czy pojedzie??

 

6 biegowa ma takie samo sprzęgło jak... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 biegowa z TDI ma tarczę o średnicy 240mm (AVF), z tego co widzę 1.8T (AWT) ma tarczę 228mm. W TDI 228mm ma skrzynia 5 biegowa np. mój AWX.

 

Dodatkowo na 5 biegu przy:

2500obr/min jest 130km/h

3000obr/min jest 155km/h

3500obr/min jest 180km/h

to są prędkości licznikowe sprawdzone w trakcie jazdy

Tak pi razy drzwi wyliczyłem, że przy 5000obr/min byłoby ok. 255km/h

 

Oznaczenie skrzyni FHN (na wlepce w bagażniku).

 

link do podobnego tematu: http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=66749&hl=skrzynia+tdi

Edytowane przez ja456

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

a czy skrzynia od 6 biegowego 1.8t do 1.8 20v będzie pasowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem skrzynie 6 biegowe od 1.8t były stosowane w silnikach montowanych poprzecznie, a w passacie masz silnik wzdłużnie więc na wstępnym etapie odpada.

 

Pozdro

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darecki_M, tak jak Arek napisał - nie było 6 biegowych 1.8T w passatach... być może uda Ci się trafić taką skrzynię z Audi A4/A6, ale upewnij się 2x patrząc po numerach w etce czy półosie będą pasowały (strzelam, że nie, bo mocowań przegubu wewnętrznego były ze 4 rodzaje). Jeśli okaże się, że będzie trzeba dobierać półosie, to szykuj się jeszcze na kilkaset zł wydatku (albo kup skrzynię od razu z półosiami, to będziesz w przysłowiowym domu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności