Skocz do zawartości
thomas1919

MFD - kamera cofania i wejscie audio bez adaptera

Rekomendowane odpowiedzi

Uzyskasz kolorowy obraz pod warunkiem że, DVD które zastosujesz, będzie miało na wyjściu RGB + csync, a większość ma.

Co do 'przetwornic', można wykonać przetwornice DC-DC do DVD, ale to się troszke komplikuje bo DVD ma troche więcej napięc zasilania 3.3V, 5V 12V 33V do VFD itp;)

Raczej nie odpalisz DVD z trafem / ani przetwornicą z 12V chyba że dvd na coś takiego pozwala, ale jeszcze nie widziałem przetwornicy która chodziła by od 12 do 230V ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Czy mógłby ktoś wrzucić jeszcze raz schemat podłączenia kamery cofania (do MFD)? Grafiki na pierwszej stronie już wygasły.

 

Planuję kupić taką kamerkę: [ LINK ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zainstalowałem u siebie kamerę cofania, zaistalowałem interfejs do jej podłączenia, ale... żeby zobaczyć obraz z kamery i tam muszę sam ręcznie ustawić wejście AUX. Po jego ustawieniu jest czarny obraz, a kiedy wrzucę wsteczny to wtedy tak jak to powinno być pojawia mi się obraz z kamery cofania. Panowie, co zrobić, żeby nie zmieniając nic (np słucham radia) po wrzuceniu wstecznego obraz pojawiał się automatycznie, co zrobić żebym nie musiał ręcznie przestawiać na AUX (czy może rozciąć kable z wtyczki, i podpiąć sygnał "+" ze światła wstecznego pod pin 7? )

 

Pomóżcie... wydałem 300zł na interfejs i 100zł na kamerę i dalej muszę ją ręcznie załączać !!!!

 

interfejs: http://www.car-tronic.pl/interfejs-video-do-podlaczenia-kamery-cofania-audi-rns-d-vw-mfd-seat-mfd-p5911.html

 

kamera: http://allegro.pl/nowa-kamera-cofania-do-vw-passat-b5-fl-kombi-vat-i4493855995.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 pin okrągłego złącza vid-on musisz zapodać 12V przy włączaniu wstecznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 pin okrągłego złącza vid-on musisz zapodać 12V przy włączaniu wstecznego.

 

 

Czyli "+" z światła wstecznego podpiąć bezpośrednio do wtyczki na pin 7?

 

Posłuchałem ludzi którzy sprzedają interfejs, próbowałem przed chwilą i nie wiedzieć dlaczego, teraz nawet jak wyłączę wsteczny, to światło cofania dalej działa :/

 

Jutro powalczę z tą 7, zobaczę co to da (tylko muszę rozpracować który kabel z kostki dochodzi pod to miejsce, kostka niestety jest nie rozbieralna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak to wygląda w praktyce

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy komus sie w koncu udalo stworzyc takowy adapter i ze dziala bez problemu bede wdzieczny za odpowiedz pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Witam, mam problem z MFD 1 i kamerką cofania. Widać go na filmie. Kamerka podłączona bez adaptera. Obraz skacze, ale gdy dotykam ekranu to się stabilizuje. Co może być problemem?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czy komus sie w koncu udalo stworzyc takowy adapter i ze dziala bez problemu bede wdzieczny za odpowiedz pozdrawiam .

 

Ja robiłem ten adapter: http://obrazki.elektroda.net/95_1286733238.gif i ku mojemu zdziwieniu zadziałał od razu bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie:

podłączona pod MFD kamera cofania, normalnie obraz z kamery jest aczkolwiek samoczynnie nie przełącza się obraz na podgląd z kamery mimo podania na pin 7 wtyczki mini iso 10 pin napięcia 12V, w ustawieniach navi oczywiście wybrany tryb AUX Video + Audio

w czym może być problem? mozę jeszcze coś trzeba włączyć lub ustawić? mi już ręce opadają

temat nieaktualny, już jest OK :)

Edytowane przez Mr. X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadało by się podzielić co było nie tak a już jest ok, może komuś się przyda. Mr.X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wypadało by się podzielić co było nie tak a już jest ok, może komuś się przyda. Mr.X.

odłączyłem zasilanie radia na kilka minut :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol3:respect:kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten sam problem navi przestała przełączać po wrzuceniu wstecznego, powodem było podłączenie do vaga w moim przypadku polski vag 4.9 (gdzieś czytałem że inni mieli to samo). Po odłączeniu navi na kilka minut znowu obraz z kamery włącza się po włączeniu wstecznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam płytkę robiłem ale wyszła sporych rozmiarów i nie obyło się bez błędów.

Koszt części nie jest duży, kosztował mnie tylko kabel - 40zł scalaki znalazłem w starym telewizorze resztę miałem a czego nie miałem to już grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam płytkę robiłem ale wyszła sporych rozmiarów i nie obyło się bez błędów.

Koszt części nie jest duży, kosztował mnie tylko kabel - 40zł scalaki znalazłem w starym telewizorze resztę miałem a czego nie miałem to już grosze.

 

nie podjął byś się raz jeszcze wykonania? :)

kabel mam jakby co :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w tej chwili nie mam czasu na zabawę z tym, chodź może kiedyś jak zajdzie taka potrzeba i będę miał gotowy projekt to bym mógł wykonać kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję prostej odpowiedzi. Czy kamerkę cofania podłączę bez adaptera do mfd1 i bedzie wszystko fafać czy jednak wymaga to adaptera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Edytowane przez miszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności