Skocz do zawartości
thomas1919

MFD - kamera cofania i wejscie audio bez adaptera

Rekomendowane odpowiedzi

Nie moge pisac nowych tematow wiec podepne sie tutaj.Koledzy czy wiecie jak podlaczyc kamere cofania bez adaptera do MFD2?Moze macie jakis schemat?

 

post 5,

a opis wyprowadzen MFD2 jest na forum np tu:

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=76994&postcount=40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MarcinS

Witam wszystkich. Mam pytanie. Czy ktoś próbował podłączyć do MFD tuner Navi Heaven?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś próbowałem podpiąć kamerke... niestety obraz skacze i nic na nim nie widać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziś próbowałem podpiąć kamerke... niestety obraz skacze i nic na nim nie widać :/

ja moze nie kamerke tylko telefon ale obraz gito.

podpiełem:

4,8,9,10 - video

5 - masa video

6- +12V

7-nie podpinałem bo wtedy niema mozliwosci kontroli MFD a włączyc wejscie aux z menu to nie problem

 

[ame]

[/ame]

[ame]

[/ame]

 

 

p.s. ten bezpiecznik na schemacie to po co? :D

Edytowane przez rosiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Panowie wielka prośba....

Podłączyłem kamerę cofania zgodnie z drugim schematem z pierwszej strony:

pin 6 i 7 zwarty (podłączenie +12V ze światła wstecznego)

piny 4, 8, 9, 10 zwarte z podłączeniem "+" z kamery

 

Po podłączeniu wejście audio działa bez zarzutu, obraz z kamery pojawia się po włączeniu biegu wstecznego natomiast obraz skacze.

Proszę o pomoc i informację o przyczynie. Czytałem że ktoś miał taki sam problem ale nie znalazłem żadnej rady.

Czy na piny 6 i 7 powinienem podać dodatkowo 12V? Jeśli tak to skąd. Czy zwarcie RGB należy zmostkować resystorami? Jeśli tak to proszę o jakiś schemat.

Proszę o info.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamera bez adaptera nie będzie działać, inna synchronizacja H V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adapter rozdziela sygnał Composite na RGB. Czy normalnie podłączając tak jak na schemacie z 1 strony nie powinno działać? Tylko że obraz czarno biały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adapter rozdziela sygnał Composite na RGB. Czy normalnie podłączając tak jak na schemacie z 1 strony nie powinno działać? Tylko że obraz czarno biały?

i tak własnie jest.działa tylko obraz czarno-biały.

mozliwe ze skacze bo kamera pracuje w NTSC lub podpinał na stole i zasilanie nie za bardzo stabilizowane. u mnie nic nie skacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamera pracuje w NTSC i PAL z dwoma różnymi rozdzielczościami.

Podpiąłem z tyłu do zasilania tylnego światła białego (wstecznego) żeby się wyzwalał obraz po włączeniu wstecznego. Skakanie obrazu jest wynikiem braku stabilizacji, wiem. Proszę o jakieś wskazówki co zrobić aby obraz nie skakał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką mam pewność że kupując konwerter za 320zl zyskam kolorowy obraz i to że nie będzie on skakał na ekranie?

Panowie jeśli znacie temat to bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podłaczaj na pin 6 napięcie +12 v i napisz jaki efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety w zlaczu AUX w MFD jest tylko jeden sygnal aktywcji (video_on). Sygnal ten aktywuje wejscie AUX z taka opcja jaka zostala ustawiona w menu: audio lub audio+video. Dlatego automatyczny wybor pomiedzy video lub tylko audio jest niemozliwy.

Jezeli w trakcie odtwarzania MP3 przez zlacze AUX przeszkadza Ci obraz z tylnej kamery, to przestaw w menu AUX na opcje tylko audio.

 

To co kolega navik napisał o aktywacji AUX to nie do końca prawda. Jeśli ma się podpięte zaś 12v na pin 7 to w menu może być wybrana tylko opcja AUDIO. Po załączeniu wstecznego (przy kamerce cofania) navi sama automatycznie się przełączy. I dziś to sprawdziłem. Działa.

 

Inna sprawa jest taka, że ja dziś w moim pasku zamiast kamerki cofania zamontowałem dvd. Ale żeby było śmieszniej to dvd jest takie jakiego używa się w domu. Przetwornica 12v/230v i super. W menu AUX wybrane tylko AUDIO i przy załączaniu napięcia na pin 7 navi samo przełącza się do wyświetlania obrazu. Minus w tym wszystkim jest taki, że obraz jest czarno-biały. Ale ogólnie fajna sprawa bo można normalnie oglądać film albo nagrane teledyski. Muszę tylko popracować nad tym żeby mieć obraz kolorowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ame=http://

]
[/ame]

 

Po podłączeniu kamery obraz się pojawił ale "skacze" jego dolna część jak na video.

Jakieś propozycje? Co jeszcze powinienem zmienić?

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! A ja mam następujący problem: Po podłączeniu kamery i jacka nic mi się nie wyświetla. nawet nie leci muzyka. AUX ustawiony na audio+video. Nawet zmieniłem gniazdo aby się upewnić że styki są dobre ale to nie pomogło. Czy ktoś zna budowę radia i wie co może być uszkodzone?? Dodam jeszcze że automatyczne wyzwalanie czasem zaskoczy ale pojawia się na 1sek czarny ekran i powraca do radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! A ja mam następujący problem: Po podłączeniu kamery i jacka nic mi się nie wyświetla. nawet nie leci muzyka. AUX ustawiony na audio+video. Nawet zmieniłem gniazdo aby się upewnić że styki są dobre ale to nie pomogło. Czy ktoś zna budowę radia i wie co może być uszkodzone?? Dodam jeszcze że automatyczne wyzwalanie czasem zaskoczy ale pojawia się na 1sek czarny ekran i powraca do radia.

 

 

A masz podłączony adapter?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adaptera nie posiadam. kamerkę mam podłączoną 4-8-9-10 a minus pod 5 aby obraz był czarnobiały. wydaje mi się że chyba radio jest uszkodzone bo nawet muzyka nie leci przez jacka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś podłączyłem do mojej nawi telefon kom. z wyjsciem audio i wideo tak jak na pierwszym schemacie. Niestety obraz skacze, a dziek jest ok:) Z tego co teraz doczytałem to musze podac na 6 pin +12V. Na 7 pin nic nie podłączam bo wole ręcznie sobie sterowac wejściem aux.

Jutro spróbuje podłączyc +12v na 6 pin i dam znac czy pomogło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Minus w tym wszystkim jest taki, że obraz jest czarno-biały. Ale ogólnie fajna sprawa bo można normalnie oglądać film albo nagrane teledyski. Muszę tylko popracować nad tym żeby mieć obraz kolorowy.

 

Pobierz z wyjścia scart dvd sygnały r g b a pod sync w MFD daj Composit Video ze Scarta (18 albo 19 nóżka, weź z pinoutu). Warunek żeby DVD miało wyjście RGB, jak sprawdzić ? Podpinasz pod TV scartem i odpalasz wejście RGB jak jest obraz na TV będzie i na MFD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem na 6 pin +12V i obrzaz sie ustabilizował i wszystko działa. Jak narazie jest czarno-biały a nosnikiem, odtwarzaczem audio-wideo jest telefon komórkowy. Mysle nad zamontowaniem DVD takiego domowego na 230V. Musze sie dopytac czy musze kupic przetwornice z 12V na 230V bo w DVD napewno jest trafo co znowu obniza napiecie moze nawet na 12V. Z tego co mi sie wydaje jak podłącze DVD pod navi to uzyskam kolorowy obraz. Prosze o podpowiedz jesli juz ktos sie tym zajmował:) PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności