Skocz do zawartości
thomas1919

MFD - kamera cofania i wejscie audio bez adaptera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poczytałem na forum o możliwości podłączenia do MFD kamery cofania i zewnętrznego źródła audio bez adaptera. Zrobiłem schemat i proszę znawców tematu o ocenę czy wszystko jest prawidłowo. Wszystko co potrzebne widoczne na rysunku.

minidin10pin.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niedziala, podpinalem dzis i lipa obraz skacze nic nie widac po przelaczeniu na aux cisza i ciemno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Działa wejście audio. Już zrobiłem wejście audio pod ipoda przez jack. Nie sprawdzałem jeszcze wejścia wideo. Prawdopodobnie piny 8,9,10 trzeba połączyć bez pinu 4. Czekam na wypowiedź forumowicza Navik, który jest w temacie i wtedy zabiorę się za podłączenie kamerki cofania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz co nie widzialem ze 4 tez czeba podlaczyc, jutro sprawdze ale i tak juz zakupilem adapterek i bedzie w kolorze i dvd latac napisze jutro jak sprawdze bo teraz juz do warsztatu za pozno zeby sie czaskac sasiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schemat poprawiony i sprwdzony, działa w 100%. Potrzebny dodatkowy plus na pin 6 wybór systemu PAL.:)

 

minidin10pin.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką kamerkę zastosowałeś? Jak możesz to zrób jakieś foty nawi z obrazem z kamerki (jestem ciekaw jak się prezentuje)

Edytowane przez thomas1919

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy obraz na navi zmienia sie samoczynnie po wlaczeniu wstecznego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samoczynnie bo włączeniu biegu wstecznego a dokładniej po "podaniu" na pin 7 napięcia 12v, które idzie np. z żarówki wstecznego lub "fabrycznie" z bezpiecznika nr 31. Tu pytanie do czarny8 czy napięcie na pinie 6 też ma być podawane z wstecznego czy ma być przyłączone na stałe? Mam nadzieję, że powracając do poprzedniego pytania czarny8 zamieści jakieś fotki i napisze jaką ma kamerkę.

Edytowane przez thomas1919

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dokładniej po
...

wiesz ja to tak po normalenu mowie ;) a ty staraj sie zeby dalo sie ciebie zrozumiec ;)

 

szczerze powiem ze perspektywa kamerki odeszla ze wzgledu na cene adaptera, ale teraz widze ze jednak powrocila.

a moze da rade zrobic jakis patent, azeby mozna bylo podlaczyc ipoda i odtwazac teledyski na navi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
luke wszystko jest zrozumiale napisane. Według schematu podepnij zamiast kamerki sygnał audio z ipoda i podziel się doświadczeniami (obraz w navi bez adaptera nie będzie kolorowy). Edytowane przez thomas1919

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko jest zrozumiale napisane

zgadzam sie w zupelnosci, tak tylko uprzedzam zebyscie nie wchodzili w te swoje slangi ;)

 

podepnij zamiast kamerki sygnał audio z ipoda

ale mi chodzi o sytuacje w ktorej, kamerka jest podpieta, i dodatkowo od wtyczki ktora wchodzi do mfd, odchodza kabelki dzieki ktorym moge podpiac ipoda, nie przez jack (bo to tylko dzwiek) tylko jakos inaczej, bo chodzi o obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaką kamerkę zastosowałeś? Jak możesz to zrób jakieś foty nawi z obrazem z kamerki (jestem ciekaw jak się prezentuje)

Jeszcze nie zamontowałem w aucie, a kamerkę miałem jakąś kupioną 5 lat temu na dodatek czarno-białą więc żaden rarytas, ale obraz był ok.

mam zamiar kupić tą ponieważ nie chcę wiercić dziury w aucie.

http://www.allegro.pl/item901335824_kamera_samochodowa_do_montazu_przy_tablicy_103m.html.

Czytałem też, że da się podłączyć sygnał VGA do nawigacji MFD, ale jest problem z dostosowaniem rozdzielczości. Czy ktoś orientuje się jaką rozdzielczość trzeba zapodać żeby był obraz.

 

Sam sobie odpowiem 720x576 @50Hz, a więc nie zbyt standardowy.

Edytowane przez czarny8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol.ldz

Pytanie, czy mając jednocześnie podłączoną kamerę cofania i odtwarzacz mp3 muszę wybrać opcję w MFD - AUX?

 

Czy jak będę odtwarzał mp3 to jednocześnie będę cały czas widział obraz z kamery?

Czy jest to jakoś inaczej rozwiązane? Że tylko w momencie wybrania wstecznego widzę obraz z kamery, a jak jadę do przodu to standardowy obraz MFD przy AUX?

 

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie, czy mając jednocześnie podłączoną kamerę cofania i odtwarzacz mp3 muszę wybrać opcję w MFD - AUX?

 

Czy jak będę odtwarzał mp3 to jednocześnie będę cały czas widział obraz z kamery?

Czy jest to jakoś inaczej rozwiązane? Że tylko w momencie wybrania wstecznego widzę obraz z kamery, a jak jadę do przodu to standardowy obraz MFD przy AUX?

 

Dzięki za pomoc

 

niestety w zlaczu AUX w MFD jest tylko jeden sygnal aktywcji (video_on). Sygnal ten aktywuje wejscie AUX z taka opcja jaka zostala ustawiona w menu: audio lub audio+video. Dlatego automatyczny wybor pomiedzy video lub tylko audio jest niemozliwy.

Jezeli w trakcie odtwarzania MP3 przez zlacze AUX przeszkadza Ci obraz z tylnej kamery, to przestaw w menu AUX na opcje tylko audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie gdzie można znaleźć ten wtyk 10 pinowy. Pewnie mini-din 10 , ale w żadnym sklepie go nie ma. Może inaczej się nazywa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki NAVIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Schemat poprawiony i sprwdzony, działa w 100%. Potrzebny dodatkowy plus na pin 6 wybór systemu PAL.

Jeśli ktoś ma kamerkę NTSC to nie musi podawać plusa na pin 6... chyba że się mylę:niewiem Ja mam do navi podłączony tuner tv i planuję podłączyć kamerkę, ale żeby się pokazywał obraz po włączeniu wstecznego będę musiał ją podłączyć pomijając tuner:dolamam A może jest sposób podłączenia w ten sposób poprzez tuner tv? - wejścia RCA (audio-video) do tunera mam, tak więc pozostaje ewentualne ręczne przełączanie w navi na obraz z zewnętrznego źródła, czyli kamerki:fajny

Edytowane przez seboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

kamerka w akcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge pisac nowych tematow wiec podepne sie tutaj.Koledzy czy wiecie jak podlaczyc kamere cofania bez adaptera do MFD2?Moze macie jakis schemat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności