Skocz do zawartości
thomas1919

MFD - kamera cofania i wejscie audio bez adaptera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
posiadam MFD1 w swoim aucie i mam dwa pewnie laickie pytania:

1. Jaką kamerkę cofania kupić, czy MFD wyświetli obraz z każdej, jakieś wymagania jeśli chodzi rozdzielczość ? Jakiś przykładowy link...
1a.Jak doczytałem wystarczy kabelek MFD-2XRCA/GN z TME.pl aby mieć czarno-biały (wystarczy mi) obraz ?
1b.Tutaj standardowo pojawi się obraz tylko po ręcznym ustawieniu źródła na AUX ?

2. Gdybym chciał mieć możliwość jak wyżej + słuchanie mp3 (pendrive lub mp3 player)  to są gotowe zestawy do kupienia czy trzeba coś kombinować ?

Pzdr.Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kamera do b6, jesteś pewien że podejdzie?

Instrukcja podłączenia powinna być w opakowaniu 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat.

Czy ktoś wie jak w końcu podłączyć taką kamerkę cofania  do MFD ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy trzeba jakiś adapter video aby kamera działała? 

 

Jak załączyć te piny?? 

Rozciąc ten kabel? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po podłączeniu kamery cofania zgodnie z schematem:1478728417_kameramfd.thumb.jpg.d70ca8848637752d323c77cbe9b3be6c.jpg

Po podłączeniu bez 12V na pin 6 widzi tak:image0.thumb.jpeg.5e6c9e8b498fb4ed3122391cab83d796.jpeg

A po zasileniu pinu 6 napięciem 12 V obraz skacze i nic nie widać ... Co może być ? Kupić kamere która działa w NTSC 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś tę kamerę na zwykłym TV? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamerka na innym radiu 2 din działała bez problemu :/ Ogólnie podłaczyłem tez inna kamere cofania i to samo.

Może zakupić jakiś Konwerter standardu video CVBS PAL NTSC obustronny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zakupy masz jeszcze czas.

Spróbuj zmienić podłączenie pomarańczowego przewodu: niech będzie podłączony do pinu 4 i jednego z pinów 8, 9, 10 (dowolne). Efektem powinien być obraz jednokolorowy, w zależności od wybranego pinu: Red, Green, Blue. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie zrobiłem : Pin 4 z 81492504444_WhatsAppImage2021-01-07at17_14_48.thumb.jpeg.326f172f4cf5b8a267fb18df6b46fd31.jpeg

4+91556824627_WhatsAppImage2021-01-07at17_14_49.thumb.jpeg.4dad209fa60b97a23337bcdf4c0fac78.jpeg

4+101983123277_WhatsAppImage2021-01-07at17_14.49(1).thumb.jpeg.9cdcabb24a0d900635086b28a51b705e.jpeg

 

A tutaj wszystkie razem =648953315_WhatsAppImage2021-01-07at17_14_50.thumb.jpeg.9f3ddd3696e3531fd0d6bc5f43ed85db.jpeg

Oczywiście jak łączyłem 2 do siebie np 4+8+9 to kolor sie zmieniał na zółty i juz były lekkie passy 

Oczywiście tez do każdego łączyłem pin 6 i obraz skakał

Co mogę jeszcze zrobić 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej wyjście tej kamery jest na tyle słabe, że podłączenie 4 wejść na raz obciąża ją znacznie i obraz staje się ciemny i bez kontrastu, a dodatkowo pojawiają się jeszcze zakłócenia.

Jak chcesz mieć obraz kolorowy to musisz założyć konwerter "CVBS to RGB" pracujący w systemie NTSC bo taką masz kamerę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.01.2021 o 20:29, nTomek napisał:

Najwidoczniej wyjście tej kamery jest na tyle słabe, że podłączenie 4 wejść na raz obciąża ją znacznie i obraz staje się ciemny i bez kontrastu, a dodatkowo pojawiają się jeszcze zakłócenia.

Jak chcesz mieć obraz kolorowy to musisz założyć konwerter "CVBS to RGB" pracujący w systemie NTSC bo taką masz kamerę.

https://allegro.pl/oferta/uniwersalna-kamera-cofania-sony-1280p-fisheye-170-9291372908 TA kamerka będzie dobra ? bedzie widziała dobrze w nocy teraz mam kamerke za 40zł 

Jak dam przy tej kamerce + na pin 6 czyli PAL bedzie to bedzie lepszy obraz ?

 

Czy zakupić kamerke z diodami IR lepiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, adimen100 napisał:

TA kamerka będzie dobra ? bedzie widziała dobrze w nocy

Jeśli można wierzyć opisowi to tak, ale ja ci tego nie zagwarantuję.

28 minut temu, adimen100 napisał:

czyli PAL bedzie to bedzie lepszy obraz

Na takim małym ekranie nie ma różnicy między PAL i NTSC, szczególnie że ciągle mówimy o podłączeniu w trybie czarno-białym. Zawsze jednak system kamery musi się zgadzać z odbiornikiem, bo jest różnica w częstotliwości synchronizacji obrazu - dlatego skacze gdy się nie zgadza.

32 minuty temu, adimen100 napisał:

Czy zakupić kamerke z diodami IR lepiej

Lepsza jest kamera o dużej czułości (~0 lux) niż jakieś tam doświetlanie diodkami - to się nie sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej jak przyjdzie kamerka podzielę się informacją co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności