Skocz do zawartości
Gość gripi

jak sprawdzić czujnik spalania stukowego???

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie nie ma tego wtryskiwacza a wygląda to tak:

DSC_0193.jpg

Dla ciekawostki dodam że do mojego 2E idzie inny filtr oleju z filtrona OP526/1 (o ile nie namieszałem) i z mann`a inny ale numeru teraz nie pamiętam... te zmiany zaszły po 09.1994. No ale starczy tego off topu. Wracając do tematu stukowca to jutro jadę na ustawianie zbieżności (nowe drążki z końcówkami) to poproszę w warsztacie żeby mi użyczyli klucza dynamometrycznego i tak myślę odkręcić stukowca wyczyścić rdzę i przykręcić go zadanym momentem, może pomoże... A tak z ciekawości zapytam się na czujniku od powierzchni przylegającej też może być rdza?? Jak tak to też ja potraktować papierem ściernym?? Bo różne rzeczy czytałem na ten temat ale nigdzie nie było powiedziane że powierzchnia przylegająca jest metalowa. A ktoś podpowie na których pinach sprwdzić rezystancje na nim i jakie powinny być wartości?? Bo są 3 kabelki...

Edytowane przez kobuzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Czy brak czujnika spalania stukowego niesie za sobą jakieś konsekwencję przy jeździe na LPG ?

Wczoraj zauważyłem porównując identyczny silnik w kolegi passacie tj. 1,8 pf (107KM)że u mnie nie ma czujnika, jedynie wisi ucięty kabel i jeżdżę już tak 3 lata od chwili zakupu.

Na benzynie jak wcisnę gaz do końca przy niskich obrotach słychać stukanie, na gazie tego nie ma.

Jeszcze jeden problem jaki napotkałem to ustawienie zapłonu. Po regeneracji głowicy mechanik ustawił mi zapłon, lecz aut strasznie zamulało, przestawiłem lekko zapłon przekręcając aparat w lewo co poprawiło moc, zwłaszcza około 2500 obr. czuć przyrost mocy, lecz przy takim ustawieniu zapłonu auto ma problem z odpaleniem tzn. rozrusznik jakby nie ma siły kręcić i jest to w 100% wina zapłonu(rozrusznik wyjmowałem i przeczyściłem), tak wyczytałem gdzieś w necie, że winny jest zbyt wczesny zapłon, tylko czemu przy prawidłowo ustawionym zapłonie nie ma mocy ale za to rozrusznik kręci jak szalony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności