Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam Paska 1.8 silnik ADZ i zastanawiam sie czy wogole mam pelnego kompa (a moze nie mam?). Chodzi o to ze licznik wyglada tak ze po lewej stronie mam duzy wyswietlacz z godzina i "trybami MFA" a po srodku mam wyswietlacz z przebiegiem. Dziwne jest to ze nie mam manetek do sterowania kompem.

 

Moje pytanie brzmi tak: Czy jak mam na wyswietlaczu niektywne ikonki (np. spalanie, temp oleju, itd) a nie mam manetek do sterowania, to czy moje auto posiada kompa?? :|

 

Po drugie u mnie po wlaczeniu zaplonu na lewym wyswietlaczu obok zegarka pokazuje sie MFA 2. Co to oznacza i do czego sluzy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz manetek to nie możesz nic przestawiać. MFA ma 2 tryby 1 i 2, 1 jest ciągły nabija wszystko cały czas dopóki się go nie zresetuje a MFA2 jest to chyba dzienny on się przy kilku godzinnym postoju samochodu sam zeruje.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja mam ADZ 95r ale MFA nie mam ,może ktoś wczesniej zmieniał licznik?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MFA bylo opcja dodatkowa, niezalezna od silnika i wyposazenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli nie masz manetek to nie możesz nic przestawiać. MFA ma 2 tryby 1 i 2, 1 jest ciągły nabija wszystko cały czas dopóki się go nie zresetuje a MFA2 jest to chyba dzienny on się przy kilku godzinnym postoju samochodu sam zeruje.

 

No ok ale co on takiego nabija?? Ja mam caly czas tryb MFA 2 Nawet jak samochod stal prawie tydzien bez akumulatora. Nie mam zielonego pojecia o co w tym chodzi :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak moze ktos licznik zmienił i akurat kupił taki z MFA lub miał pod ręką:)

MFA I pokazuje dany od początku danej jazdy, MFA II od ostatniego manualnego resetu

a co do funkcji:

-Zegarek

-Czas, który upłynął od załączenia silnika. Czas liczony jest tylko w momencie kiedy włączony jest zapłon

- L/100 km - średnie spalanie aktualizowane po każdych 100 m lub 5 sekundach

- km - jaki dystans został pokonany w km

- km/h - jaką średnią szybkość uzyskano (na dystansie z poz. 3)

-Temperatura oleju

-Temperatura otoczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś manetkę zmieniał i kupił taką bez MFA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MFA 2 z czasem samo się resetuje nie trzeba tego robić ręcznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skombinuj sobie brakujące elementy czujniki i manetkę a bedzie działać wszystko.

013.jpg

014.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wyświetla MFA i jak co się ustawia jest tego kilka tematów na forum, poszukaj. Ciebie powinno interesować czy masz w ogóle MFA i są dwie opcje, albo masz licznik od MFA przełożony i nie masz kompa lub masz kompa pokładowego a manetka jest od zwykłego bez komputera.

Wyjmij licznik i zobacz czy masz przewód od podciśnienia podpięty lub zdemontuj manetkę i zobacz czy masz instalację to manetki z MFA, to tak na początek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma oddzielnego komputera od MFA cała ta filozofia zawarta jest w zegarach, w najgorszym wypadku będziesz musiał kupić manetkę i wpiąć się 4 kablami w wiązkę od zegarów, przewodu od podciśnienia też wcale być nie musi, może być sygnał z komputera.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma oddzielnego komputera od MFA

 

MFA=komputer w 35I

 

przewodu od podciśnienia też wcale być nie musi, może być sygnał z komputera.

 

A spalanie ? Chyba piszesz o B5

 

w najgorszym wypadku będziesz musiał kupić manetkę i wpiąć się 4 kablami w wiązkę od zegarów

 

Pisałem wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, w b4 też było spalanie brane z sygnału z komputera, bez podciśnień.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba waldek ma racje z tym że nie ma podciśnienia. Sygnał dostaje bezpośrednio z ECU. To niby tak zwany komputer :) Więc jeśli kolega ma zegary z MFA to jest szansa to odpalić. Sprawdz czy masz w kolumnie kier. jakieś wolne gniazdo.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/MFA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w b4 też było spalanie brane z sygnału z komputera, bez podciśnień

Dokładnie, w moim pasku tak jest, podciśnienie zastępuje przepływomierz i TPS

MFA=komputer w 35I

Cały ten komputer jest w zegarach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W b3 spalanie było przez podciśnienie z kolektora, a w b4 sygnałem z komputera. Jeśli nie masz wtyczki od MFA to wystarczy odizolować i wpiąć się w 4 kable z wiązki zegarów.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W b3 spalanie było przez podciśnienie z kolektora, a w b4 sygnałem z komputera.

 

No to zamieszałem bo rozbierałem licznik z Vra tylko juz nie pamiętam czy ze swojego B3 czy z B4 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej z b3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można zresetować zupełnie wyniki ? gdzies czytałem, że można zresetować te wyniki...

 

Prosze pomóżcie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod manetką wycieraczek masz przycisk i jak go naciśniesz i przytrzymasz to się wyzerują wskazania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności