Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam chcialem sie dowiedziec jak dziala parkometr w passacie b6 po wlczeniue ni cni pika czyli nie sygnalizuje zblizenia do przeszkody. Co moze byc za to odpowiedzialne ?? moze jakies bezpieczniki ?? czy jest ktos w stanie przyblizyc mi cos na ten temat

Edytowane przez mzenek777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak dziala parkometr

nigdy o takim urządzeniu nie słyszałem w pasku,na parkingu owszem;);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi o czujnik parkowania a mianowicie gdy go włączam to mino przeszkody nie daje zadnego dzwieku w czym tkwi problem z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącz VAGa i sprawdź błędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zacząć od sprawdzenia bezpiecznika, ale raczej jest to awaria systemu najlepiej podłączyć tak jak pisał "wasylekwawa" do kompa (VAG-a) i w pamięci błędów powinno być co jest nie tak. W tych passkach właśnie była jakaś seria która miała wadliwe te czujniki i nawet była akcja serwisowa wzywali do wymiany w ASO.

 

A tu są podobne tematy i odpowiedzi:

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=48315&highlight=czujniki+parkowania

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=17035&highlight=czujniki+parkowania

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=16496&highlight=parktronik

Edytowane przez Michał2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

odświeżę trochę temat (bo nie moge zalozyc nowego :( )

 

 

Moj parktronic buczy ciągłym sygnalelem czyli nie dziala.

 

W ASO w gratisie zdiagnozowali mi ze prawy przedni czujnik zostal zalany.

Czy jest mozliwosc osuszenia go? Czy juz mogila i do kosza z tym czujnikem?

 

Czy moge VAGiem odlaczyc przedni parktronic i tak aby tylko tyl dzialal. Przedniego i tak nie uzywalem. Jesli tak to jakim VAGiem moge tego dokonac?

 

pozdr

Striker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy juz mogila i do kosza z tym czujnikem?

 

Mogiła i do kosza. Kup na Allegro i wymień. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam podobny problem w swoim pasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

poszukuje informacji co może być nie tak z moim parktronikiem mam podobny problem jak autor postu ale w b5fl z 2004r z tym ze u mnie czujniki działają sprawdzałem tak ja radzili w innym wątku i po włączeniu wstecznego każdy czujnik cichutko "cyka - szeleści itd :)" ale brak jakiegokolwiek dźwięku w środku autka który by ostrzegał przed przeszkodą

i jeszcze jedno pytanie gdzie znajduje się odpowiedzialny za to głośnik jak to jest wszystko rozwiązane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sedanie jest pod tylną półką a w avancie za prawym tylnym nadkolem. w obu przypadkach niedaleko sterownika od parktronika. może być zasłonięty plastikiem.

 

głośniczek podłączony jest bezpośrednio do sterownika PDC więc uwalony jest albo sterownik albo głośnik (chyba że masz gdzieś wiązkę przetartą...).

najlepiej najpierw się pod kompa podłącz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie nie napisałem ze to sedan:D dziś rozbiorę jeszcze raz tapicerkę w bagażniku jak nie przymarznę:P to dobiorę się do modułu i może dojdę po kablach do tego głośniczka przynajmniej teraz wiem gdzie go szukać

co do podpięcia pod kompa z prawdziwego zdarzenia to nie mam narazie takiej możliwości ale wczoraj podpinałem u znajomego mechanika pod taki najprostszy model i nie pokazało żadnych błędów choć to badziewie ogólnie nie wiele pokazywało:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyeszdl mroz i czujnik zaczal dzialac! Taki serwis to ja rozumiem! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek nie siadł czasem ci ten chromowany ? To zakała passata. Siada baardzo często. Ale na szczęście na alledrogo są uzywki w dobrym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj dogrzebałem się do głośnika i tak jak przypuszczałem jest uwalony :( podłączyłem inny głośnik (wyciągnięty z obudowy od kąpa) i wszystko działa prawidłowo ale wydaje mi się że za cicho może ktoś się orientuje czy jest możliwość zwiększenia siły głosu??? albo wie gdzie można dostać oryginalny głośnik??? (oprócz serwisu) może macie jakieś namiary, kontakty na kogoś kto rozbiera angliki albo znacie jakiś szrot z passkami najlepiej w Świętokrzyskim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
śnika i tak jak przypuszczałem jest uwalony podłączyłem inny głośnik (wyciągnięty z obudowy od kąpa) i wszystko działa prawidłowo ale wydaje mi się że za cicho może ktoś się orientuje czy jest możliwość zwiększenia s

 

padl mi przedni prawy czyli nie chrom ale zwykly czarny (lakeirowany)

w ASO zaspiewali: 280 zl czujnik + lakierowanie to ok 430 zl do tego robocizna wyszłoby w sumie ok 600. Narazie sie naprawil na tych mrozach i poki co dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

striker44 coś ci się chyba źle zacytowało albo ja nie nadążam :P

Cytat:

Napisał Michal.Enter viewpost.gif

śnika i tak jak przypuszczałem jest uwalony podłączyłem inny głośnik (wyciągnięty z obudowy od kąpa) i wszystko działa prawidłowo ale wydaje mi się że za cicho może ktoś się orientuje czy jest możliwość zwiększenia s

 

padl mi przedni prawy czyli nie chrom ale zwykly czarny (lakeirowany)

w ASO zaspiewali: 280 zl czujnik + lakierowanie to ok 430 zl do tego robocizna wyszłoby w sumie ok 600. Narazie sie naprawil na tych mrozach i poki co dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może ktoś się orientuje czy jest możliwość zwiększenia siły głosu???

tu masz aukcję z oryginałem

a zmienić siłę głosu można VAGiem. łączysz się z modułem PDC [76] i na adaptacji chyba kanał 1 odpowiada za siłę głosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kup takiego samego koloru jak auto. Nie będzie aż tak widać różnic :) to do Tomka było :)

Edytowane przez Michal.Enter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kup takiego samego koloru jak auto. Nie będzie aż tak widać różnic

głośnik?? nie bardzo kumam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności