Skocz do zawartości
pasek ga

Obroty przy zmianie biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja tez mam identyczny problem i to chyba jest przepustnica po wyczyszczeniu i adaptacji przez chwile bylo lepiej ale to nie jest to co powinno byc. Pozatym sprzeglo sie pali i poduszki rwa przy tym problemie ja wymienie przepustnice i zobaczymy kiedys byl blad na niej ale ogolnie widze ze to czesty problem w tym silniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość diablo1982

Witam mam problem z passat 1.8 ADR problem z obrotami przy zmianie biegów nie spadają dopiero po chwili i jest bardzo denerwójące szarpniecie podczas zmiany biegów nie jest to przepustnica ani czujnik pod pedałem sprzegła może ktoś coś wie i pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukas365

Witam,

Mam też problem z obrotami, podczas jak chce zmienić bieg wciskam sprzęgło i najpierw mi obroty lekko podskoczą do góry i od razu opadają jednak trochę za wolno i też mnie szarpie. Wie już może ktoś jak rozwiązać ten problem bo te szarpania są denerwujące? Ja już czyściłem przepustnice, wymieniałem silniczek krokowy i jeszcze kilka części ze skrzyni biegów ( nie pamiętam już jakich) w każdym razie to nic nie pomogło. Proszę o pomoc jak ktoś coś wie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie.

Z góry przepraszam za odkopywanie tematu. Chciałbym się dowiedzieć czy komuś z Was udało się ten problem rozwiązać i co było przyczyną.

Mam taki sam problem jak autor tekstu na zimnym silniku wszystko ok a na ciepłym przy zmianie biegów obroty ( po wciśnięciu sprzęgła ) podnoszą się i wolno opadają. Temperatura trzyma się równo 90 stopni w trasie czy też w korku.

Proszę o odpowiedzi które pewnie nie jednemu pomogą :)

Dzięki i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co może być przyczyną wzrostu obrotów silnika podczas zmiany biegów? Passat 1.8 20v silnik APT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Z góry przepraszam za odkop.

Mam ten sam problem - Passat B5, 1.6 benzyna z gazem. Problem występuje na benzynie i na gazie - jest tak samo.

Silnik bardzo wolno schodzi z obrotów (przykładowo mam 3000 obrotów, zmieniam bieg, przy zmianie mam 2800), dodatkowo przy zmianie obroty wzrastają o 200. Czasami problem nie występuje, ale bardzo rzadko. Obroty biegu jałowego mam zawsze około 1000 (przedział 9500 - 1100). Gdy problem nie występuje, auto szybko schodzi z obrotów, jest jakby trochę żwawsze, wtedy obroty mam na poziomie 800.

Zakupiłem środek do czyszczenia przepustnicy, psiknąłem w nią po ściągnięciu dolotu zgodnie z instrukcją i jest zmiana, gdyż teraz mi nie spadają do 400. Jednak trochę boję się stosować ten środek bez wyciągania przepustnicy.

Widzę że problem jest bardzo złożony, nie wiem od czego już zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak miałem w silniku 2.0 ALT. Obroty przy zmianie biegu wolno opadały i było lekkie szarpnięcie przez to.... pomogło wyjęcie czujnika z pedału sprzęgła, rozebrałem go, wyczyściłem styki preparatem Kontakt do potencjometrów i założyłem ponownie.... dziś dopiero pierwszy dzień po naprawie ale samochód zachowuje się już normalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatek sorka za odgrzebanie 

ale borykam sie z problemem wolno schodzacych obrotow silnik 1.8t pry zmianie biegow jakby ktos nie umiejetnie je zmienial czase nawet przy wysprzegleniu czytaj wcisnieciu pedalu sprzegla delikatnie obroty wzrastaja i wolno schodza do jalowych dosc irytujaca sprawa ktos z was mial podobny problem i go naprawil ?

przepustnica czyszczona zaadaptowana wymieniony czujnik nad pedalem sprzegla sruba odpowietrzajaca skrzynie korbowa co jeszcze sprawdzic ewentualnie wymienic zeby sie pozbyc irytujacego problemu na pb i lpg to samo nie zaleznie czy zimny czy cieply

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności