Jump to content
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Recommended Posts

Szanowni koledzy, zmieniłem golfa na bezynowego no i zabrałem się za przeróbkę na 1j5 ale wsad z 1j5 mam tylko z mojego dieselka. Czy ktoś by poratował wsadem od benzynki 1j5920846 full?

Ktoś się orientuje czy licznik passata W8 z końcówką 846 to to vwk503 ?

W dniu 8.04.2020 o 16:40, DzieX napisał:

Ktoś się orientuje czy licznik passata W8 z końcówką 846 to to vwk503 ?

mam licznik z W8 na biurku, ale nie wiem o co pytasz :P Jak coś mogę Ci pomóc rozbierając albo robiąc fotkę czegoś, to napisz!

O strukturę wsadu. Czy szt zgodna z licznikiem 846 czy 849 czy jeszcze inna 

1 godzinę temu, DzieX napisał:

O strukturę wsadu. Czy szt zgodna z licznikiem 846 czy 849 czy jeszcze inna 

wszystkie zależy czy kupisz licznik 846 czy 849, taka będzie w nim struktura wsadu.

No nie. Na pewno są dwie struktury VWK501 i 503. Na pewno 501 jest w 847 a 503 w 849. Moje pytanie jaka jest w 846. Wszystkie 3 liczniki mam w garażu. Najchętniej zaadaptowałbym 846, ale mogę przełożyć tarcze z W8 do 849 jeśli 846 będzie miało VWK501 (lub jeszcze coś innego).

Witam

Posiadam dwa liczniki z golfa 4 Pierwszy: 1J0 920 826K i ze Skody Octavi 1  drugi: 1U0 920 841C

na tym pierwszym działa prędkościomierz po CAN i VCDS widzi prędkość

zmieniłem wpis w adresie 0x065 na ABS i na liczniku wyświetla prędkość ale w VCDS nie :-(

Proszę o pomoc pozdrawiam

Edit:

Panowie to wyżej udało mi się ogarnąć.

Mam pytanie odnośnie wyświetlania biegów przy automatycznej skrzyni biegów.

Ja w każdym automacie jest PRNDS to się wyświetla a po zmianie licznika na drugi pokazuje również bieg na którym aktualnie jedziemy.

Gdzie może być to zapisane?

Edited by maj0nez

Witajcie 

Jak rozpoznać jaki mam licznik, chciałem dopasować wsad ale numery są usunięte i wsad całkiem inny.

Po  wrzuceniu różnych wsadów często świeci się kontrolka od ABS.

Pozdrawiam 

U mnie napis powitalny wyświetla się WILKOMMEN czy można go zmienić na WELCOME? :)

2 godziny temu, Stafikus napisał:

U mnie napis powitalny wyświetla się WILKOMMEN czy można go zmienić na WELCOME? :)

W Vag-com/VCDS w kodowaniu zmień język na angielski i wszystkie komunikaty będziesz miał w tym języku.

nie wiem czy przeoczyłem czy nikt nie poruszał tego tematu. 

W lifcie podświetlenie panelu climatronica jest "stewrowane" po CAN z licznika. Podświetlenie wyświetlaczy w liczniku po zapłonie wałkowane było kilkadziesiąt razy ale czy idzie zmodyfikować wsad tak żeby włączał podświetlenie climotronica po zapłonie?

W dniu 17.05.2021 o 16:55, Chwilowka napisał:

idzie zmodyfikować wsad tak żeby włączał podświetlenie climotronica po zapłonie?

Nie da się niestety. Climatronic otrzymuje informacje z CAN z licznika a licznik ze świateł. Co to oznacza? To, że licznik musi mieć informację, że światła są włącznone. Same ustawienie we wsadzie licznika, żeby np. po zapłonie podświetlone było wszystko [ tak jak byś włączył światła] nie wystarczy. Próbowałem i niestety to nie zadziałało. 

Edited by Borow98
Błąd ort.