Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, tauka napisał:

Dla komfortu 1j0 przewidziany jest mały samochodzik i tego nie zmienisz.

Na pewno tak nie jest,bo ja mam w Passacie licznik 849 i komfort 1j0 i ikona samochodu jest duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1j0 wyświetla samochodzik w passacie? U mnie nie wyświetlało. Dopiero na 1c0 zaczęło.

To może zależy to nie od modułu tylko od licznika, że te z immo2 wyświetlały mały samochodzik?

13 godzin temu, owies napisał:

Władek, z tego co pamiętam do seata też wkładali fis z b5 i g4 więc może poszukaj tematu na seacie

Tak, wkłada się, tylko że do Leona. Ostatnio nawet kumplowi szykowałem taki licznik pod HF. Tyle że tak obie kostki są takie jak w b5 i mk4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, sprzedałem z 15 liczników i każdy testowałem na stole. Kilka miałem w samochodzie. A te wartości do epromu podane wcześniej nie banglają?

 

Skoro nie ma sygnału po starcie silnika to jaki problem wykonać/zlecić/kupić układ który wyczuje cokolwiek powyżej 13V i załączy twój przekaźnik?

Edytowane przez owies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2018 o 17:57, wujek295 napisał:

 

Witam. Wrzucam fajny programik do zabawy z naszymi licznikami.

Więcej https://www.drive2.ru/l/471768829593126099/

 

DashDumpEdit.rar

możesz bliżej określić co może ten program? Ktoś może się orientuje, czy wsad licznika albo, jakie komórki odpowiedzialne są za komunikaty? czy jjest ktoś kto ma polski język?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, adam9026 napisał:

czy jjest ktoś kto ma polski język?

Nie ma możliwości języka polskiego w fabrycznym liczniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tauka napisał:

Nie ma możliwości języka polskiego w fabrycznym liczniku.

napewno jest. Możliwość programowania mi się wydaję. Tylko ktore wiersze odpowiadaja za komunikaty. Ktoś zdoła odpowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eprom jest na to raczej za krótki cukiereczku. Liczniki FISowe mają więcej bebechów do obsługi wyświetlacza i to w nich (raczej) siedzą komunikaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, adam9026 napisał:

napewno jest.

Nie ma. Miejsce w którym są zapisane komunikaty nie ma możliwości ponownego zapisu, a wymienić też się go nie da. W którymś z tych tematów o licznikach kolega HayperekPo opisywał dokładnie co i jak i dlaczego się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2018 o 18:39, luki2411 napisał:

Pomoże ktoś przy modyfikacji wskaźnika temperatury na bardziej liniowy 

Ponawiam prośbę ktoś coś 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, luki2411 napisał:

Ponawiam prośbę ktoś coś 

Nie opisałeś z czym masz problem. Wrzuć wsad albo odpowiednie komórki.

 

A tak przy okazji - mam 920 941 A od skody superb. Jest też napisane 5E2 i VD1 110.080.115/008.

I chciałbym staging, oraz inne podświetlenie. Ogólnie porównywałem komórki i nic nie pasuje. Słyszał ktoś o  takim numerze? @tauka @owies?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, jerzalke napisał:

Nie opisałeś z czym masz problem. Wrzuć wsad albo odpowiednie komórki.

 

A tak przy okazji - mam 920 941 A od skody superb. Jest też napisane 5E2 i VD1 110.080.115/008.

I chciałbym staging, oraz inne podświetlenie. Ogólnie porównywałem komórki i nic nie pasuje. Słyszał ktoś o  takim numerze? @tauka @owies?

chcial bym bardziej liniowe wskazanie temperatury ale nie ogarniam zalaczm moj wsad mam juz stagging i podswietlenie wskazowek 

moj licznik.BIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jerzalke napisał:

A tak przy okazji - mam 920 941 A od skody superb. Jest też napisane 5E2 i VD1 110.080.115/008.

I chciałbym staging, oraz inne podświetlenie. Ogólnie porównywałem komórki i nic nie pasuje. Słyszał ktoś o  takim numerze? @tauka @owies?

Generalnie licznik od skody to trochę inna bajka. Raz tylko przelotem się z tym bawiłem, i tam wszystko było inaczej. Co nie znaczy że się nie dam.

Wpadł mi właśnie w ręce licznik z superba, tylko nie mam kiedy się z nim bliżej zapoznać. Trochę się zrobi cieplej i więcej czasu to zacznę się tym bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taki licznik. 

Odpuść sobie temperaturę, ja zrobiłem to za drugim razem dopiero poprawnie... Będziesz się niepotrzebnie złościł, że auto się długo nagrzewa, a może termostat się kończy, a to pasażerowie będą słać aluzje, itd itp, mimo świadomości cholernie mnie to drażniło... a tak, 70 = 90 i wszyscy zadowoleni.

Skumaj sobie zakres gdzie siedzi temp, przelicz na dziesiętene i wstaw w excela. Tylko nie popiernicz osi, bo będziesz się dziwił czemu nie gra. Popraw jak chcesz mieć i przelicz na hex. To samo zrobiłem z paliwem, "wtykając" odpowietrznik i lejąc grubo ponad stan, wskazówka wychodzi mi mega po za zakres (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tauka, mogę wrzucić wsad i byś może rzucił okiem? Zabieg wyceniam na pół litra wspólnie, chociaż zastanawiam się nad jego pożytecznością bo mało kto chce wrzucać zegary z superba. A moim zdaniem są niezłe. Jest dystans na baku od razu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jerzalke napisał:

A moim zdaniem są niezłe. Jest dystans na baku od razu. 

Żadna niezwykłość. W xx9 też jest od razu dystans na baku ?

 

4 godziny temu, jerzalke napisał:

mogę wrzucić wsad i byś może rzucił okiem?

Wsad mam razem z licznikiem, tylko tak jak pisałem brak czasu na grzebanie. Będzie chwila to będę zerkał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może orientujecie się zakupiłem licznik 1/2 fis dla testów i za chiny nie mogę się połączyć Vag Comem / Vag commanderem . Czyżby licznik był walnięty ? Z innym bez problemu mogę się połączyć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No skoro z innym się łączy to chyba oczywiste ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robił koś staging w liczniku podłączonym na stole? Bo nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ze na liczniku są błedy czujników i przez to nie działa. Licznik 3B0920829A VWK503MH .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zakt napisał:

Robił koś staging w liczniku podłączonym na stole? Bo nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ze na liczniku są błedy czujników i przez to nie działa. Licznik 3B0920829A VWK503MH .

nie ma znaczenia czy na stole czy w aucie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności