Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

Gniazdo A - PIN5

napiecie odniesienia 58d

mogę tam bezpiecznie na próbę dać +12V aby sprawdzić czy sie podświetli wyswietlacz? nic sie nie zjara?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mogę tam bezpiecznie na próbę dać +12V aby sprawdzić czy sie podświetli wyswietlacz? nic sie nie zjara?

Możesz. :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zrobiłby mi ktoś napis Welkome jak i dystans na zbiorniku oraz żeby wszystko się świeciło niezależnie od tego czy mam światła czy nie? Zmieniam zgodnie z instrukcją i nic nie działa :(

Zegaty.rar

 

Będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy zrobiłby mi ktoś napis Welkome jak i dystans na zbiorniku oraz żeby wszystko się świeciło niezależnie od tego czy mam światła czy nie? Zmieniam zgodnie z instrukcją i nic nie działa :(

[ATTACH]133635[/ATTACH]

 

Będę bardzo wdzięczny.

W tym liczniku nie ma szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak wymiana licznika. Obojętnie jaki po lifcie aby był od diesla? Oczywiście z pełnym fisem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obojętnie jaki po lifcie aby był od diesla? Oczywiście z pełnym fisem

W sumie tak,a najlepiej jakby był od końcówki 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napiecie odniesienia 58d

mogę tam bezpiecznie na próbę dać +12V aby sprawdzić czy sie podświetli wyswietlacz? nic sie nie zjara?:D

 

nie działa:dupablada

raz to to że ten pin jest pusty... tzn pusty na wtyczce

dwa.. nawet po podaniu napiecia na pin w panelu climartonica to po przekręceniu stacyjki podświetlenia brak

 

 

Jakieś pomysły?

Edytowane przez marcin_pesel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...nawet po podaniu napiecia na pin...

 

w takim układzie widzę dwie kolejne możliwości:

 

- najpewniej sygnał podświetlenia leci CANem, ale skoro pin jest opisany na schemacie można domniemywać, że jeśli nie kiedyś to np w innym pojeździe mógł być wykorzystany, może wgryźć się w kodowanie i machnąć cyferkę ? (risercz google albo lbl sterownika wskazany)

 

- na ostro, wjazd na PCB w obwody wykonawcze LED :) Jeśli CAN tym steruje to raczej załącza podświetlenie poprzez tzw otwarty kolektor któremu raczej nie zaszkodzi wjazd napięcia z zewnątrz. Kwestia rozeznania i ładnej wpinki. Powstaje też problem zachowania regulacji intensywności tego podświetlenia, ale i na to można coś wydrutować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za duża rzeźba:D odpuszczam temat

Ale dzieki za zainteresowanie tematem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5. zmiana tonu dzwięków ostrzezeń.

 

A da się zamienić dźwięki miejscami? Tzn że jak np piszczy sygnałem ciągłym to zamienimy to z przyjemniejszym dla ucha dźwiękiem gongu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby się dało to już pewnie dawno by zmienili te dźwięki bo to piszczenie jest naprawdę wkurzające. Pobaw się zmianą tonami, ustaw sobie mniej piskliwy i będziesz zadowolony :P Kilka stron wcześniej opisywałem jak się mają tony do zmiany HEX-ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosiek pisał że się da. Tylko nie napisał co i jak... Piszczenie mnie wnerwia, wolałbym cały czas gong.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin 0km 3B0920829A KOMBI+WEGFAHRSP VDO V04.rar

 

Witam

 

Nie wiem gdzie zamieścić te pytanie więc pytam tutaj, jak coś to proszę o przeniesienie.

 

Auto o którym mowa to passat B4 1.9 tdi 1995r z ecu od golfa iv 038906012L i zegarami od B5

 

Mam problem, z wskazaniem prędkości po wymianie zegarów, to znaczy zaniżają prędkość o około 15 km/h im szybciej jadę to przekłamanie większe. Skrzynia jest taka jak w golfie iv na linki. Oznaczenie chyba CTN lub ASD nie jestem pewien musiał bym sprawdzić.

 

Zegary są z passata b5 1/2 fis nr: 3b0 920 829 A 100km/h na środku wsad powyżej wszystko chodzi ok tylko ta prędkość.

 

 

Kodowania ostatniej cyfry czyli ilość impulsów nie da rady zmienić w vcds jest 5 i nie chce się przekodować na żadną inną .

 

 

Najlepiej było by zmienić cały wsad od golfa iv ale nie ma odpowiednika do tych z tym numerem bo są różnice we wsadzie

 

u mnie dane prędkościomierza są w adresie $258-$277 a w golfie $220-$23F

 

Próbowałem przekopiowywać same dane prędkościomierza od golfa iv 1j5 sport edition ale nie wiele to daje, bo trzeba zmienić ilość impulsów.

 

W najgorszym wypadku zostanie mi kupić jakieś zegary 3b0920925A i zmienieć tarcze i zakodować wsadem z golfa 826A

 

Czy może macie jakiś pomysł żeby nie zaniżał prędkości ?

 

Prędkość mierze gps i co ciekawe w ecu prędkość w kanale 6 zgadza się z tą na gps a info dostaje z zegarów.

 

Może da się żeby prędkość zegary czytały po can z abs ? Bo abs jest z ASR wrzucony też z golfa iv i działa !

Edytowane przez orneciak123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może da się żeby prędkość zegary czytały po can z abs ? Bo abs jest z ASR wrzucony też z golfa iv i działa !
To czemu u mnie ASR strajkował na 3B0 920 849 (G4 2000r) ?

 

Raczej tego nie przeskoczysz, chcesz to mam elektronikę z paszczaka, chyba 826 sprawną oddam za koszt wysyłki i niewielkiej fatygi na pocztę lub paczkomat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asr strajkował ci czyli pewnie nie działała lampka od asr czyli wogle się nie zapalała.

 

A wystarczyło w komórce #276 zmienić wartość na 23 ja miałem oryginalnie 2b i do tego założyć zwykłą diodę na przykład 1n4007 w kierunku zegarów na przewód od lampki kontroli trakcji żeby lampka nie migotała,

to znaczy cały czas się żarzyła bez diody. A z diodą wszystko ok działa jak należy

 

I trakcja śmiga aż miło

 

Jak coś wykombinuje to dam znać i na pewno opiszę co i jak.

Edytowane przez orneciak123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Asr strajkował ci czyli pewnie nie działała lampka od asr czyli wogle się nie zapalała

Lampka owszem martwa, ale fizycznie również brak oznak działania, można było dowoli zwijać kapcia.

 

Była już gdzieś opisywana ta modyfikacja którą przytoczyłeś ?

 

 

W zasadzie to też mam pytanie, od jakiegoś czasu zauważyłem że na zegarach delikatnie pomiguje mi kontrolka przeciwmgielnych. Nie pamiętam dokładnie w jakiej sytuacji ale mam wrażenie że jak wachluję biegami, zwłaszcza wstecznym. Delikatnie, na ułamek sekundy próbuje się zapalić i cisza - widać tylko w nocy. WTF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zlokalizować komórki która odpowiada za podświetlanie przebiegu po otwarciu drzwi kierowcy (jak w audi).

Zegary oczywiście CAN ....925.... 1/2 Fis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to też mam pytanie, od jakiegoś czasu zauważyłem że na zegarach delikatnie pomiguje mi kontrolka przeciwmgielnych. Nie pamiętam dokładnie w jakiej sytuacji ale mam wrażenie że jak wachluję biegami, zwłaszcza wstecznym. Delikatnie, na ułamek sekundy próbuje się zapalić i cisza - widać tylko w nocy. WTF ?

 

Problemy z masą w lewej tylnej lampie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności