Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

no i znowu ten cholerny CAN
Chodzi o licznik z Twojego auta? Przecież u Ciebie powinien być już od ponad roku CAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał PacoRamires

no i znowu ten cholerny CAN

 

Chodzi o licznik z Twojego auta? Przecież u Ciebie powinien być już od ponad roku CAN.

Kolega nie ma can. Potwiedził,że wcześniej miał licznik z komputerem mfa czyli bez can. W passatach B5 wprowadzili can mniej wiecej dopiero w połowie 1999 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega nie ma can. Potwiedził,że wcześniej miał licznik z komputerem mfa czyli bez can. W passatach B5 wprowadzili can mniej wiecej dopiero w połowie 1999 roku.

Tak, dokładnie nie mam CAN-a

 

A wogle to w takim liczniku (bez CAN) da się coś dodatkowo odpalić czy eee gdzie tam :) ? ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wogle to w takim liczniku (bez CAN) da się coś dodatkowo odpalić czy eee gdzie tam ? ? ?

W przypadku przekładki liczników na coś lepszego (z FIS) w autach bez CAN stosuje się CAN BUS Adapter, po to aby symulował sygnał CAN dla kilku podstawowych elementów sterujących, np. świeca żarowa, obroty, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przypadku przekładki liczników na coś lepszego (z FIS) w autach bez CAN stosuje się CAN BUS Adapter, po to aby symulował sygnał CAN dla kilku podstawowych elementów sterujących, np. świeca żarowa, obroty, itp.

Kolego a czy nie wiesz gdzie takie cuś można kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego a czy nie wiesz gdzie takie cuś można kupić ?

Głównie Alledrogo, mam sztukę, jeśli okaże się zbędna, będzie na sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przypadku przekładki liczników na coś lepszego (z FIS) w autach bez CAN stosuje się CAN BUS Adapter, po to aby symulował sygnał CAN dla kilku podstawowych elementów sterujących, np. świeca żarowa, obroty, itp.

czytałem gdzieś na necie o tych adapterach, że ludzie się skarżyli te te CAN adaptery, potrafią przekłamywać dane; obroty, spalanie, i takie tam, a po zatym sporo kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny minus tego rozwiązania to zaniżone spalanie chwilowe, to wszystko, reszta działa bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O które konkretnie uC Ci chodzi, bo np przy dużym FIS występuje uC NEC i od razu mówię że nie idzie się do niego dobrać:)

 

a z innej beczki.

ktos sie orientuje jakie microkontrolery sa montowane w licznikach passata? gdzies przyuważyłem ze atmela ale rozszarpalem kilka licznikow i sa jakiejs firmy IM. moze to jakas grupa atmela ale nie moge znalesc pinoutow w sieci..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten procesor, który podałeś to z jakiego to jest licznika?

Sterownik wyświetlacza (dużego FIS) to zawsze jest SED1560 firmy chyba EPSON, współpracuje zwykle z procesorem NEC uPD78K4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, powiedzcie czym i jak zmienia się wartości HEX na DEC.

Próbowałem to zrobić np takim konwerterem

http://www.parkenet.com/apl/HexDecConverter.html

ale wychodzą jakieś bzdury :(

 

Np:

HEX F0 00 90 01 50 02 60 03 E0 03 10 04

DEC 240 400 592 864 992 1040

 

W jaki sposób to zostało zamienione ? i czym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej np. kalkulatorem Windowsowym, w trybie naukowym, przełączniki DEC i HEX, ale to przeliczenie, które przedstawiasz jest tylko zgodne z pierwszą wartością, czyli F0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co podałem to jest cytat z pierwszego postu, punkt 4 - zmiana wykresu temperatury na bardziej liniowy.

 

Kolego "rosiek" - pomóż nam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, dokładnie nie mam CAN-a

A ja na Twoim miejscu, gdybym miał jakiś licznik na CAN'ie to bym podpiął do auta i sprawdził czy by nie hulało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja na Twoim miejscu, gdybym miał jakiś licznik na CAN'ie to bym podpiął do auta i sprawdził czy by nie hulało.

Część kontrolek i wskazań będzie działać, ale np. obrotomierz, kontrolka świecy żarowej nie będą działać, a np. ABS będzie świecił ciągle. To tylko kilka kluczowych symptomów różniących liczniki z CAN od tych bez CAN.

Edytowane przez sipowitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluje Hex Editor Neo. Otwórz plik

najpierw ctrl+7 później ctrl + 1 :)

Acha te liczby czyli druga linijka jest różna w różnych licznikach. Zawsze zmieniasz tylko te dwie które kolega zmienił.

U mnie było

 

DEC 65 65 765 765 1313 1465

zamieniłem na

DEC 65 65 465 1065 1313 1465

 

I działa :)

Edytowane przez wojtek_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja na Twoim miejscu, gdybym miał jakiś licznik na CAN'ie to bym podpiął do auta i sprawdził czy by nie hulało.
Odpowiedz padła już w tym poście kolegi PacoRamires i wszystko jasne w tym temacie.;)http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=647397&postcount=77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja na Twoim miejscu, gdybym miał jakiś licznik na CAN'ie to bym podpiął do auta i sprawdził czy by nie hulało.

odpowiedź padła w poscie nr. 77 :)

Część kontrolek i wskazań będzie działać, ale np. obrotomierz, kontrolka świecy żarowej nie będą działać, a np. ABS będzie świecił ciągle. To tylko kilka kluczowych symptomów różniących liczniki z CAN od tych bez CAN.

licznik który podpinałem miał nr. XXX 920 XXX, a licznik który mam w samochodzie to XXX 919 XXX więc to chyba wyjaśnia już całą sprawę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu udało mi się założyć dużego FIS-a bez CAN, wszystko lata tak jak trzeba z wyjątkiem jednej rzeczy a mianowicie nie świeci kontrolka od ASR, urządzenie działa poprawnie a kontrolka nie świeci tak jakby wogóle jej nie było (w poprzednim liczniku wszystko było dobrze) i teraz pytanie: czy ta dioda która podświetla tą kontrolkę mogła się spalić ? ? ?, sprzedający wspominał coś że był tam wgrywany nowy wsad - może tak być że został wgrany nie odpowiedni wsad ? ? ? (3B0 919 890 M) do takiego licznika znalazłem tutaj http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=64999&highlight=wsad kilka wsadów, czy po prostu trzeba to jakoś dodatkowo uaktywnić ? ? ?, a może miał ktoś podobny problem ? ? ? bardzo proszę o P O M O C :(

DSCF0631.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny minus tego rozwiązania to zaniżone spalanie chwilowe, to wszystko, reszta działa bez zarzutu.

 

Potwierdzam słowa kolegi, nic się złego nie dzieje po zastosowaniu adaptera. Mam od jakiegoś czasu zamontowany i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności