Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

Mam model 2000 i licznik mam na szynie CAN z 1/2 fis o oznaczeniach 3B0920820 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niby tak, ale funkcja ta jest dostępna tylko w licznikach z immo3, czyli z magistrala Can,

Abyś mnie jednoznacznie zrozumiał, liczniki z can to grupa z immo2 i immo3 i wyżej.

Jeśli kolega Sikor65 ma szafe z Can nie powinno być problemu.

Mistrzu, sam zaprzeczasz swoje wypowiedzi... Przeczytaj jeszcze raz i powolutku... :)

licznik mam na szynie CAN z 1/2 fis o oznaczeniach 3B0920820

Na końcu jest jeszcze odpowiednia literka, oznaczająca określony rodzaj licznika (benzyna, klekot, itp.). Generalnie licznik przedliftowy, także ta funkcjonalność nie "zagada".

(nie wiem jak odnalesc komórke 0416, winhex pokazuje inne nazwy komórek)

Zmień HEX Edytor na taki, w którym będziesz cokolwiek widział... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to szkoda :( rozwiałeś moje nadzieje :( To pozostaje tylko wymiana licznika z 3BG ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To pozostaje tylko wymiana licznika z 3BG ??

Tak, ale wbrew pozorom nie jest to wcale takie skomplikowane, solidne fejsy (2 szt.) i do roboty. :) O przekładkach liczników było już wiele na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
liczniki z can to grupa z immo2 i immo3 i wyżej
nie wiem o jakim zaprzeczeniu mówisz, może jestem niedoinformowany, czyli mam rozumieć że:

1996 - szafa z zielonym podświetleniem, immo1

1998 - niebieskie podświetlenie, immo2

1998/99 - Can z immo2

200 - lift z Can i immo3 ...?

Sądziłem że wprowadzenie Can było jednoznaczne ze zmianą na immo3, więc jeśli kolega Wiesław ma Cana to funkcja powinna hulać, ale jeśli ma Can z immo2 to raczej nie zadziała.

Zmień HEX Edytor na taki, w którym będziesz cokolwiek widział
Winhex pokazuje nazwy komórek tak jak jest to w opisie kolegi pogromca http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=52106 byłbym wdzięczny gdybyś pokazał mi komórke o adresie 0416 na załączniku:

winhex.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli mam rozumieć że:

1996 - szafa z zielonym podświetleniem, immo1

1998 - niebieskie podświetlenie, immo2

1998/99 - Can z immo2

200 - lift z Can i immo3 ...?

Mniej więcej tak jak piszesz, nie będę przepisywał internetu, resztę w szczegółach masz opisane tutaj: http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/immobilizer.html

Sądziłem że wprowadzenie Can było jednoznaczne ze zmianą na immo3

No widzisz... Wcale tak nie jest... :)

byłbym wdzięczny gdybyś pokazał mi komórke o adresie 0416

Ten wsad z załącznika, w którym usilnie próbujesz odnaleźć ten adres nie istnieje z prostego powodu, gdyż jest zbyt krótki, ostatni adres wsadu to 020F. Thats all... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do Ciekawostek Licznikowych, a konkretni FISu, czy ktoś napotkał ustawienia / wsad który umożliwi odczyt temperatury oliwy i doładowania Turbo?

Kiedyś gdzieś szperałem i wiem że jest to możliwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potwierdził już ktoś na 1/2 fis czy działa kontrolka spalonej żarówki? Notabene w polonezie z '97 nawet miałem taka kontrolkę, a tu w pasztecie brak... poracha na maxa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nikt nie ogarnął jak wgrać polskie komunikaty? :) Jest to w ogóle możliwe, by spolszczyć komunikaty licznika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szukam teraz jak zmajstrowac takie cos:

 

http://www.youtube.com/watch?v=9vrYc...eature=related

 

jakby ktos cos wynalazl to prosze o info

 

I co, brak info ? Ja tego w esce nie mam a może tylko nie włączone ? Nie mam jak sprawdzić bo mi lapek z RS232 padł a taki mam kabelek :(

 

fabrycznie robi tak audi S3 i S4, da sie to vagiem załączyc w instruments wiec jakby ktos mial wsad do tych licznikow przed wlaczeniem i po to moze bysmy doszli

 

Mogę się poświęcić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam jak sprawdzić bo mi lapek z RS232 padł a taki mam kabelek

No to kupuj konwerter USB<->RS232, ten lepsiejszy znaczy konwerterek, podpinaj pod dowolnego lapciaka i voila! :)

Edytowane przez sipowitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to kupuj konwerter USB<->RS232, ten lepsiejszy znaczy konwerterek, podpinaj pod dowolnego lapciaka i voila!

 

Nie opłaca sie ;) Cały czas myślę o klonie ;)

 

przyjemnie byłoby gdyby taki "test" był wykonywany przy kazdym przekreceniu kluczyka, jak w audi s3 i s4.

 

A dokładnie w których eskach to było? Jaki model ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem troszkę i znalazłem temat na forum A4, poczytajcie ( trzeba się rejestrować )

 

I do tego nawet wskaźnik doładowania na FISie jest możliwy :)

 

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_zegary_ala_a5_przy_starcie-t89477.0.html

 

---------- Post added at 19:35 ---------- Previous post was at 19:33 ----------

 

I filmik z S5 w roli głównej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sprawdzałem na liczniku 3B0920929AX z 1/2 fis działanie kontrolki przepalonej żarówki i wyszło to co najmniej dziwnie. Po zmianie pierwszej wartości kontrolka nie zaświeciła, za to kontrolka otwartych drzwi umarła, po zmianie drugiej wartości kontrolka zaświeciła, bez żadnego komunikatu i dźwięku, ale za to licznik kilometrów się skrzaczył, już nie pamiętam czy pokazało się def czy jakieś krzaki, w każdym razie działał nie poprawnie. Nie wiem dlaczego tak było :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam juz kabelek do licznikow i chcialem wlaczyc opcie test skali przy wlaczaniu zaplonu wiecie moze jak co i gdzie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od przełomu 98/99 były już liczniki z obsługą CAN, ale nie ma żadnego związku CAN z tym co siedzi w epromie licznika, dlatego, to co widać na jego wyświetlaczu jest efektem działania samego licznika, a nie zasługą magistrali CAN.

tak się zastanawiam czy w liczniku bez CAN 3B0919890 M da radę zrobić aby wyświetlało na fisie jaki drzwi są w danym momencie otwarte :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak się zastanawiam czy w liczniku bez CAN 3B0919890 M da radę zrobić aby wyświetlało na fisie jaki drzwi są w danym momencie otwarte
Niestety raczej nie jest to możliwe,bo to tez zależy od modułu komfortu a te z passatów B5 przed liftem nie obsługują tej opcji. Dopiero w Passatach B5 FL jest ta opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety raczej nie jest to możliwe,bo to tez zależy od modułu komfortu a te z passatów B5 przed liftem nie obsługują tej opcji. Dopiero w Passatach B5 FL jest ta opcja.

No to co, trzeba by zrobić swap komfortu (o ile jest to możliwe oczywiście)? Ok, ale teraz trzeba by sprawdzić czy kontroli od drzwi czasem nie gadają po CAN. Okazuje się, że sygnał otwarcia drzwi po stronie kierowcy jest na pinie 21 kostki niebieskiej, ale pozostaje pytanie, co z pozostałymi drzwiami. Pewnie po CAN. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to co, trzeba by zrobić swap komfortu (o ile jest to możliwe oczywiście)? Ok, ale teraz trzeba by sprawdzić czy kontroli od drzwi czasem nie gadają po CAN. Okazuje się, że sygnał otwarcia drzwi po stronie kierowcy jest na pinie 21 kostki niebieskiej, ale pozostaje pytanie, co z pozostałymi drzwiami. Pewnie po CAN.

no i znowu ten cholerny CAN :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności