Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.08.2023 o 19:31, xoslox napisał:

Panowie chciałem w polo zrobić sobie full fisa, licznik 6Q0 920 840M, jednak za nic nie mogę odczytać go ani k+can commanderem ani eeprom programmerem, wyskakuje info, że eeprom locked.Da się to jakoś ogarnąć po obd czy będzie ciężko ?

IMG_20230831_190313.jpg

IMG_20230831_185934.jpg

IMG_20230831_184619.jpg

Nie wiem czy pójdzie czymś po obd ale nawet jeżeli to i tak zawartość jest zaszyfrowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję jeszcze na stole, gdzieś mi się w oczy rzuciło, że to pomogło.

Jeszcze taka dziwna przypadłość tego licznika, że wskazówka od paliwa leci poza zakres po podaniu plusa po zapłonie. Chociaż nie zawsze.

 

IMG_20230830_192857.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety próby czytania wsadu na stole kończą się tymi samymi komunikatami. (podłączony sam BMC i licznik) Czy mógłby ktoś z Was polecić mi jakiś niedrogi programator, którym odczytam wsad z 93c86 ? być może zachowanie tej wskazówki to wina wsadu nie samego licznika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.09.2023 o 06:53, xoslox napisał:

Niestety próby czytania wsadu na stole kończą się tymi samymi komunikatami. (podłączony sam BMC i licznik) Czy mógłby ktoś z Was polecić mi jakiś niedrogi programator, którym odczytam wsad z 93c86 ? być może zachowanie tej wskazówki to wina wsadu nie samego licznika...

EZP2019+ powinien odczytać. Ja używam tl866a i daje radę bez problemu. Pamiętaj, że musisz jeszcze mieć czym odszyfrować wsad. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.09.2023 o 07:26, Gruberek napisał:

Pamiętaj, że musisz jeszcze mieć czym odszyfrować wsad. 

No i jest jak napisałeś, wsad zaszyfrowany niestety. W życiu bym nie powiedział, że to będzie taki "trudny" licznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.09.2023 o 11:46, xoslox napisał:

No i jest jak napisałeś, wsad zaszyfrowany niestety. W życiu bym nie powiedział, że to będzie taki "trudny" licznik.

Przerabiałem to samo z licznikiem z Superba 3u0920842. Też jest szyfrowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licznik wysłałem do kolegi z A4klubu, jednak odczytał go programatorem poprawnie. Ale za nic nie da się ustawić przebiegu, próbowaliśmy różne kombinacje i za każdym razem Error.

Niby Eeprom Proggramer i jeszcze jeden pokazuje, że wszystko niby OK, ale wgranie wsadu wywala error. 

No i tak samo nie idzie wyłączyć kominikatu od immo. Modyfikację podświetlania i ikonkę tempomatu znaleźliśmy również. Skończyło się na tym, że przebieg jest na 0 i zmienię VCDS w aucie. Kupię 2 pastylki i spróbuję zaadoptować. Chciałem immo off bo czasem wywalało błąd cewki D2. 

91856950_Beztytuu.thumb.png.bbcd995cd14f9a3716a40d2a934e43a1.png

382331933_1768599730252024_2247398557294491395_n.thumb.jpg.151185b4fe1ad4af9eb41b9e0684e092.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. W liczniku z Superba dało się zmienić przebieg. Ja robiłem odczyt programatorem tl866a i deszyfrowałem za pomocą kalkulatora, później zmieniałem przebieg i immo, szyfrowałem i wgrywałem. Przebieg się zmienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a które dokładnie bajty odpowiadają za wyłączenie komunikatu Immo ? ? ?

te jedynki przed zamiast 0 ? bo 6 to immo zaadoptowane a drugie to liczba przypisanych kluczy...

immo.png.12f19a4241e12b49302ca040fbf8df32.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności