Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu cytowanie nie działa...

 

ad. post 295

 

Dzięki, kiedyś widziałem, później nie mogłem znaleźć i myślałem, że dobrze trafiłem ;)

 

ad. post 296

 

Ja nie sądzę, ja to wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie licznikowcy. Co zrobić i w czym, by uzyskać taki efekt przy otwartych drzwiach? To były passat kolegi. Jak się mu otworzy drzwi przy włączonym zapłonie najpierw przechodzi w standard, czyli duży samochód z pokazanymi otwartymi drzwiami. Ale wystarczy nacisnąć przycisk od komputera i ma takie cudo:

 

licznik222.jpg

 

Też takie chcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co zrobić i w czym, by uzyskać taki efekt przy otwartych drzwiach?

Nie jestem pewny, ale trzeba by zgrać wsad licznika i porównać go z podobnym wsadem bez tego bajeru. Myślę że się różni.

 

---------- Post added at 12:09 ---------- Previous post was at 12:09 ----------

 

PS

Też chcę coś takiego. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem pewny, ale trzeba by zgrać wsad licznika i porównać go z podobnym wsadem bez tego bajeru. Myślę że się różni.

 

No właśnie i tu się rodzi problem. Passek uległ przedwczesnemu zużyciu na wskutek działania dynamicznych sił zewnętrznych, czyli popularnie mówiąc dzwona miał. I to na tyle niefajnego, że już na którymś szrocie go rozsprzedają na części... Dlatego pisze tego posta, bo nie było by problemu, gdyby Pasior żył... Może ktoś ma ów bajerek i poratuje co zmienić i gdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zwróć uwagę, że to jest licznik z pierwszych B5FL - jeszcze ten z grubymi wskazówkami bez czarnych obwódek - może one tak miały po prostu?

Może to ktoś kto posiada taki licznik zweryfikować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A zwróć uwagę, że to jest licznik z pierwszych B5FL

 

Zgadza się 2001 rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się 2001 rok

 

Dokładnie, tak samo jest u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest 845, trzeba by przerzucić wsad z takiego licznika do tych nowszych modeli (846, 847) i sprawdzić czy coś się zmieni. Ja mam 849 to trochę gorzej bo już wsad zmieniony ale na upartego też mogę spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma alhambrę 2002, licznik i fis z wyglądu podobony i właśnie ma podobny bajer.

 

---------- Post added at 14:46 ---------- Previous post was at 14:45 ----------

 

No właśnie i tu się rodzi problem. Passek uległ przedwczesnemu zużyciu na wskutek działania dynamicznych sił zewnętrznych, czyli popularnie mówiąc dzwona miał. I to na tyle niefajnego, że już na którymś szrocie go rozsprzedają na części... Dlatego pisze tego posta, bo nie było by problemu, gdyby Pasior żył... Może ktoś ma ów bajerek i poratuje co zmienić i gdzie...

 

A licznik ocalał? Zawsze można odkupić:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A licznik ocalał? Zawsze można odkupić

 

ocalał, ale kto go teraz ma, tego nie wiem...

 

To jest 845, trzeba by przerzucić wsad z takiego licznika do tych nowszych modeli (846, 847) i sprawdzić czy coś się zmieni. Ja mam 849

 

Pytanie laika. Jak sprawdzić jaki mam wsad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem tak :D

bawiłem sie wsadami i wgrywałem wsad z 825 do 847 i takie własnie cos sie pojawiało. bedzie cięzko to odtworzyc bo troche mieszałem we wsadzie a jak pozniej chciałem dojsc dotego co i jak to juz nie mogłem tego odzyskac i dałem sobie spokuj. czyli napewno zmiana we wsadzie. byłoby prosciej majac wsad z takiego licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie laika. Jak sprawdzić jaki mam wsad?

Chodzi o numer licznika, 3B0920845 wygląda na to że ma ten bajer, ale wkładali go do passatów z początku produkcji. 3B0920846, 847 tego nie mają ale można spróbować poprzez zamianę wsadów, ponieważ ich struktura jest analogiczna.

Vagiem sprawdzisz numer licznika.

Skoro jeszcze jeden kolega potwierdził że ma ten bajer w liczniku 845 to można zaryzykować stwierdzenie, że wszystkie 845 to mają, pozostaje sprawdzić, a wsad w razie czego mogę udostępnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanko. Mam passata b6 2006 rok, i chcialby zrobic cos z zegarami. A mianowicie przy starcie silnika zeby wskazowki szly do konca w prawo i wracaly z powrotem. Za wszelka pomoc dziekuje z gory.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o numer licznika, 3B0920845 wygląda na to że ma ten bajer, ale wkładali go do passatów z początku produkcji. 3B0920846, 847 tego nie mają ale można spróbować poprzez zamianę wsadów, ponieważ ich struktura jest analogiczna.

Vagiem sprawdzisz numer licznika.

Skoro jeszcze jeden kolega potwierdził że ma ten bajer w liczniku 845 to można zaryzykować stwierdzenie, że wszystkie 845 to mają, pozostaje sprawdzić, a wsad w razie czego mogę udostępnić.

 

To podaj ten wsad z 845 to spróbuje dla zabawy wgrać do swojego 947 i zobacze co się stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zegary w B5 mają opcję synchronizacji z DCF? Tak jak Audi?

Do Audi po porostu można dołożyć moduł DCF i zakodować licznik:

http://allegro.pl/antena-synchronizacji-zegarka-vw-audi-4b0919145b-i1272163296.html

 

Pytam, bo wchodząc w output test licznika passata widać na wyświetlaczu zegarka symbol antenki.

Może jest taka opcja, tylko z powodu oszczędności nie ma odpowiedniego złącza.

Czy Ci którzy rozbierali licznik zauważyli jakieś "podejrzane" wyprowadzenia na płytce?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to kiedyś zastanawiało, ale nigdzie nie mogłem znaleźć informacji na ten temat. Raz nawet grzebałem w sofcie licznika i przez przypadek ikonka mi się ta wyświetliła.

Osobiście, że to nie działa mnie wkurza, bo już omegi B i vectryB miały synchronizacje zegarka z rds i nic nie trzeba było przestawiać samemu (szkoda tylko, że odkryłem jak to włączyć w omedze tydzień przed jej sprzedażą:debil)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności