Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko ładnie , pięknie tylko ja swój licznik i brak temperatury na wyświetlaczu przerabiałem jakieś 4 -5 LAT TEMU . Nie od wczoraj.  Drutowanie zrobiłem na podstawie postów w tym temacie z roku 2009. Mylisz mnie chyba z Crooasw13.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę ogólnie ? bo już tyle cudów co się napatrzyłem. Temat przez tyle lat jest już tak zgłębiony i opisany, ze wystarczy tylko dobrze przeczytać. A sa i tacy co im wszystko opiszesz, a i tak kombinują, żeby czasem nie przeciągnąć jednego przewodu, albo nie zmienić climatronica za 30pln ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.09.2018 o 23:52, tauka napisał:

Odpal sobie w aucie i zobacz czy działa. Na stole trzeba zasilaniem się pobawić, a też nie zawsze wystartuje.

Maćku możesz rozwinąć temat? Przeedytowałem wsad na testowych zegarach 849 i niestety na stole ni cholery nie chce robić się test wskazówek.

Mam już gotowy wsad do zegarów, które mam na aucie więc przez weekend ogarnę na aucie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi poszło w końcu i na stole, trzeba pobawić się zasilaniem i podać jedno po drugim a nie oba równocześnie z zasilacza...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, xoslox napisał:

Mi poszło w końcu i na stole, trzeba pobawić się zasilaniem i podać jedno po drugim a nie oba równocześnie z zasilacza...

Kamil a w jakiej kolejności? Ja we etyczce testowej mam chyba więcej plusów podłączonych niż tylko dwa...

Ja próbowałem dziś jeszcze na liczniku w aucie i też klapa :( 

Eprom wgrywam K+CAN Commander tylko nie wiem czy po wszystkim mam wcisnąć reset ECU czy nie bo jak wciskam to zegary się resetują ale test wskazówek nie działa. Czy rzeczywiście konieczne jest odłączanie akumulatora czy tylko na 30 sekund sam zapłon po wgraniu trzeba wyłączyć???

Błędu w edycji wsadu na pewno nie mam a nie wierzę, że na dwóch zegarach nie chce się uruchomić ta funkcja.

Dwa lata nie bawiłem się wsadami i od razu podwójny zonk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw terminal 30, poczekać chwilę i dopiero terminal 15. U mnie tak ruszało na stole. Niektórzy pisali, że im na stole przy obu napięciach, innym, że dopiero w aucie...

U mnie w aucie za każdym razem startowało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, xoslox napisał:

Najpierw terminal 30, poczekać chwilę i dopiero terminal 15. U mnie tak ruszało na stole. Niektórzy pisali, że im na stole przy obu napięciach, innym, że dopiero w aucie...

U mnie w aucie za każdym razem startowało ;)

kombinowałem z napięciami ale niestety nie rusza... pewnie mam pecha i posiadam oba liczniki, w których ta modyfikacja nie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się nie spotkałem żeby na 849 nie poszło.

Podeslij ori wsady zerkne w nie.

W aucie jak wgrasz wsad, trzeba zrobić reset, zgasić zapłon, odczekać z minutę i wtedy przekręcić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, tauka napisał:

Jeszcze się nie spotkałem żeby na 849 nie poszło.

Podeslij ori wsady zerkne w nie.

W aucie jak wgrasz wsad, trzeba zrobić reset, zgasić zapłon, odczekać z minutę i wtedy przekręcić

podaj maila to podeślę bo nie chcę wrzucać oficjalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podeslij na pw ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, tauka napisał:

Podeslij na pw ?

poszło, z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pochwalę się i ja :)

wiEEElkie dzięki Maćkowi tauka :)

 

 

Edytowane przez Mr. X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da sie zrobic staging ze wskazowkami temperatury i paliwa?

Edytowane przez robert1508

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może ktoś coś doradzi. Licznik z W8 3B7920849 i wgrany do niego wsad o takiej samej organizacji1J0920846GX i przekodować temperatura aby była po Can. Wszystko działa dobrze za wyjątkiem tego, że jak auto osiągnie temperaturę 93 stopnie wchodzi na fis komunikat o konieczności sprawdzenia układu chłodzenia manualnie. Poziom płynu oczywiście jest max. Powiedzcie czy jest gdzieś we wsadzie możliwość zmian tych wartości temperatury ostrzeżenia ewentualnie całkowite wyłącznie tego komunikatu. 

Edytowane przez bledow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, bledow napisał:

przekodować temperatura aby była po Can

Zmień $065 na 82 i zobacz czy zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tauka napisał:

Zmień $065 na 82 i zobacz czy zadziała.

Jest już zmieniona na 82. Jeśli nie zrobisz po can to w ogóle nie pokazuje temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły jak to ugryźć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy, zmieniłem golfa na bezynowego no i zabrałem się za przeróbkę na 1j5 ale wsad z 1j5 mam tylko z mojego dieselka. Czy ktoś by poratował wsadem od benzynki 1j5920846 full?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje czy licznik passata W8 z końcówką 846 to to vwk503 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2020 o 16:40, DzieX napisał:

Ktoś się orientuje czy licznik passata W8 z końcówką 846 to to vwk503 ?

mam licznik z W8 na biurku, ale nie wiem o co pytasz :P Jak coś mogę Ci pomóc rozbierając albo robiąc fotkę czegoś, to napisz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności