Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze taka ciekawostka - jakbyś ktoś szukał wsadu golfa pod zegary 829 z Passata, to istnieje wsad VWK503 od Golfa RS - 1J0 920 827A. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, xoslox napisał:

jakbyś ktoś szukał wsadu golfa pod zegary 829 z Passata, to istnieje wsad od golfa 1J0 920 82 7 A

Żadna to nowość, temat od dawna opisany ?

4 godziny temu, xoslox napisał:

Golfa RS

Ale takiego golfa jeszcze nie widziałem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wszyscy tacy mądrzy, a jak miałem bardziej zaawansowany problem to nikt się nie udzielał :P

No może ktoś trafi na post i mu się przyda ta informacja bo akurat ja nie z tego forum tego się doczytałem.

Golf R32 - mój błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod 849a też istnieje ? trzeba tylko przerobić 846G 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może ktoś wie. Przy kodowaniu na 0 w zegarach 1J5  - prędkość z ABS odległość/prędkość zależna jest od k-value, czy od tego co tam wystawi ABS po CAN ? 

Edytowane przez xoslox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba koniec naszych zabaw z licznikami.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem tzn jak zmienialem licznik z bez na fis normalnie zczytywalem eprom programmer 1.19 wsad i go modyfikowalem, tzn podswietlenie wskazowek welcome itp, dzisiaj chcialem zczytac go ponownie zeby sprawdzic czy zadziala test zegarow, ale mam ciagle komunikat No ECU found.

Macie jakies pomysly? 

W lapku od tamtego czasu nie zmieniane ustawienia ciagle com1 itp, ale tym razem nie lapie?

 

vag com laczy sie normalnie z licznikiem, tylko epromm ma problem

 

ogarniete, odinstalowalem i zainstalowalem ponownie sterownik od kabla

Edytowane przez mateo2558

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem nie wyświetla mi się wo gule temperatura zewnętrzna na liczniku VDO 1/2 FIS w Passat B5 2000.r 1.9TDi przedlift. Proszę o pomoc. Już próbowałem trochę rozwiązań.

20190127_145629.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że w rozwiązaniach o których piszesz była wymiana climatronic na ten z fl i modyfikacja przewodów przy climatroniku i liczniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Climatronic musiałbym na szrocie zobaczyć podmienic. A przyliczniku wole nie ruszac kostek bo sa fabrycznie zaizolowane i nie ruszane. Bende miał dopiero okazję przeskanowac go i zobaczę jakieś błędy może. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie zrobiłeś tego co należy zrobić w przedlifcie, żeby prawidłowo działał licznik z fl. To nie ma się co dziwić że nie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zajrzałem do wtyczki tej zielonej i piny rozmieszczenie się trochę różni niż na takim schemacie w internecie. U mnie miejsce wolne to w schemacie coś jest i na odwrót.  A pin czujnika jest w dobrym miejscu. Coś na prof można pogadać z tobą tauka czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy już było pisane co trzeba zrobić...

 

29 minut temu, tauka napisał:

Sprawdzasz czy z t12pin1 idzie przewód do t32a(niebieska wtyczka licznika)pin25. Jak nie ma to prowadzisz.

Następnie ciągniesz przewód z t20pin2 do t32b(zielona licznika)pin8 oraz z t20pin3 do t32 b pin9. Jeżeli w tych pinach przy liczniku już jest przewód to się w niego wpinasz.

Następny krok to naprawa wyświetlania temp. Przy climatroniku wypinasz t12pin8 i t20pin1 i łączysz je ze sobą.. wszystko działa.

 być może zadziała to na twoim climatroniku. Jeżeli nie to trzeba kupić panel climatronika z FL o numerze 3B1907044J

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licznik skręciłem nic nie kombinowałem z tym. Climatronic VDO a nie ale nie zrobiłem zdj numerów mam taki sam raczej i wczoraj go wyjmowałem i skręciłem s powrotem i wszystkie wtyczki były podłączone i oryginalne zaklejone. Na climatronic wszystko się pokazuje dobrze i ok. Jednak bład po zeskanowaniu vag pokazuje się w liczniku tylko:

00779 - Outside Air Temp Sensor (G17)
            30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent
00779 - Outside Air Temp Sensor (G17)
            29-10 - Short to Ground - Intermittent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wyglądają tak samo ale się różnią.

Napiszę jeszcze raz. Skoro nie zrobiłeś tego co trzeba zrobić żeby działało poprawnie z licznikiem fl to czemu się dziwisz że nie działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crooasw13

Przerabiałem   temat temperatury zewnętrznej na wymienionym liczniiku z bez fis na  1/2 fis w vw b5  kilka lat temu.  Pamiętam, że wypiąłem pin czujnika temperatury zewnętrznej z klimatronika i połączyłem z którymś pinem w liczniku. Nie wymieniałem panelu klimatronika na po lifcie. W tym temacie od strony nr 10 jest co gdzie trzeba połączyć. Wydaje mi sie ,że Tauka wskazał ci "drogę"

 

Edytowane przez Mario11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem mi dokładnie wszystko co trzeba zrobić. Zmiana klimatronika to już różnie. Zauważyłem że roczniki około 2000 które już mają doprowadzony can do climatronika to nie muszą mieć zmienianego panelu, a starsze muszą. Ja mu opisałem najgorszy schemat. Wystaczy po kolei sprawdzać zgodnie z opisem a może wystaczy połączenie wypiętych pinów od czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem mostkowania pinu czujnika temp. zewnętrznej - licznik i klimatronik razem ale nie zadziałało. Musiałem wypiąć pin z klimatronika i połączyć bezpośrednio do licznika. To zadziałało. W klimatroniku cały czas mam błąd czujnika temperatury zewnętrznej ale mam temp. na wyświetlaczu licznika. Można też dołożyc drugi czujnik temp. bezpośrednio do licznika. Nie będzie błędu w klimatroniku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło zrobić tak jak to opisałem i by wszystko działało tak jak trzeba. No ale niech żyje drutowanie i kombinowanie zamiast prostych rozwiązań...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności