Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, tauka napisał:

Wgrać da radę. Tylko nie będzie działać poprawnie. I pytanie po co?

da radę? żeby aktywować pikanie czujnika pasow caly czas... na 501 pika tylko 6 sekund. wgral bym jakas zmodyfikowana wersje sadze ze bylo by to do ogarniecia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady tak zrobić. całkiem inna struktura wsadów, nie sa zamienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, tauka napisał:

Nie da rady tak zrobić. całkiem inna struktura wsadów, nie sa zamienne.

wielka szkoda...

mam jeszcze pytanie odnosnie zmiany bryly auta na full fisie. 

Problem rozwiązany zmieniłem kodowanie na 29122 i wszystko działa, dodatkowo wyczaiłem jak zmienić bryłę auta znalazłem 3 rodzaje zmieniając wartości w epromie 0x0223-->3B mała bryła, -->3F średnia bryła wygląda jak combi, 3D-->duża bryła wygląda jak van

 

znalazlem taka informacje... niestety u mnie na w tym polu jest cos wgl innego. licznik 1J0920946A. wiadomo cos gdzie jeszcze moze sie to znajdowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, idzie gdzieś dokupić gniazdo 32-pin ? Te co się montuje w licznikach ? mam zamiar trochę pogrzebać z licznikiem i przydałaby się przejściówka... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xoslox napisał:

Panowie, idzie gdzieś dokupić gniazdo 32-pin ? Te co się montuje w licznikach ?

Nataniej, to pozyskać je z licznika.

 

3 godziny temu, xoslox napisał:

mam zamiar trochę pogrzebać z licznikiem i przydałaby się przejściówka...  

Co trzeba grzebać, żeby była potrzebna przejściówka, tym bardziej, ze wszystkie liczniki mają takie same gniazda, minimalne różnią się pin outem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę trochę poeksperymentować z licznikiem z Passata B5.5 do Polo 9N3... Wstępnie pinout rozpisałem. Przejściówka daje ten plus, że nie trzeba przepinki robić w aucie w razie jak nie uda się dopasować licznika... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, xoslox napisał:

Chcę trochę poeksperymentować z licznikiem z Passata B5.5 do Polo 9N3... Wstępnie pinout rozpisałem. Przejściówka daje ten plus, że nie trzeba przepinki robić w aucie w razie jak nie uda się dopasować licznika...  

podzielisz się tym pinoutem? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, marecek napisał:

podzielisz się tym pinoutem? :D

Polo 9N3 Pinout licznika:

Wtyczka 32 pin Niebieska

T32a/1 - Cewka immo 1
T32a/2 - Światła drogowe (Main Beam)
T32a/3 - Światła mijania (Low/Dip Beam)
T32a/4 - Poziom/temp oleju
T32a/5 - Wyjście prędkościomierza
T32a/6 - Wejście prędkościomierza
T32a/7 - CAN L Drive
T32a/8 - CAN H Drive
T32a/9 - CAN H Convience
T32a/10 - CAN L Convience
T32a/11 - GÓRA
T32a/12 - DÓŁ
T32a/15 - Poziom paliwa
T32a/16 - Niski poziom płynu chłodniczego
T32a/17 - Cewka immo 2
T32a/18 - Przeciwmgielne tylne

T32a/19 - Przeciwmgielne przód
T32a/20 - Zapięcie pasów
T32a/21 - Kontrolka hamulca ręcznego
T32a/22 - Niski poziom płynu hamulcowego
T32a/23 - Przełącznik ciśnienia oleju

T32a/24 - Wake Up ?
T32a/27 - RESET
T32a/30 - Niski poziom płynu spryskiwaczy
T32a/31 - CZUJNIK TEMP ZEWNĘTRZNEJ
T32a/32 - Masa (Terminal 31 Sensor) dla czujników

Wtyczka 8 Pin:

T8c/1 - Czujnik zużycia klocków
T8c/4 - Prawa postojówka (58R)
T8c/6 - Lewa postojówka (58L)
T8c/5 - Terminal 15
T8c/7 - Terminal 30
T8c/8 - Terminal 31 (masa)

Jak widać większość sygnałów jest, brakuje temperatury silnika dla zegarów, ale to kwestia dołożenia czujnika 4 pinowego i pociągnięcia kabelka do zegarów... szkoda, że nie może czytać temp po CAN.

 

orientujecie się może czy licznik pokroju 5J0920811C idzie odczytać vag eepromem albo K+CAN Commanderem ?

Edytowane przez xoslox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a dlaczego nie można? :D Dzięki za pinout! 

Ja właśnie sie zabieram (od miesiąca) za zabawę w moduł can do arduino... uwziąłęm się, że nauczę się jak sterować zegarami z peceta przy użyciu tego modułu... (ot projekt niemająchy nic wspólnego z samochodem, ale chciałem jakoś wykorzystać dodatkowe zegary, które leżą na półce po swapie modułu 3DMFD). Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby czytać  albo wypluwać dodatkowe sygnały na szynę CAN. Co dokładnie chcesz osiągnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych Polówek ciężko o jakikolwiek FIS, mam jakieś zegary z paska na półce z 1/2 FIS. To by mi w zupełności wystarczyło, czyli aktualne spalanie, zasięg, średnia... Zostaje kwestia przerobienia trochę wsadu, bo wiadomo pojemność baku będzie inna i nie wiadomo jak z k-number, trzeba będzie pewnie z GPS pojeździć i popróbować... wsadziłem kiedyś takie zegary do A3 to i do Polówki da radę :P Tylko chcę zrobić właśnie przejściówkę, żeby nie grzebać przy kostkach w aucie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj złapałem wenę i odpaliłem licznik na stole :P Numer 3B0 920 927 (GB / Benzyna). Próbowałem na nim ogarnąć staging ale bez rezultatu. Wsad się wgrywa, brak def a mimo to wskazówki nie wędrują. 

ROM niby 10A4 i według EEprom Programmera VWK501MH.

j.png.e4e24775cab9b4c0f8e3a3f974107ed8.png

Macie coś do podrzucenia na ten licznik dla TDI i żeby staging zadziałał ? 

Tu przerobiony przeze mnie wsad, look'nijcie czy dobrze wklepane dane:

3B0920927 staging.bin

Pytanie jaki dump EU na to wgrać finalnie żeby było dobrze :P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal sobie w aucie i zobacz czy działa. Na stole trzeba zasilaniem się pobawić, a też nie zawsze wystartuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze mi powiedzcie zmiana wielkosci baku na 45l - gdzie to jest we wsadzie ? 

Czy ten dush dump edit w opcji "Real volume of fuel tank to be entered" załatwi sprawę ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xoslox napisał:

Czy ten dush dump edit w opcji "Real volume of fuel tank to be entered" załatwi sprawę ? 

Według opisu "Dotyczy tylko posiadaczy MultiMFA / ColorMFA! Nie zmienia wskaźnika paliwa",więc raczej nie zadziała,ale spróbować możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadziłem te zegary do Polo (07r). I teraz tak obrotomierz wstaje. Prędkościomierz działa, ale:

- kiedy zakodowana końcówka na 5 - nie działa

- kiedy zakodowana na 1 (po CAN) - działa

Tu siedzi w tym polo moduł bosch'a 8.0 - świeci ABS.

Ikonka immo miga (mam wyłączone immo w EDC bo był swap z 1.4 edc17 na 1.9 tdi edc15)

Poduszki zgasły po wykasowaniu błędu.

No i świeci kontrolka ABS. Teraz pytanie, czy ona się zapala bo błąd w ABS czy razem z immo, czy to wymaga jakiejś masy napiecia na pin 19 niebieskiej wtyczki ?

Błędy w ABS:

01314 - Engine Control Module 

18055 - Check Coding of ECUs on Powertrain Data Bus  

Próbowałem różne kombinacje, kodowanie, odświeżanie can-gateway i nic, błąd dalej jest... 

Bak wygląda, że pokazuje na odwrót :P

Chyba się to raczej nie zgra... 

P.S no i staging działa w samochodzie, więc jest to kwestia podawania terminala 15 po 30.

I jeszcze taka ciekawostka. Opcja włączenia czytania temperatury po CAN działa dla tych zegarów :P

Edytowane przez xoslox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na próbę wgrałem wsad z golfa 1J5 920 826 i o dziwo po zakodowaniu lampka ABS gaśnie :) udało mi się też dograć wskazanie paliwa, otworzyłem jakiś tam wsad z polo i podmieniłem skalę.

Zostało mi tylko do rozgryzienia czy da radę zrobić i prędkość i temperaturę po CAN. Bo jeśli używam tego vag dump edit to zmienia mi te wartości zamiennie i porównywałem wsady i to się zmienia w jednej komórce o adresie 0x065 :/  wartość 80 to impulsator 81 to can a 82 to temperatura po can...

Niestety kodowanie spod vcds-a nie wchodzi na xxxx1 (via CAN) kiedy nie ma w tej komórce wartości 81, jak edytuje na 82 to automatycznie kodowanie zmienia się na xxxx5 (k-value)

Aktualizacja:

Udało się. Wszystko działa jak chciałem, w adresie 0x065 wystarczy wstawić wartość 83 i zegary czytają i prędkość i temperaturę po CAN. Dodatkowo nawet mi się to zgrało z modułem komfortu, pokazuje otwarte drzwi. Błędów jako takich nie ma. Czekam na nowe pastylki id48 i będę montował finalnie w samochodzie ;)

 

Edytowane przez xoslox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów.

Czy ktoś przerobi mi wsad tak żeby staging działał???

Mi jakoś nie chce działac albo źle to robie.

mój wsad

obecny.eep

Edytowane przez marianek59tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz sobie ten program VAG DashDumpEdit, fajny kombajn do liczników ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marianek59tm napisał:

Mi jakoś nie chce działac albo źle to robie.

Coś robisz źle na pewno... Nie wiem czy staging, ale na pewno zgranie wsadu, bo ten który wrzuciłeś jest pusty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie pusty. A to z licznika. 

Teraz nie powinien byc pusty.

EEPROM 849A.eep

a ten po modyfikacji na staging po wpisaniu za daleko kończy sie eeprom. Ma sie konczyc na0x6B9 a konczy sie na 0x711.

Opis modyfikacji z tej strony

http://www.users.on.net/~graeme86/sweep503/sweep503.html

a te

12 godzin temu, xoslox napisał:

Pobierz sobie ten program VAG DashDumpEdit, fajny kombajn do liczników ;)

ten program chodzi po kablu od vcds????

 

Edytowane przez marianek59tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności