Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

UPDATED!

EXPERIMENTAL USE ONLY!

Please remember this is just for experimental purposes don't expect it to work perfectly.

 

212 : Was F4 Set it to A7

213 : Was F7 Set it to 10

 

281 : Tachometer Scale - Was 00 set to 10 this will scale tachometer right to the end.

269 : Speedometer Scale - Was 00 set it to 10 this will scale speedometer right to the end.

 

Speaker has been disabled by changing values located at:

204,205,206,207 to 00

 

To fix DEF issue displayed next to millage you need to calculate checksum for speedometer map. With VCDS or VAGCOM go to Instruments - Recode - Do it.

 

This is been tested on 3B0 920 949 Clusters on the bench with ignition wire. Nothing else has been changed.

 

TYLKO DLA TESTÓW!

Proszę pamiętać, iż to tylko eksperymenty. Nie oczekujcie, iż wszystko będzie działać idealnie.

 

212: było F4, zmienione na A7

213: było F7, zmienione na 10

 

281: Skala obrotomierza - było 00, zmienione na 10; przeskalowanie wskaźnika obrotów do samego końca

269: Skala prędkościomierza - było 00, zmienione na 10; przeskalowanie wskaźnika prędkości do samego końca

 

Wyłączenie głośniczka następuje poprzez zmianę wartości w komórkach: 204, 205, 206, 207 na wartość 00.

 

Następnie informacja o ponownym zakodowaniu licznika za pomocą VCS/VAG-COM w celu przeliczenia sumy kontrolnej i pozbycia się DEF.

 

Metoda testowana na liczniku 3B0 920 949 podłączonym na stole do zasilania. Nic innego nie zostało zmienione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TYLKO DLA TESTÓW!

Proszę pamiętać, iż to tylko eksperymenty. Nie oczekujcie, iż wszystko będzie działać idealnie.

 

212: było F4, zmienione na A7

213: było F7, zmienione na 10

 

281: Skala obrotomierza - było 00, zmienione na 10; przeskalowanie wskaźnika obrotów do samego końca

269: Skala prędkościomierza - było 00, zmienione na 10; przeskalowanie wskaźnika prędkości do samego końca

 

Wyłączenie głośniczka następuje poprzez zmianę wartości w komórkach: 204, 205, 206, 207 na wartość 00.

 

Następnie informacja o ponownym zakodowaniu licznika za pomocą VCS/VAG-COM w celu przeliczenia sumy kontrolnej i pozbycia się DEF.

 

Metoda testowana na liczniku 3B0 920 949 podłączonym na stole do zasilania. Nic innego nie zostało zmienione.

 

A widzisz nie kliknąłem tego Updated i nie widziałem tych wartości.Dzisiaj jestem w pracy samochodem syna więc nic nie zrobię,ale w laptopie mam zgrany eeprom swojego licznika i wartości tych komórek są takie same więc myślę że jutro to przetestuję.Żebym był dzisiaj swoim,to już bym to testował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A widzisz nie kliknąłem tego Updated i nie widziałem tych wartości.Dzisiaj jestem w pracy samochodem syna więc nic nie zrobię,ale w laptopie mam zgrany eeprom swojego licznika i wartości tych komórek są takie same więc myślę że jutro to przetestuję.Żebym był dzisiaj swoim,to już bym to testował.

 

Daj znać czy działa prędkościomierz, bo jak dotąd na żadnym liczniku który testowałem (w tym 949A) prędkość nie była pokazywana poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
281: Skala obrotomierza - było 00, zmienione na 10; przeskalowanie wskaźnika obrotów do samego końca

269: Skala prędkościomierza - było 00, zmienione na 10; przeskalowanie wskaźnika prędkości do samego końca

Czyli co od wartości w adresach 281 i 269 należy przeskalować obszary obrotomierza i prędkościomierza do końca ich obszaru?

 

Bawiłem się chwilę, ale bez żadnego skalowania o którym piszę wyżej. DEF się pojawił, licznik umarł kodowanie go nie ruszyło. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli co od wartości w adresach 281 i 269 należy przeskalować obszary obrotomierza i prędkościomierza do końca ich obszaru?

 

Bawiłem się chwilę, ale bez żadnego skalowania o którym piszę wyżej. DEF się pojawił, licznik umarł kodowanie go nie ruszyło. :D

Czyli nie ma sensu moje sprawdzanie?A z innej beczki nie wiesz w których komórkach w 849 jest zapisany pin radia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wartości w/w zmieniłem oprócz skalowania i licznik umarł. :D Kodowanie deF nie usuwało.

 

3D0-3D1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3D0-3D1

Też mi tak wychodziło z wyliczeń,ale nie bangla skopiowane z 827 do tych komórek.Chyba będę musiał zawieźć radio do rozkodowania,bo przecież nie będę przekładał na chwilę licznika po każdym odłączeniu akumulatora.A miałem nadzieję że się obejdzie bez magika do rozkodowania radia.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem dzisiaj ten sposób na staging

http://www.users.on.net/~graeme86/sweep503/sweep503.html

U mnie działa:hurra. Warunek licznik z softem VWK503MH i ROM ID 00AE

Mój licznik jest 3B0920849A. Jak na razie wszystko działa poprawnie łącznie z prędkościomierzem.

 

jak działa u mnie

 

A

w garażu jak jest ciemno Edytowane przez zakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro chyba u siebie zobaczę wprawdzie z końcówką 949A ale ROM się zgadza (00AE) ...;)
Właściwie mój licznik to też 949A bo jak wymieniałem na pełny FIS to kupiłem anglika, przerobiłem wsad i zmieniłem tarcze na europejskie.

 

Wysłane z mojego LG-E975 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zadziałało ;-)

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro chyba u siebie zobaczę

Ja właśnie u siebie uruchomiłem w Passacie i w Borze.Wersja softu jest widoczna w Vag Tacho po połączeniu się z licznikiem.

Co ciekawe w Borze jest ta sama wersja softu(licznik był adoptowany od passata 849,ale w epromie od adresu 4F8 były FF ale po wgraniu epromu z tą poprawką ruszyło.Dodam tylko,że w obydwu licznikach nie ruszyło to od razu po zresetowaniu,tylko trzeba było wyłączyć na dłuższą chwilę zapłon.Jak włączyłem zapłon od razu po zresetowaniu,to w obydwu przypadkach wskazówki nie ruszały się,już nawet myślałem ,że kicha z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie u siebie uruchomiłem w Passacie i w Borze.Wersja softu jest widoczna w Vag Tacho po połączeniu się z licznikiem.

Co ciekawe w Borze jest ta sama wersja softu(licznik był adoptowany od passata 849,ale w epromie od adresu 4F8 były FF ale po wgraniu epromu z tą poprawką ruszyło.Dodam tylko,że w obydwu licznikach nie ruszyło to od razu po zresetowaniu,tylko trzeba było wyłączyć na dłuższą chwilę zapłon.Jak włączyłem zapłon od razu po zresetowaniu,to w obydwu przypadkach wskazówki nie ruszały się,już nawet myślałem ,że kicha z tego.

U mnie po resecie też nie ruszyło, dopiero jak odpiąłem akumulator na chwilę to ruszyło. A Def na liczniku się nie pokazał.

 

Wysłane z mojego LG-E975 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałeś dokładnie taki sam soft...czy tylko ROM?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

ja mam v07, ale rom się zgadzał.

 

 

 

 

ruszyło to od razu po zresetowaniu,tylko trzeba było wyłączyć na dłuższą chwilę zapłon.Jak włączyłem zapłon od razu po zresetowaniu,to w obydwu przypadkach wskazówki nie ruszały się,już nawet myślałem ,że kicha z tego.

 

coś tam pisali o 30s, ale u mnie poszło od razu po resecie, jak zgasiłem zapłon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam Vag Tacho, tylko Vag commander i nie widzę tam jaki to soft... [emoji853]

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

To widac w vcds ;-)

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie będę ryzykował jak dobrze widzę u mnie wersja oprogramowania to B5V05 ...

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

v05? jeszcze nie widziałem takiego x49. albo v04 albo v07. Ale ważnie jest to nie jaka wersja tylko jaki rom, a to wystarczy odczytać eeprom i sprawdzić w odpowiedni miejscu.

 

Panowie podaruje mi ktoś vcds

tym nie zczytasz

 

 

vag tacho żebym mógł z czytać wsad ?

a do tego trzeba miec specjalny interfejs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ważnie jest to nie jaka wersja tylko jaki rom, a to wystarczy odczytać eeprom i sprawdzić w odpowiedni miejscu.

Chyba nie bardzo,jak napisałem w obu licznikach miałem wersję softu VWK503MH a w jednym liczniku od adresu 0x4F8 do końca było FF,a te info jest w 0x4FA and 0x4FB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie bardzo,jak napisałem w obu licznikach miałem wersję softu VWK503MH a w jednym liczniku od adresu 0x4F8 do końca było FF,a te info jest w 0x4FA and 0x4FB.

 

JEst napisane że z tym konkretnym romem było to przetestowane i działa ok. Może na innych też działa, ale ma jakieś bugi, albo nie na wszystkich testowali.

Wyjdzie w praniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wersję oprogramowania odczytał mi z wsadu licznika program "uchen" ale nie wiem czy on prawdę pokazuje...

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

On odczytuje z wsadu i nie do końca jest to prawdziwe. U mnie też uchen pokazuje B5V07 a Vag Tacho WVK503MH

 

Wysłane z mojego LG-E975 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może na innych też działa, ale ma jakieś bugi, albo nie na wszystkich testowali.

Wyjdzie w praniu

Jeszcze nie jechałem żadnym z tych samochodów po modyfikacji,jutro się okaże.Odpalałem obydwa i tu nie ma żadnych nieprawidłowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności