Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś próbował aktywować "inteligentną" kontrolkę zapięcia pasów?

Wg. tego http://www.users.on.net/~graeme86/clusterprog/clusterprog.html działa tylko w licznikach z końcówką 9 od 2004 roku.

Czy dało by się to uruchomić we wcześniejszych licznikach immo3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka ona niby inteligentna?? :D

Kontrolkę można włączyć nie tylko w tych po 2004r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zajrzałeś do linku który podałem?

 

Kontrolkęw trybie "basic" to każdy może mieć ale mnie bardziej interesuje "Euro-NCAP style".

 

http://www.users.on.net/~graeme86/clusterprog/beltwarnings.jpg

Edytowane przez Green16v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie da sie wyłączyć immo w liczniku z pełnym fisem?

W kompie z auta mam wyłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś próbował aktywować "inteligentną" kontrolkę zapięcia pasów?

Wg. tego http://www.users.on.net/~graeme86/clusterprog/clusterprog.html działa tylko w licznikach z końcówką 9 od 2004 roku.

Czy dało by się to uruchomić we wcześniejszych licznikach immo3 ?

 

Ja wczoraj sie pobawilem z tym co tu wstawiles i dziala jak nalezy. Moj licznik to 849 . Nie wiem czy pojdzie to na starszych licznikach na tej stonce co podeslales pisza ze tylko nowe liczkini moga to miec. Trzeba by zobaczyc czy sa te samoe wartosci w komorkach . Gdzies mam wsad do 847 wiec popatrze pozniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wrzuciłem ostatnio wsad z sharana do licznika od alhambry (zmieniałem licznik w sharanie (2001 na od alhambry ang. 2006) (inne podświetlenie ale to nie ważne) wszytko zaczęło ładnie niby chodzić (prędkościomierz ze 100 u góry itp) nawet zaczęły się pojawiać komunikaty z radia w górnej częsci FISA dużego z resztą w obu przypadkach. I niby wszystko było pięknie, lecz nie działało wcale podświetlenie deski ;(. Wróciłem do starego wsadu zrobiłem operacje na liniach 220 i 230 aby dopasować prędkościomierz zrobiłem kodowanie na aktywny wyświetlacz radio/navi (+08) lecz niestety co prawda podświetlenie jest ale komunikatów już na tym nie ma (chyba czeka na info z CAN).

 

Wiem że to temat Passata ale tu struktura jest bardzo mocno zbliżona. Może ktoś coś takiego już przerabiał ;)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj . Ja miałem podobnie w moim passacie bo zmieniałem tez licznik a i po wszystkim nie miałem podświetlania . Co sie okazało to regulator do sciemniania światła się zepsuł , myślę podczas rozpinania kostek. Musiałem wymienić na inny i problem zniknął. Tez się z tym mordowalem bo wizualnie nic się nie stało . Wiec to może być jakoś trop dla ciebie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy jest możliwa modyfikacja wsadu licznika, aby prędkościomierz działał w oparciu o sygnały z ABS a nie czujnika w skrzyni.

Oczywiście rozeznawałem temat i jedni mówią "takie rzeczy tylko w golfie IV, a inni że "gdzieś tutaj" na forum opisane.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy w każdym pasacie b5 fl można włączyć tryb skandynawski tak żeby światła mijania zapalały się po przekręceniu kluczyka? oraz czy zrobię to vag com 311?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość, lecz dopiero w autach z Bordnet'zem, czyli Passat B6. W tym przypadku VCDS to minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, czy w każdym pasacie b5 fl można włączyć tryb skandynawski tak żeby światła mijania zapalały się po przekręceniu kluczyka? oraz czy zrobię to vag com 311?

 

Kolego w B5FL można zrobić światła tzw. skandynawskie, ale tylko metodą czysto mechaniczno-elektrycznie. tj.

musisz zrobić zworę pomiędzy dwoma pinami w przełączniku od świateł. Wtedy będą Ci się zapalać światła mijania w pozycji zerowej wyłącznika po zapłonie. Minusem tego jest to, że najpierw zapalą się światła, zanim odpalisz silnik.

Jak dobrze pamiętam zapalają się tylko przednie mijania, ale mogę się mylić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

Czy może ktoś ogarnąć przekładkę licznika z S3 do A3. Audi oczywiście. Mój się zpurtał i muszę wymienić. Mam piny z obydwu i nowy nie chce skopiować danych immo z auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

moze ktos ogarnac wsad do licznika i polaczyc/sklonowac immo do nowego licznika ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze ktos ogarnac wsad do licznika i polaczyc/sklonowac immo do nowego licznika ??

Wrzuć dwa wsady i w wolnym czasie zerkne jak to wygląda ew ktoś inny zrobi to szybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się doszukać postu z informacją o komórce w której zapisywany jest PIN od radia (licznik 849). :hmm

Ktoś coś w tej materii? :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku chyba nie było o tym mowy.

3D0-3D1. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tym wątku chyba nie było o tym mowy.

3D0-3D1.

Dzięki. :ok

P.S. Dałbym głowę że tutaj o tym czytałem. :hmm

Pozdro.

 

 

-- EDIT --

 

Znając swój PIN od radia miałem nadzieję że go bez problemu rozkoduje z wartości hexadecymalnej.

Niestety mimo wielu kombinacji z zamianą komórek, żadna z cyfr nie pokrywa się z moim PIN'em. :hmm

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pisaliśmy o tym tutaj i Rosiek podawał komórki, ale nigdy nie udało się nikomu rozgryźć w jakiej postaci ten kod jest zapisany, bo mimo wiedzy gdzie jest nie udawało się odczytać prawidłowo. Na pewno to tu było, ale czy dalej jest to nie wiem, bo Rosiek w pewnym momencie pokasował wszystkie swoje posty i ten wątek został odtworzony z kopii.

 

 

Seba widzę, że ten drugi soft waży tylko 1bajt więc coś jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności