Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

W Audi A3 2001 bez fis po otwarciu drzwi załączają się wyświetlacze. Chciałbym tak mieć w Passacie licznik 829A, który adres za taki myk odpowiada?

 

W audi, jak zauważyłeś wyświetlacz świeci w "negatywie", tzn. passat podświetla tło-cyfry ciemne.W audi jest negatyw podświetlają się cyfry na czerwono -tło czarne.

Dlatego w audi po otwarciu drzwi podświetla przebieg i zegarek ,bo inaczej nic byś nie widział (dopiero po włączeniu pozycjii ,lub stacyjki.Bo audi podświetla zegary po przekręceniu klucza).

Myślę że w passacie nie będzie takiej opcji w eprom-e.

Druga sprawa to fakt że dla audi zegary (w większości przypadków robi Motometer i Magneti-marelli ).

Drugą firmę znają użytkownicy A3 bo to totalny bubel.

Moim zdaniem wsady będą mocno się różnić, więc o kombinacji komórek można zapomnieć.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drugą firmę znają użytkownicy A3 bo to totalny bubel.

MM w A6tkach też bywało-miałem nie przyjemność poznać się z takim delikwentem. Zakończyło się wymianą na vdo full fis i spokój...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(w większości przypadków robi Motometer i Magneti-marelli )

no a najlepszy to jest RBx w A4. tam to dopiero jaja sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżeli chodzi o negatyw to trzeba rozebrać licznik dostać się do wyswietlacza (zegarka i przebiegu ) delikatnie zerwać z niego folię (nie jest łatwo) i przykleić ją odwrotnie i mamy negatyw cyferki są białe a cała reszta czarna.

P.S trzeba uważać przy zrywaniu foli żeby jej nie zagiąć bo będzie lipa.:jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w sprawie Negatywa, zauważyłem że nakładając zerwaną wcześniej folię odwrotnie nie uzyskujemy idealnej czerni, idealna jest lekko pod kątem, nawet nakładając folie zdjęta z wyswietlacza Audi nie jest idealnie. Ja u siebie wykorzystałem kupioną folię polaryzacyjna[np. allegro], najpierw ustawiłem pod optymalnym kątem i dopiero wycinałem na wymiar. Minus taki że jest ona połyskliwa a nie matowa, ale pozyskując ją z jakiegoś większego wyświetlacza powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko w jakiej linijce zapisany jest przebieg licznik galaxy pol fis 7m5 920 920M.W nowszym jest mniejszy a potrzebuje zwiekszyc.Vag tacho nie daje rady.Wsad bez problemu mozna przegrac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze w sprawie Negatywa, zauważyłem że nakładając zerwaną wcześniej folię odwrotnie nie uzyskujemy idealnej czerni, idealna jest lekko pod kątem, nawet nakładając folie zdjęta z wyswietlacza Audi nie jest idealnie. Ja u siebie wykorzystałem kupioną folię polaryzacyjna[np. allegro], najpierw ustawiłem pod optymalnym kątem i dopiero wycinałem na wymiar. Minus taki że jest ona połyskliwa a nie matowa, ale pozyskując ją z jakiegoś większego wyświetlacza powinno być ok.

 

Grzechu...dlatego pisałem odpowiedź dla kolegi.

Ja też przerabiałem zegary na białe.Kombinowałem z filtrem polaryzującym na LCD ,udało mi się uzyskać dobry efekt (folię zdzierałem i potem naklejałem-pod kątem).

Zrobiłem efekt audi tzn.świecące cyfry na czarnym "blacie" i co.....

bez zapalonych świateł ,lub stacyjki nic nie widać.

Dlatego pisałem że zegary paszteta w konfiguracji nie przewidują podświetlania lcd po otwarciu drzwi.

W audi to norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego pisałem że zegary paszteta w konfiguracji nie przewidują podświetlania lcd po otwarciu drzwi.

Mylisz sie kolego. Swiecą się i to nawet można wybierać, tak jak w przypadku przekręcenia kluczyka jakie segmenty mają się swiecić. (wskazówki, zegarek, cała skala, albo wszystko na raz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mylisz sie kolego. Swiecą się i to nawet można wybierać, tak jak w przypadku przekręcenia kluczyka jakie segmenty mają się swiecić. (wskazówki, zegarek, cała skala, albo wszystko na raz)

 

zdradzisz sekret?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, kolega Rosiek to ma chyba opanowaną każdą komórkę licznika-szacunek dla kolegi (nie pierwszy raz zresztą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:ups: zwracam szacunek-tak to jest jak czyta sie po łepkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mylisz sie kolego. Swiecą się i to nawet można wybierać, tak jak w przypadku przekręcenia kluczyka jakie segmenty mają się swiecić. (wskazówki, zegarek, cała skala, albo wszystko na raz)

 

Rosiek mam pytanie, czy ruszyło już coś w sprawie projektu testu licznika przed uruchomieniem samochodu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , przy liczniku dziennym pojawiają się co jakiś czas i są nadal różne symbole , które nie wiem co sygnalizują . Są to znaczki typu L , = , i coś jak c . I dopiero obok tego jest przebieg dzienny , ktoś wie co to jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Pytanie do Rosiek w sprawie licznika mam Passata tak jak w opisie z 1/2 FIS i kupiłem licznik z W8 pełny FIS wszystko po kodowane licznik działa, obroty też ,temperatura też ,lecz nie działa wskaźnik paliwa nie podnosi się ani nie pokazuje na komputerze ile zostało do przejechania.A jak wsadzę stary licznik to jest normalnie,wszystko działa i pokazuje na komputerze.Podobno trzeba coś prze lutować ze starego licznika tylko nie wiem co.

:ocochodziProszę o pomoc i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu próbowałem pomóc koledze na forum co miał problem w Pasku W8 że mu nie wskazywał poziomu paliwa. Po analizie dokumentacji wyszło że w tej wersji jest specyficzny bak paliwa kilku-komorowy z 3 lub 4 pływakami które są podpięte do oddzielnego sterownika. Dopiero ten sterownik przesyła informacje o stanie paliwa po cyfrowej linii CAN a nie jak w zwykłych wersjach analogowo bezpośrednio z jednego pływaka.

Nie wykluczam że może faktycznie po dolutowaniu brakujących elementów które odpowiadają za analogowy odczyt wskazań będzie to działać ale sam nic na ten temat nie czytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w liczniku 1J0920821A potrzebuje zrobic zeby mi pokazywalo ile jeszcze moge przejechac na baku licznik z golfa 4 1/2 fis i podswietlanie wskazowek tylko niewiem pod jakim adresem szukac prosze o pomoc z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uruchomić komunikat "welcome" w liczniku 3B0920849A???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na youtube widzialem audi, w ktorym na duzym kompie wlaczone byly rozne tryby diagnostyczne silnika (temp. oleju, cisn. doladowania itp..

Da rade w passku to zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na youtube widzialem audi, w ktorym na duzym kompie wlaczone byly rozne tryby diagnostyczne silnika (temp. oleju, cisn. doladowania itp..

Da rade w passku to zrobic?

 

Kolego ,jesteś "starym wyjadaczem" na forum ,oglądasz pierdoły na Y-T i nie możesz znaleźć :

http://www.zzottel.de/index.php/en/car/fis-control

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności