Skocz do zawartości
falla_x

cenrtalny z kluczyka nie zamyka wszsytkich dzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Masz dostać się do płytki i sprawdzić luty i krańcówki :) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu.

U mnie problem jest przy zamykaniu drzwi od środka gdy chcę je zaryglować tylne lewe pozostają otwarte, gry sam wcisnę "trzpień" są zamknięte i gdy otwieram od środka otwierają się z resztą. Co może być przyczyna??

Jak otwieram lub zamykam z zewnątrz przez centralny to wszystkie drzwi otwierają i zamykają się bez problemu.

I jeszcze jedno pytanko czy prawe przednie drzwi też sterują centralnym?? czy tylko od strony kierowcy??

Edytowane przez eNcoM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to możesz auto zamknąć również od strony pasażera jak i od bagażnika, przekręć kluczykiem i sprawdź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co mi wiadomo to możesz auto zamknąć również od strony pasażera jak i od bagażnika, przekręć kluczykiem i sprawdź

mam kombi więc jak idzie o klapę bagażnika to mogę zapomnieć

od strony pasażera nie działa centralny zamykam i otwieram tylko te drzwi - co się popsuło??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak wspomniał wcześniej kolega- post 3 :)

http://www.taligentx.com/passat/images/photo.php?photo=333&u=26|11| :cool:

tu masz co gdzie i jak. ja biore się za to jak tylko trochę cieplej się zrobi. rozbierasz drzwi, dostajesz się do płytki, bierzesz małą lutownicę i lecisz. chyba że wolisz podjechać do elektryka i 100 bądź więcej zapłacić. zanim sie do tego zabierzesz posprawdzaj koski pomiędzy drzwami, tam może nie przewodzić.

w ostateczności jak wszystko zawiedzie to :638:... czytaj dalej. ja do końca tez nie wierzę że ta płytka za wszystko odpowiada, jak zacznę rozbiurkę to napiszę :)

pzdr

Edytowane przez marcinL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem jak zamykam auto z pilota to czasem zostaje świecic lewy kierunek imusze tak naciskac dopoki nie zgaśnie . Czasem nie da sie go wogole wyłączyc i musze odłanczac akumulator. Co może być nie tak?? prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michaelos

Witam.

Panowie otóż mam taki problem w Pasku B5:

nie zamykają się mi oba tylnie drzwi,z przodu działa bez zarzutu.

Lampki się zapalają i wyłączają.Z otwarciem szyb i zamknięcie przez kluczyk też nie ma szans.Proszę o poradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Panowie otóż mam taki problem w Pasku B5:

nie zamykają się mi oba tylnie drzwi,z przodu działa bez zarzutu.

Lampki się zapalają i wyłączają.Z otwarciem szyb i zamknięcie przez kluczyk też nie ma szans.Proszę o poradę

 

A używałeś może szukajki??Jest pełno wątków w tym temacie ;) Zimne luty w zamku,krańcówki,popękane przewody,moduł komfortu-mam dalej wypisywać?Jest bardzo dużo możliwości niestety...

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje

panowie taki problem przestalo mi otwierac drzwi kierowcy zamykac rowniez,z kluczyka da rade ale pilotem juz nie ,po kilku dniach klapa bagarznika zaczela sie sama otwierac,nie wane czy auto zapalone czy na postoju klapa po zamknieci za kilka sekund sie otwiera ,nie mam pojecia gdzie szukac przyczyny dodam ze cala elektryka w drzwiach jest sprawna dzieki za jakiekolwiek podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdz czy moduł komfortu nie jest zalany,lub wilgotny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie problem jest taki: Jeśli temperatura na zewnątrz wzrośnie powyżej -5'C to na zamknięcie nie reagują tylne prawe drzwi..Jeśli jest mróz i temperatura poniżej -5'C to zamykają się wszystkie drzwi zarówno z pilota, jak i przyciskiem na drzwiach.I znowu Jeśli temperatura na zewnątrz wzrośnie powyżej -5'C to na zamknięcie nie reagują tylne prawe drzwi.. O co tu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BOSSMAN26

witam u mnie problemy były identyczne,

1. przelutowałem zimne luty,

2. wymieniłem mikro przełączniki na nowe,

3. przelutowałem moduł konfortu - naprawiłem zaśniedziałe przewody do modułu konfortu(były zielone i pokruszyły się)

4. wyczyściłem zamek(elementy mechaniczne) rozpuszczalnikiem/ropą nasmarowałem wszystko świeżym smarem poskładałem i tu niespodzianka światło świeci się przy zamkniętych drzwiach a gaśnie przy otwartych ... wszystko było OK tylko nie zawsze zapalało się światełko po otwarciu drzwi a teraz zapala się zawsze po ich zamknięciu ! Pomocy jak to naprawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej koledzy, dopnę pytanie do tego wątku, ponieważ dotyczy działania zamka w passacie b5 3b. U mnie centralny zamek oraz działanie zdalne jest bez zarzutu, ale zastanawia mnie jedna sprawa. Nie jestem w stanie zamykać lub otwierać drzwi kierowcy lub pasażera ręcznie przy użyciu grota kluczyka (przekręcając bębenek zamka jak np w starych Golfach mk3 itp). Grot wchodzi do końca w bębenek zamka kierowcy lub pasażera, ale nie ma możliwości przekręcenia w prawo lub lewo. Przez całe lata nie próbowałem używać zamka w taki tradycyjny sposób, ale dziś przy okazji mrozów pojawiło się pytanie co byłoby, gdyby aku padł doszczętnie? Jak wtedy otworzę samochód (który nie ma prądu)? Wspomnę tylko, że w klapie nie ma w ogóle bębenka (jest jakby zaślepka). Jedynie drzwi kierowcy i pasażera dają szansę by włożyć kluczyk, ale nie da się obrócić, więc nie zamyka i nie otwiera w ten sposób...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności