Skocz do zawartości
falla_x

cenrtalny z kluczyka nie zamyka wszsytkich dzwi

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem a nawet kilka mianowicie :

 

1) jak przekrecam kluczyk w dziwach zamykaja si etylko dzwi kierowcy mechanicznie nie dziala centralka czy to jest powodem padneitego zamka czy tych mikrowylacnzikow ?

 

2) nie pali sie podswietlanie dolne dzwi oraz nei ma brzeczyka - to juz sadze ze napewno mikrostyki zamka ?

 

3) czy ten zamkek podejdzie do passata b5 99r. http://www.allegro.pl/item642009752_zamek_drzwi_vw_passat_seat_leon_golf_ivprzod_lewy.html nie jest drogi ale czy montaz nowego zamka usunie prolem z zamykaniem sie dzwi ? swiatelki i brzeczyk pewnie zaczna dzialac ale najbardziej mnie martwi wlasnie ten centralny

4) czy po wymianie tego zamka kluczyk bedize pasowal do neigo ? bo chyba bebenek zostaje stary ?

 

bede wdzieczny za wszelkie podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Wina zamka, zimne luty.

2) Wina zamka, zimne luty.

3) Podejdzie.

4) Kluczyk stary będzie pasował.

Najlepiej to sam polutuj ten zamek i będziesz miał 150 zybli w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli za to wszystko jest odpowiedzialny ten lipny zamek ?? jej w mk3 mialem krancoweczke przy dziwach i nic sie nie dzialo a tutaj za wszsytko odpoweidzialny jest ten zamek :/ ehh

 

martwi mnie tylko to ze nie zamyka sie z kluczyka wszysktie dzwi czytalem bardzo duzo tematow i zazwyczja ludzie mieli peoblemy z swaitelkiem czy tam brzeczykiem ale nikt nei pisal ze mu sie dziw z kluczyka zamykaja tylk o kierowcy mechanicznie

 

wiesz moze i sam bym go polutowal ale boje sie ze jak go rozloze to zostane bez zamka bo nie bede potrafil go zlozyc , http://www.taligentx.com/passat/images/photo.php?photo=333&u=26|11|... patrzac na ta ta strone niby nie jest to takie trudne ale w praktyce sam nei wiem, moze nowy by dluzej pochodzil?

 

a mam jeszcze pytanie podobno ciezko jest odlaczyc ten kabelek drucik laczacy klamke z zamkiem to cięgienko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest trudno. Cięgienko przechylasz o 90 stopni i wychodzi. Wszystko ładnie, pięknie, kulturalnie. Jeżeli nie czujesz się na siłach, aby go rozebrać to możesz kupić nowy. Czy dłużej pochodzi to nie wiem, ja preferuje oryginały i dlatego kilka dni temu sam lutowałem :) Zameczek działa git majonez. Nie słyszałeś, żeby ludzie mieli problem z zamykaniem. To Ci oświadczam, że takowy mam i przymierzam się do wyciągnięcia tego zamka, bo lutowałem lewy tył. Przed rozbieraniem (jakbyś się zdecydował) rób sobie fotki z zamka i potem jakoś poskładasz. Ogólnie prosta sprawa, aby tylko był komplet narzędzi.

Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem jeszcze dodac ze jak otworze dzwi z pilota i nie otworze ich to nie ma auto uzbrojenia po 30 sekundach co moze byc powodem tez ten nieszczesny zamek ?

 

---------- Post added at 19:34 ---------- Previous post was at 19:31 ----------

 

ti tylne zamki tez maja ta wade ze sie psuja myslalem ze tu chodzi tylko o lewy przod ? , a co sie dzieje jak padniete sa tylne zamki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. to zapewne zimne luty

2. jak wyżej

3. tak będzie pasował

4. przekładasz tylko zamek nie wkładkę

a mam jeszcze pytanie podobno ciezko jest odlaczyc ten kabelek drucik laczacy klamke z zamkiem to cięgienko ?
nie jest cieżko

 

To wszystko co Cię trapi jest szeroko opisane na forum: http://forum.vw-passat.pl/search.php?searchid=2591931

 

Jeśli nie zamyka centralny wszystkich drzwi, sprawdź przewody w peszlu pomiędzy słupkiem a drzwiami.

Edytowane przez panther2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panther2 a [pwoedz mi jeszcze jedna zecz czy jesli ten zamkek jest padniety to dzwi tez nie bda sie ryglowaly po 30 sekundach jesli ich nei otowrze ? bo teraz mam tak ze jak otiweram dzw z pilota i poczekam 30 sekund to nei zamykaja sie samoczynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postąp tak jak zostało doradzone

1. obejrzyj przewody w peszlu, jesli są OK to,

2. zlikwiduj zimne luty w części elektrycznej zamka, jeśli to zrobisz i będzie nadal "awaria" to:

3. pooglądaj moduł komfortu, być może masz utlenione / zaśniedziałe przewody

 

Na początek jednak jeśli chcesz mieć pewność co dolega dla Paska w zakresie centralnego zamka, co masz do poprawki to podłącz VAG.

pwoedz mi jeszcze jedna zecz czy jesli ten zamkek jest padniety to dzwi tez nie bda sie ryglowaly po 30 sekundach jesli ich nei otowrze ? bo teraz mam tak ze jak otiweram dzw z pilota i poczekam 30 sekund to nei zamykaja sie samoczynie

Sądzę, iż przyczyna może tkwić w krańcówkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bym chcial sam wymienic ten mikro przelanik to taki bedize ok http://allegro.pl/item638199634_mikroprzelacznik_centralny_zamek_audi_skoda_vw.html ??

 

czy sam mikro przelanik wystarczy? czy mikrowylacnzik moze mi naprawic np. brzeczyk i swiatlo ale np. niedzialajcego centralnego juz nie bo to wina zimnych lutow ?

 

czy mikro wylacnzik mozna wymienic nei robierajac zamka ?

 

---------- Post added at 22:40 ---------- Previous post was at 22:24 ----------

 

tak aptrze na zdiecia zamka rozebranego i w zamku sa 3 mikrowylaczniiczki ? i wszsytkei 3 trzeba wymineic i wlutowac nowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak bym chcial sam wymienic ten mikro przelanik to taki bedize ok http://allegro.pl/item638199634_mikroprzelacznik_centralny_zamek_audi_skoda_vw.html ??

 

czy sam mikro przelanik wystarczy? czy mikrowylacnzik moze mi naprawic np. brzeczyk i swiatlo ale np. niedzialajcego centralnego juz nie bo to wina zimnych lutow ?

 

czy mikro wylacnzik mozna wymienic nei robierajac zamka ?

 

---------- Post added at 22:40 ---------- Previous post was at 22:24 ----------

 

tak aptrze na zdiecia zamka rozebranego i w zamku sa 3 mikrowylaczniiczki ? i wszsytkei 3 trzeba wymineic i wlutowac nowe ?

 

Zobacz mikrowłącznik z poniższej aukcji.

 

http://www.allegro.pl/item629670660_mikrostyk_mikrowlacznik_ip67_vw_seat_audi_skoda.html

 

-Niestety aby wymienić mikrowłączniki trzeba wymontować i rozebrać zamek/zamki.

-W zamku zastosowanym w Passacie jest ogółem 5 mikrowłączników, każdy z nich spełnia inną funkcję.;)

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest ogółem 5 mikrowłączników

 

ale to ejst 5 takich samych mikrowylacznikow ? bo jak bym chial zamiast wymieniac zamka na nowy wymienic mikrowylacnziki to moze bysm poszukal w elektrycznych sklepach ich i sprubowal je poporstu wymienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale to ejst 5 takich samych mikrowylacznikow ? bo jak bym chial zamiast wymieniac zamka na nowy wymienic mikrowylacnziki to moze bysm poszukal w elektrycznych sklepach ich i sprubowal je poporstu wymienic

 

Tak,mikrowłączniki są takie same - podałem Ci przecież link do aukcji Alledrogo, nie sprawdzałeś ?

W sklepach elektrycznych to raczej do sprzętu AGD części znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem podobny problem. mianowicie nie chciał sie zamykac central z kluczyka, ale sie otwierał.zamykal sie poprzez przekrecenie kluczyka w zamku.dalem do warsztatu, zeby mi naprawił zamek a koles mi poprostu go wymienił na nowy.i działa. PS w drzwiach pasażera nie świeci sie podświetlenie ani nie zapala sie oswietlenie wewnatrz przy otworzonych drzwiach.tutaj tez jest winny czujnik ale nei mam zamaiaru narazie tego robic bo central dziala.:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobacz mikrowłącznik z poniższej aukcji.

http://www.allegro.pl/item629670660_...udi_skoda.html

JurekW czy montowałeś ten mikrowłącznik u siebie? Pasuje bez problemów, czy trzeba go dopasować?

Sprzedający ma w komentarzach opinię elektryka, że nie pasuje idealnie.....

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapomnialem jeszcze dodac ze jak otworze dzwi z pilota i nie otworze ich to nie ma auto uzbrojenia po 30 sekundach co moze byc powodem tez ten nieszczesny zamek ?

Jeżeli nie miga kierunkami przy zamykaniu auta, to znaczy, że samochód nie jest "dobrze" zamknięty. Czyli jak naciśniesz otwieranie z pilota i nie otworzysz drzwi, to samochód Ci się nie zamknie, gdyż nie był "dobrze" zamknięty wcześniej. Jak zamykasz auto naciśnij 2x zamykanie na pilocie (czasem nawet 3), aby auto mrugnęło kierunkami. Następnie możesz nacisnąć otwieranie na pilocie, nie otwieraj drzwi i po 30 sec auto samo się zamknie.

Wszystko to jest wina zamków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwki Panowie dopiero zaczynam swoja przygode z passatem b5 wiec dopiero sie ucze wszystkeigo :) wilkei dzieki niedlugo zabiore sie za ten zamek i dam znac jak poszlo i czy wszystko wrucilo do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zamek w przednich dzwiach wymieniony wszystko dziala i wrucilo do normy ale :) zauwarzylem ze w tylnych prawych dzwiach podswietlenie dolen dziala raz na jakis czas raz jest raz go nei ma jak sprawdzilem cyfroweym miernikiem pradu to tam jest napiecie ale za niskie bo okolo 10w a czasami 5w a nieraz jest ok 12w i wszsytko ladnie swieci czemu tak jest ? zauwarzylem tez ze oswietlenei kabiny przy otwarciu dzwi tez raz dziala raz nie , na poczatku jak poruszlaem kablami w kostce miedzy dzwiami to oswietlenei wnetrza wlanczalo sie ale kostke wyjolem byla przesniedziala oczyscilem i teraz nei swieci sie juz i ruszanie kabelkami tez nie skutkuje co to moze byc jest gdzies kabel przerwany ze nie ma stalego napiecia tylko tka skacze ?

 

jak sie dostac do kostki od drugiej strony ? bo jak ja wypne to w boczku auta zostaje jeszcze jedna kosta moze w niej cos nie laczy ale nie wiem jak sie odstac od drugiej strony :/

Edytowane przez falla_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie czy ktos wie co moze byc powodem skokow napiecia przy lampeczce na dole dzwi wahania sa od 3w do 12w przyczym ponizej 12w lampeczka nie dziala czasami jest tak ze ni ztego ni z owego zaczyna dzialac i jest ok ze 2 dni pozniej otwieram i juz jej nie ma i napiecie sie zmienia na mniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czy w każdym przypadku przy "dobrze" zamkniętym aucie kierunki powinny się zapalić...? Czy nie zależy do od sposobu zaprogramowania centralnego? Mam podobne problemy. Z góry dzięki za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam właśnie taki sam przypadek jak Grzesiek, otwieram wszystkie drzwi ale zamyka mi tylko kierowcy i wtedy dioda się nie świeci koło rygla. czyli zimne luty...?? nie ma co kupować tylko wykręcić zamek i co... tylko to co przekręcam kluczykiem mam wyjąć czy też mam się dostać do płytki? chłopaki, pomocy

dlm_20_pcb.jpg

dlm_21_crack.jpg

Edytowane przez marcinL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności