Skocz do zawartości
miro_2121

b6 Problem z drzwiami/szybami tył

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

wczoraj chciałem otworzyć tylną lewą szybę pasażera, i nic.Po naciśnięciu przycisku słychać pyknięcie ( rozumiem że to przełącznik) ale szyba nie otwiera się , nie słychać wogóle silniczka. Prawy tył otwiera się normalnie, tak więc to nie bezpiecznik.

Rozebrać tapicerkę drzwi i co sprawdzić? A może ktoś miał podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pokombinować z przyciskiem do blokady szyb tylnych, który jest w panelu drzwi kierowcy, u mnie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja takze mam problem z otwieraniem sie lewej szyby z tylu,

rozebralem tapicerke drzwi, wszystkie polaczenia ok, rowniez te na styki drzwi i karoserii, napiecia +12V wystepuja na niektorych pinach, rozebralem takze panel przyciskow na lewych przednich drzwiach, takze wszystko w porzadku.

w diagnostyce VAG jest komunikat ze nie wykrywa sterownika silniczka szyby lewej tylnej. podmienialem na pewny sprawdzony silnik i tez nic.

dodam ze pozostalem szyby dzialaja bez problemu.

co jeszcze moge sprawdzic lub pomierzyc?

gdzie w passacie b6 znajduje sie sterownik elektrycznych szyb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to nie jest w module komfortu problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tego nie wiem.

mozna to jakos sprawdzic lub zdiagnozowac dokladniej vagiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawdziłes połaczenie w tej gumowej oprawce miedzy drzwiami a słupkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli brak komunikacji zobacz czy na pewno wszystkie plusy masz i masy i CAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokladnie gdzie mają być i jakie napięcia.

w kostce pomiedzy drzwiami a slupkiem wszystko jest podpiete, zaden przewod nie jest wyrwany. nawet wyciaglem i wlozylem wtyczke jeszcze raz-myslalem ze cos moze nie laczyc, ale bez efektu.

czy moglbym prosic o jakis fragment schematu elektrycznego odpowiedzialnego za sterowanie szybami lub rozpiskę tego zlacza (drzwi tylne/slupek) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie za bardzo ten rysunek pomoże.

zobacze jeszcze przy module komfortu czy sie cos nie odlaczylo.

 

bardziej by sie przydal fragment schematu elektrycznego (sterowania szybami)

wraz z kolorami przewodow i napięciami na danych pinach.

inaczej to nie wiem juz jak sie do tego zabrac.

 

---------- Post added at 21:05 ---------- Previous post was at 20:14 ----------

 

rozlaczylem jeszcze raz wtyczki pomiedzy drzwiami/slupkami

(prawy tyl dzialajacy,

lewy tyl niedzialajacy)

 

napiecia na symetrycznych pinach wychodzacych ze slupkow sa takie same.

bede glowkowal dalej nad tą nieszczesną lewą tylną szybą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyślij mi na PW VIN i email do siebie a coś ci odeślę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jak sobie poradziliście z tematem nie działajacej szyby? U mnie na vagu wywala brak komunikacji z drzwiami PT. Na wtyczce pomiary robiłem i wszystko jest niby ok, moduł podkładałem do innego paska i wszystko smigało. Dodam ze gdy odłącze wtyczka na jakąs minute i ja spowrotem podłącze to moge otwierać i zamykać szybe (ale tylko przyciskiem w tych drzwiach) nawet bez włączonego zapłonu i tak przez jakies 5min działa po czym znowu lipa, w panelu drzwi kierowcy otwieranie nie działa wcale..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie samo się naprawiło. Też nie otwierał tylnej prawej w żaden sposób. Stwierdziłem to po tegorocznych ulewach. Przyszły upały i działa. Może wystaw na słoneczko tylko nie przesadzaj bo jak zostawiłem ostatnio na 8 godz. na takim opalanku to wyświetlacz MFA zamuliło i nic nie pokazywał. Nastepnego dnia rano jak było ok. 18 st.C było juz ok. widac takie ustrojstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy Panowie! Szukam i szukam... od 2 tygodni jestem posiadaczem VW Passata B6 combi w Comfortline.

Kupiłem go z nie otwierającymi się tylnymi szybami. Sprzedający nie potrafił powiedzieć dlaczego nie działają.

Nie otwierają się ani z pozycji kierowcy, ani żadna z osobna przyciskami w tylnych drzwiach.

Czy to może być bezpiecznik? Jeśli tak to gdzie go odszukać i jaki zakupić?

Przyciski są podświetlone. Blokada szyb z pozycji kierowcy też wydaje się być aktywna, ale obie tylne szyby ani drgną...

Chciałbym to sam naprawić bo dziś mam troszkę czasu, sobota, ładna pogoda warto spędzić ją ze swoim Passkiem.:)

Pomoże mi nawet link z forum z możliwościami rozwiązania problemu bo sam nie mogę nic znaleźć od 1,5 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety padły mi drzwi lewy tył.Nie działa nic poza głośniczkiem,padło wszystko.nie da się otworzyć od wewnątrz klamką,od zewnątrz klamką,nie działa szyba ani z guzika kierowcy ani z tego przy drzwiach,guzik nie jest nawet podświetlony.Drzwi są cały czas zaryglowane.Czy ktoś ma jakiś pomysł,mi to wygląda jakby się gdzieś jakieś kable przerwały albo problem z masą ale czy da się jakoś te drzwi otworzyć,bo tak na zamkniętych to nie bardzo wiem co robić.Proszę o jakieś rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na środkowym słupku (od środka auta) masz kostkę połączeniową drzwi-może konektor od masy zaśniedział.Rozbierz tapicerkę słupka i wszystko zobaczysz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam podobny problem ale nie działa mi cała elektryka w tylnych prawnych drzwiach. Nie działa centralny zamek, lampka na drzwiach oraz sterowanie szyby. Przez VCDS'a nie mogę się połączyć z modelem tych drzwi a w centralnej elektronice zespolonej wywala błąd "brak komunikacji ze sterownikiem drzwi prawy tył" rozebralem całe drzwi przemierzylem instalacje od wtyczk na słupku do sterownikia drzwi i tam wszystko ok. Jedyne co mi przychodzi do głowy to jakaś przerwa miedzy przewodami od słupka do centralnej elektroniki zespolonej. Czy wie ktoś może jakie piny z tego modułu idą do tylnych prawnych drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arkowski1992 - według mnie problemem jest to co napisał Blop wcześniej. Skoro nie działa nic w drzwiach i dodatkowo masz brak komunikacji z tylnymi drzwiami przez VCDS, to wszystko wskazuje na przerwę w zasilaniu. Sprawdź styki (kostkę połączeniową), ew. kable idące do tylnych drzwi. Może się gdzieś przycięły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany. Wszystkie kable sprawdzilem rozebralem cala tapicerke samochodu, a okazalo sie ze problemem byly zle zakodowane dzwi przednie prawe. Jakis czas temu bawilem sie kodowaniem i od tego czasu musialo to nie dzialac lecz dopiero teraz to zauwazylem. Kable sterujace elektronika tylnych prawych drzwi wychodza z przednich prawych dzwi gdzie ida kable can. Przez zle zakodowany modul przednich drzwi. VCDS nie widzial modulu tylnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie do drzwi przednich od pasazera przestaly pokazywac sie na wyswietlaczu jak sa otwarte i swiatelko w kabinie nie dziala czy to krancowka i czy to wogole sie naprawia czy caly zamek trzeba wymienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności