Skocz do zawartości
mmalyx

Gaz strzał za strzałem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Wczoraj przydarzyła mi się dziwna sytuacja odpaliłem paska (na benzynie jak zawsze) przejechałem może 100 metrów wrzuciłem luz i wcisnąłem mocniej pedał przyspieszenia by przełączyć na gaz lecz skończyło się na strzale. Podniosłem maskę docisnąłem "kolanko" odejście od rury przed kolektorem dolotowym. Zamknąłem maskę odpaliłem myśląc, że strzał to wina zimnego silnika (choć wczale nie było zimno) więc podgazowałem trochę na benzynie i postanowiłem znowu przełączyć na gaz i usłyszałem znów głośny huk... to samo. Pierwszy raz coś takiego mi się zdarzyło (ostatni raz to było zimą ale to podczas jazdy pod górkę na zbyt wysokim biegu). co mogło to spowodować? Dodam jeszcze że ma gaz bez komputera BLOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yalin

Napewno wiesz że palec, kopułka, świece i przewody muszą być na medal.

Sprawdź czy po pierwszym strzale nie oberwała przepływka. Odklej z niej dekiel i zobacz czy ośka się nie zatarła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak strzeliło kilka razy słabiej aż w końcu pierdzielneło raz a konkretnie, rozwaliło dolny dekiel od przepływomierza.

Teraz posklejane, niby klapka przy przepływce nie wadziła nigdzie ale po złozeniu, mimo to gdy wpięta wtyczka to świruje.

Teraz jeźdzę jakiś 1 tyś. km z odpiętą wtyczką od przepływki, na lpg bo na pb nie poleci, i póki co raz delikatnie mi strzeliło.

 

Czeka mnie wymiana na inną przepływkę, z okazji skorzystam i zapytam czy gdybym załozył Blosa bez wymiany przepływki (czyli nadal została by niesprawna- obecna) to czy by to chulało?

 

Czy chcąc założyć blosa muszę najpierw uporać sie z niedziałającą przepływką?

Lpg z komputerem Bingo.

System wysokiego napięcia wymieniony od świeć po kable, palec rozdzielacza i kopułke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być palec, kopułka lub przewody albo wszystko na raz bo zrobiłem na nich 40tys. km. Możecie polecić mi jakieś konkretny model, firmę czy bez różnicy co kupię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tamtym tygodniu kupiłem Palec Beru, kopułke Beru, kable kupiłem firmy Sentech, Chciałem Beru, ale były niestety prawie 3 razy droższe :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jeździłem na gazowni i strzeliło to znajomy majster wymienił mi przewody na sentech a świece NGK i powiedział żebym co drugą wymianę oleju tj. 20000tyś wymieniał świece - tak robiłem i miałem święty spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa że przewody i świece muszą być w dobrym stanie ale u mnie strzały pojawiły się jak zawór ciśnieniowy od PB zaczął rurką od podciśnienia puszczać paliwo , falowały wtedy wolne obroty na gazie i strzelał ze sie jeżdzić nie dało.Wymiana zaworu na nowy i ....

nie wiem co to strzały na gazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blos załatwi sprawę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniłem palec, kopułkę i przewody i puki co wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności