Skocz do zawartości
lukas63

Pokrętła nawiewu (ogrzewania)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dostać się od tyłu do tych pokręteł, ponieważ ktoś przez przypadek kiedyś (jak jeszcze nie byłem właścicielem) przekręcił tak pokrętło od rodzaju nawiewu, że mam inny rodzaj nawiewu w czasie jego pracy niż na obrazku.

 

Wymontowałem ścianke czołową od tych pokręteł i odkręciłem znajdujące się pod tą ścianką śrubki, ale jak widze tak się nie dostane, ponieważ są tam zatrzaski, że tylko od tyłu można się dostać.

 

Zatem jak się do tego dostać? Dołem? - czyli odkręcić plastki na dole razem z obudową skrzyni biegów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja musiałem poodczepiać linki od regulatorów (uwaga na zatrzaski dość kruche) i wyciągnąłem do środka. nie obejdzie się od demontarzu części deski. obudowy nie musisz odkręcać ja sie bez tego obyłem. powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
linki od regulatorów (uwaga na zatrzaski dość kruche)

 

No właśnie - dlatego myślałem, że jest inny bezpieczniejszy sposób :zawstydzony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jak nie odczepisz linek to raczej nic nie zdziałasz po prostu są ona na tyle krótkie że nie pozwolą na wyciągnięcie tego całego interesu. Z nawiewami naogół jest taki problem że ułamują się zatrzaski trzymające linki albo ktoś pozapina linki nie tam gdzie trzeba. Tak czy inaczej daje się z tym zrobić jako taki porządek.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tadeusz

Najprościej w B3:

- odkręcamy i ściągamy osłonę tunelu hamulca ręcznego

- odkręcamy i ściągamy osłonę tunelu drążka skrzyni biegów

- odkręcamy panel pokręteł nawiewów

- panel wpychamy do środka i wyciągamy dołem

miejsca jest na tyle, że można spokojnie wszystko porozkładać, poskładać,

wyregulować

 

ja u siebie miałem zamienione linki sterowania kierunkiem nawiewu

i zębatki w pokrętle przestawione względem siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam taki problem ze w moim pasku działa tylko pozycja 4 nawiewu, nie mam pojecie co może bycze nie działają pozostałem 1,2,3 miał ktoś podobny problem z tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia masz rezystor dmuchawy, znajduje się w obudowie nagrzewnicy w okolicach wentylatora nawiewu. Prawdopodobnie jest w nim spalony bezpiecznik termiczny.

http://forum.vw-passat.pl/threads/107314-Wymiana-bezpiecznika-temicznego-w-rezystorze-dmuchawy-swiezego-powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jaki tam siedzi (patrz na temperaturę) i dokup taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wepnę się tutaj, składam sobie panel nawiewów z kilku wadliwych i próbuję wyciągnąć pokrętła, konkretnie to pierwsze od mocy nawiewu. Ściągnąłem z przodu tą czarną nakładkę, plastik od oświetlenia i blaszkę która styka się z tą boczną żeby było napięcie. Z tyłu ściągnąłem tą blaszkę która stuka i blokuje przy przeskakiwaniu między 0-4 i teraz zostało mi praktycznie gołe pokrętło którego nie umiem wyciągnąć. Próbowałem na siłę(może są na zatrzaski), próbowałem w środku podważać ale nie mogę tego rozłączyć. Ktoś rozbierał kiedyś pokrętła na czynniki pierwsze i wie jak to zrobić?

 

@Edit Dobra doszedłem do tego. Dla potomnych porobiłem fotki, na dniach wrzucę jakiś tutorial jak rozebrać pokrętła na części pierwsze.

Edytowane przez Falk0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności