Skocz do zawartości
KRIS8585

Rodzaje / modele - Przekładnia kierownicza - maglownica

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

A wiec padla mi przekladnia kierownicza.

Teraz takie dziwne pytanie ktora zadal mi pan od ktorego kupuje nowa:

 

Czy przekladnia jest z czujnikiem czy z silownikiem?? Nie wiem kompletnie o co chodzi.

Nie mam jeszcze wymontowanej gdyz chcialem odrazu za jedna robota zalozyc ta nowa ale nie wiem co kupic.

 

Prosze bardzo o pomoc

 

moja wersja passata 2001r b5 3bg (po lifcie) automat 1,9TDI 130KM

 

Czy maglownica w moim aucie rozni sie w jakis sposob od wersji z manualna skrzynia??

 

Pozdrawiam

KRIS

Edytowane przez KRIS8585

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loco-cork

Podłączę się do pytania. Czy przekładnia w Pasku B5 z kierownicą po prawej stronie, jest po prostu odwrócona, czy jest zupełnie inna od normalnej;) (z kierownica po lewej)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KRIS8585

Przekładnia kierownicza w AVF z manualną skrzynią (prod. VW-BS) ma identyczne oznaczenie jak w wersji z automatem (prod. KOYO); do 01.07.2007 była montowana przekładnia o nr ref. 3B1 422052R, aktualny nr 3B1 422052M.;)

 

---------- Post added at 18:03 ---------- Previous post was at 17:54 ----------

 

Podłączę się do pytania. Czy przekładnia w Pasku B5 z kierownicą po prawej stronie, jest po prostu odwrócona, czy jest zupełnie inna od normalnej;) (z kierownica po lewej)?

 

loco-cork

To dwie różne przekładnie.

 

Przekładnia kierownicza mont. z lewej str. nr ref 3B1 422052M.(prod.KOYO)

 

Przekładnia kierownicza mont. z prawej str. nr ref 3B2 422052P (do 01.01.2008); aktualny nr ref 3B2 422053B. (prod. ZF)

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, moje pytanie czy maglownica z b5 pasuje do b5 FL moje oznaczenie 8D1 422074A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, moje pytanie czy maglownica z b5 pasuje do b5 FL moje oznaczenie 8D1 422074A

 

Zamiast przekładni kierowniczej o nr ref.8D1 422074A można zastosować poniżej wymienione przekładnie :

8D1 422053C , 3B1 422052D , 3B1 422052R , 3B1 422052M.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamiast przekładni kierowniczej o nr ref.8D1 422074A można zastosować poniżej wymienione przekładnie :

8D1 422053C , 3B1 422052D , 3B1 422052R , 3B1 422052M.

 

a mam jeszcze takie pytanie, gdybym zamontowal maglownice o innym numerze ...??? czy to ma jakies znaczenie czy co ..??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, także muszę wymienić maglownicę w moim passacie b5 1.8 benzyna, 98r., chcę kupić używaną np. tą http://moto.allegro.pl/item893073392_vw_passat_b5_audi_a4_przekladnia_kierownicza.html - jest napisane, że pasuje do Vw Passata B5 1996-2000,B5 2001-2005,Audi A4 1995-2000 - czy to prawda? Muszę sprawdzić numer przekładni i firmę (którą, jak czytałem, często ciężko określić)? Czy rodzaj przekładni zależy od pojemności silnika i rodzaju paliwa (diesel/benzyna)?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj numer tej maglownicy z allegro to się sprawdzi do czego ona pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8D1 422 072 A Istnieje może jakiś katalog - jakie numery do jakiego rocznika można wkładać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukas ja też mam ADR z lutego 1998r i przekładnia ma oznaczenia 8D1 422 066F. Jest na 100% oryginalna,fabryczna. Twoja ma inne oznaczenia. Jak z tego wynika montowano różne przekładnie. ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanik moją wymontuje dopiero w poniedziałek - wtedy będę znał numer (powiedział, że bez rozkręcenia auta nie sposób dojść do numeru). Jak będę znał numer chce kupić coś używanego ale kurcze przecież chyba nie mogę oczekiwać, że trafię na taki sam numer. Ktoś już tu napisał, że jakieś 4 numery to ta sama przekładnia ale nikt nie napisał że B5 od 97-2000 mają identyczne przekładnie (identyczna budowa) różniące się numerami i firmami. Po co by mieli to zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z przekładnią, nie wiem jakiej jest firmy na metalowej obudowie przekładni wybity jest tylko numer "030 642" i napis "SMI".

Edytowane przez kamil86j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje numer przekladni kierowniczej do paska 2002r.,1.9tdi awx-jest to anglik.Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam potrzebuje numer przekladni kierowniczej do paska 2002r.,1.9tdi awx-jest to anglik.Dzieki

 

Podaj VIN moze byc na PW. A generalnie to takie pytania zadajemy tutaj ->Pytanie o numery części ETKA..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam paska z 2002r i mam trudnosc ze znalezieniem maglownicy o takim samym numerze jak moja,tak sie zastanawiam po co oni montowali rozne przekladnie?Czy wogule one sie roznia jakos kolega wyzej pisal,ze od 97 do 2000r byly montowane takie same maglownice tylko o roznych numerach.Musze wymienic swoja i sie zastanawiam na wstawienie takiej z 2003roku -moze ktos ma jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy maglownica od audi a4 1.9 tdi 90km bedzie pasowala do passata b5 1.8 ADR ???

Edytowane przez KAZAH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość merchants

Witam panowie. Jestem świeżak na forum i podłącze się do was. Mam ten sam problem co wy pt. maglownica. Mam paska 1,9 TDI 101 KM AVB 2001r manual. Znalazłem w swoim mieście maglownice (jest jeszcze na aucie pasek 1998 przed liftem,no i 1,8 T) i nim wezmę się za demontaż chciałbym się upewnić żę będzie ona pasowała do mojego. Nieznam oznaczeń bo obie są jeszcze na autach. Podpowiedzcie czy bedzie pasawała czy dać sobie spokój i szukać regenerowanej. Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpowiedzcie czy bedzie pasawała
jeśli będzie miał taki nr 8d1422053bx to podpasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam pytanie trochę z innej beczki tzn czy ktoś może mi polecić gdzie najlepiej kupić regenerowaną maglownice najlepiej z tych które reklamują się na allegro.

Pozdro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam problem z maglownica w swoim pasku mam już 4 po regeneracji i nie działa, wymieniłem już pare pomp wspomagania, zbiorniczek przewody i nic działa skokowo raz lekko raz ciężko masakra :( chyba już nigdy regeneracji....

 

Szukam teraz używanej i zastanawiam się nad taka z 2.8 z siłownikiem tylko nie wiem czy dopasuje ja do passata 2005 ??? probowal już ktoś?? czy dlugosc i otwory montażowe sa takie same?? czekam na wasze odp pozdrawiam

 

mysle nad taka...

 

http://allegro.pl/maglownica-przekladnia-a4-passat-b5-8d1422065s-i6131907501.html#

Edytowane przez rainman777
przeniesiony zgodnie z pkt 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności