Skocz do zawartości
Gość czarnuch

prosze o pomoc- licznik szaleje B5FL

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czarnuch

Czy ktos moze mi pomoc ??

chodzi o to ze przy predkosci ok 80 do 90 kilometrów licznik /wskazówka / spada w dół tzn do ok 20 ,50 puszczam gaz spada predkosc znowu pokazuje dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vag i od czytaj błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobić test licznika Vagiem czy silniczek od prędkościomierza nie uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnuch

Ale kilometry dobrze idą.... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczyść sobie styki pomiędzy wtyczką a czujnikiem prędkośći, woda się tam dostaje i po jakimś czasie traci styk. Raz łapie raz nie i dlatego licznik wariuje. Miałem już dwa takie przypadki w moim pasku i kumpla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnuch

a gdzie jest ten czujnik w pasku?? /myslałem że dostaje sygnał z sterownikaABS/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik jest w skrzyni biegów nad samą półosią. Ja go dosięgłem od góry po zdemontowaniu zbiornika wyrównawczego od chlodnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnuch

OK dzięki.... zrobiłem i faktycznie jest dobrze wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wadam88

witam ostatnio po najechaniu na jakis uskok licznik przestal dzialac czyli nie pokazuje predkosci i nie nalicza kilometrow przy zakretach lub uskokach na drodze wskaznik paliwa spada w dol i zapala sie rezerwa sprawdzalem wtyczki za licznikiem i jest ok wiec przyczyna tego moze byc tez ten czujnik predkosci ?? z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Czujnik prędkości może powodować różne wskazania na desce tzn szaleje prędkościomierz (ewentualnie nie działa) i wskaźnik paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wadam88

jaki moze byc koszt takiego czujnika ?? jesli jest mozliwosc samodzielnej wimiany to prosil bym o jakis opis i jakich kluczy bede do tego potrzebowal poniewaz jestem za granica i niemam dostepu do narzędzi z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chetnie poczytam o tym czujniku, poniewaz u mnie przestaje dzialac czujnik pod czas deszczu :( przypuszczam ze dostaje sie wilgoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby wymontować czujnik nie potrzeba żadnych narządzi. Osobą z krótkimi rękoma może przydać się śrubokręt aby odkręcić zbiorniczek wyrównawczy. Czujnik znajduje się na skrzyni biegów przy lewej półosi. Aby go wyjąć wystarczy przekręcić go o 90 stopni w prawo i wyciągnąć do góry.

Nr katalogowy 012409191D, cena ok 100zł

 

ps częstymi awariami czujnika jest zalanie wodą, czasami wystarczy go wyjąć wysuszyć, sprawdzić czy styki w czujniku i kostce niezaśniedziały. Jak po wysuszeniu czujnik zacznie działać, to owinąć całą kostkę i górną część czujnika taśną izolacyjną tak aby ponownie woda się tam nie dostała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz sobie poradze :)dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość x2c3mh

Chciałem podziękować za tego posta!

Ostatnio miałem problemy z prędkościomierzem, oddałem Paska do naprawy i 'specjalista' zainkasował 150 zł za czujnik i jego wymianę. Pomyślałem, że to nawet nie tak dużo, tym bardziej, że uwinął się całkiem szybko. Niestety po niecałym miesiącu czujnik znowu siadł i prędkościomierz znów pokazywał 0 km/h.. Postanowiłem poszukać sam przyczyny i na forum znalazłem post, w którym było napisane, że czujnik ten czasem wilgotnieje..

Do jego wyczyszczenia potrzebowałem tylko kanał i kawałek taśmy izolacyjnej. Czujnik znajduje się przy lewej półosi w skrzyni biegów. Wykręca się go ręką, odczepia, czyści, suszy, montuje z powrotem, zabezpiecza taśmą i wkłada na miejsce.. Problem prędkościomierza zniknął od razu, a pieniążki zostały w portfelu.. Już 3 tygodnie działa DOBRZE;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co, jesli pod zbiorniczkiem jest to cholerne webasto :/

chyba mnie czeka walka z tym cholerstwem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić jak wskażnik paliwa opada dziś rano jak przyprowadziałem samochód od mechanika po wymianie rorządu miałem pół baku nawet delikatnie wiencej wsiadłem do samochodu po 3 godz. i wskażnik mi spadał po woli jak by paliwo uciekało patrzyłem nigdzie nie leciało a zwłaszacza tyle paliwa, reszta wskażników działa dobrze. Gdzie szukać przyczyny jak tylko jedne wskażnik źle pokazuje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze plywak sie zawiesil , albo wyjezdzili Tobie paliwo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącze się pod temat z zapytaniem czy jeśli mój prędkościomierz zawyża prędkość bo w pewnym przedziale wskazówka zwyczajnie podkakuje do góry i o te kilometry mi zawyża to czy wymiana tego czujnika pomoże?/

zamierzam wyjąć go i przeczyścić ale watpie zeby to pomogło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysiek_*

czy jest jakiś schemat, zdjęcia na których było by pokazane jak trzeba wymienić ten czujnik? Jestem laikiem i bardzo bym potrzebował takich "zdjęć".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności