Jump to content
raf1026

zmiana koloru podświetlenia radia

Recommended Posts

witam, mam zielone podświetlenie deski rozdzielczej a trafila mi sie okazja kupic za grosze radio gamma V ze zmieniarka czy mozna zmienic kolor w radiu na zielony?

kazdy chcialby zmienic z zielonego na niebieski a ja odwrotnie:D:D:D

_zlydzial1

mozna, pod wyswietlaczm przy lewej krawedzi sa 4 diody LBT676J1 (niebieskie) pod przyciskami LSM670J1 (czerwone)

Kupujesz podobne w kolorze jakim chcesz i przelutowujesz.

serdeczne dzięki kolego a dużo z tym roboty dla amatora ? , a kolega kuczlaw jakiś nerwowy

Jak potrafisz lutować to żaden w tym problem, musisz pamietac o biegunowości diod. Tylko nie wiem czy dostaniesz gdzies takie diody.

A kolega kuczlaw pilnuje pożadku na forum, jakbys pisal w odpowiednim dziale to by nie musial przenosic :)

diody mógłbym wykorzystać ze starej gammy 4?

diody mógłbym wykorzystać ze starej gammy 4?
diody bedą pasować jedynie musisz sprawdzić rezystkory ograniczające prąd czy są podobnej wartości.

a wlasnie jak jest z gamma 4 tam sa diody czy zarowki z kapturkami kolorowymi czy jeszcze cos innego?

Mam gamme niebiesko-czerwona a chce ja na zielona przerobic ( w sumie jeszcze mi nie doszla paczka:P) ale juz kombinuje

Edited by uszek

mozna, pod wyswietlaczm przy lewej krawedzi sa 4 diody LBT676J1 (niebieskie) pod przyciskami LSM670J1 (czerwone)

Kupujesz podobne w kolorze jakim chcesz i przelutowujesz.

Chłopaki to ile ich tam wszystkich w sumie jest? Pod przyciski też są 4 czy pod każdym jest osobna?

PozdraVWiam

Odgrzeję kotleta , nabyłem gamme v Sonego i swieci nieco inaczej niz cala reszta ( sam wyswietlacz ) ma inny odcien nieboeskiego , pierwsze pytanie czy polift miał inna barwe diód czy to tylko kwestja innych rezystorów ??

To tak przy okazji i ja skorzystam z tego tematu, mam passata b5 1995/2000r i w 2000r była zmieniona navi z mcd na mfd wersja c, i nie wiem dlaczego podświetlenie przycisków słabiej świeci niż przyciski climatronica jak się ściemnia widać różnicę, czy też tak macie?

Odkopię temat.

Może ktoś podać symbole diód do zmiany podświetlenia wyświetlacza w Gamma V  ???

Na pierwszej stronie w tym poście masz podane jakieś  numery oraz piszą że w razie zmiany wsadzać podobne 

Jeżeli to są diody , które niby są oryginalnie w radiu Gamma  -  https://elecena.pl/product/9610886/dioda-led-smd-plcc-2-niebieska-7mcd-lbt676-k1-osram  to dlaczego kupując takie diody tylko czerwone  -  https://allegro.pl/oferta/led-plcc-2-czerw-9mcd-osram-lst670-10szt-r266-7929657713   podświetlenie wyświetlacza ledwo widać ,że świeci  ??

Kupiłem mocniejsze o mocy 30 mcd i też są nie tak jasne jak oryginały.  Może ktoś wymieniał i trafił takie żeby po wlutowaniu wyświetlacz świecił jak ori  ?  Pytam bo Kolega,który robił mi climatronik "na czerwono" wylądował początkiem lutego w szpitalu i na razie nie mam z nim kontaktu i próbuję sam dijść do tego jakie czerwone diodki zakupić.