Skocz do zawartości
raf1026

zmiana koloru podświetlenia radia

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam zielone podświetlenie deski rozdzielczej a trafila mi sie okazja kupic za grosze radio gamma V ze zmieniarka czy mozna zmienic kolor w radiu na zielony?

kazdy chcialby zmienic z zielonego na niebieski a ja odwrotnie:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_zlydzial1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna, pod wyswietlaczm przy lewej krawedzi sa 4 diody LBT676J1 (niebieskie) pod przyciskami LSM670J1 (czerwone)

 

Kupujesz podobne w kolorze jakim chcesz i przelutowujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serdeczne dzięki kolego a dużo z tym roboty dla amatora ? , a kolega kuczlaw jakiś nerwowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak potrafisz lutować to żaden w tym problem, musisz pamietac o biegunowości diod. Tylko nie wiem czy dostaniesz gdzies takie diody.

 

A kolega kuczlaw pilnuje pożadku na forum, jakbys pisal w odpowiednim dziale to by nie musial przenosic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diody mógłbym wykorzystać ze starej gammy 4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
diody mógłbym wykorzystać ze starej gammy 4?
diody bedą pasować jedynie musisz sprawdzić rezystkory ograniczające prąd czy są podobnej wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie jak jest z gamma 4 tam sa diody czy zarowki z kapturkami kolorowymi czy jeszcze cos innego?

Mam gamme niebiesko-czerwona a chce ja na zielona przerobic ( w sumie jeszcze mi nie doszla paczka:P) ale juz kombinuje

Edytowane przez uszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mozna, pod wyswietlaczm przy lewej krawedzi sa 4 diody LBT676J1 (niebieskie) pod przyciskami LSM670J1 (czerwone)

 

Kupujesz podobne w kolorze jakim chcesz i przelutowujesz.

Chłopaki to ile ich tam wszystkich w sumie jest? Pod przyciski też są 4 czy pod każdym jest osobna?

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta , nabyłem gamme v Sonego i swieci nieco inaczej niz cala reszta ( sam wyswietlacz ) ma inny odcien nieboeskiego , pierwsze pytanie czy polift miał inna barwe diód czy to tylko kwestja innych rezystorów ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak przy okazji i ja skorzystam z tego tematu, mam passata b5 1995/2000r i w 2000r była zmieniona navi z mcd na mfd wersja c, i nie wiem dlaczego podświetlenie przycisków słabiej świeci niż przyciski climatronica jak się ściemnia widać różnicę, czy też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat.

Może ktoś podać symbole diód do zmiany podświetlenia wyświetlacza w Gamma V  ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej stronie w tym poście masz podane jakieś  numery oraz piszą że w razie zmiany wsadzać podobne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to są diody , które niby są oryginalnie w radiu Gamma  -  https://elecena.pl/product/9610886/dioda-led-smd-plcc-2-niebieska-7mcd-lbt676-k1-osram  to dlaczego kupując takie diody tylko czerwone  -  https://allegro.pl/oferta/led-plcc-2-czerw-9mcd-osram-lst670-10szt-r266-7929657713   podświetlenie wyświetlacza ledwo widać ,że świeci  ??

Kupiłem mocniejsze o mocy 30 mcd i też są nie tak jasne jak oryginały.  Może ktoś wymieniał i trafił takie żeby po wlutowaniu wyświetlacz świecił jak ori  ?  Pytam bo Kolega,który robił mi climatronik "na czerwono" wylądował początkiem lutego w szpitalu i na razie nie mam z nim kontaktu i próbuję sam dijść do tego jakie czerwone diodki zakupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności