Skocz do zawartości
POLMOS

propagacja-łączności

Rekomendowane odpowiedzi

podbijam temat

od paru dni ładna propagacja i to nawet na polskę.

wczoraj ok 14-stej Kraków ,Wadowice,Olkusz,

dzisiaj Biała Podlaska, Mielec,Kraśnik, Dudley w U.K. i polska stacja z pd.irlandii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przed chwilą nawet temat założyłem bo nie wiedziałem co to jest , i czy to wina mojego radia . Nie wiecie długo coś takiego się może utrzymywać ???? Bo z nikim się nie idzie dogadać :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnio do jesieni będzie taki kocioł.Do 2012 będzie z roku na rok mocniejsza propagacja i największa przewidywana jest właśnie na 2012 rok.Ale będzie latało :D Prędzej z zagranicą się dogadasz niż z lokalną stacją ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe... To teraz się nie dziwię, że nieco ponad tydzień temu słyszałem Włocha nawołującego przez CB w ten charakterystyczny sposób... Słyszałem go na 19 przez kilkadziesiąt sekund...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co narzekać, tylko się łączyć - następna propagacja za 12 lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak się podłączę do tematu

26,425Hz USB

Z lokalnych DX: okolice Poznania, Szczecin. Kalisz,

Natomiast ze stacji polsko języcznych : Zachodni Londyn UK, Szwecja, Finlandia, Belgia, Italia

dodam że nadaje z anteny mobilnej Sirio Performer 5ooo+mag. na dachowym parapecie 5p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin ja tez wczoraj siedzialem na 26,425 od 13.30 do 16 i na podstawie ok 14.00 mialem łacznosci z nowym sączem i okolicami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni słychać jakiegoś popiejenego francuza, ciągle bredzi coś w kółko i puszcza "dżingle" z radia. Widać nie tylko w PL są pysie i inni kretyni. Wołam prawie codziennie na 28, 30 i 32 wieczorem wracając do domu, ale bez odzewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wołam prawie codziennie na 28, 30 i 32

może nie do końca w temacie ale spróbuję. 28 to wiem dla czego ale 30 i 32?? a ostanio nachodzi mnie aby coś spróbować wykręcić u siebie z zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj jadąc do pracy na noc, tuż przed 22 rozmawiałem z chłopakami z Polski na 26.455 :) 161NT 045 op. Franciszek z Nowego Tomyśla i 161 095 op. Zenek z Grodziska Wlkp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Średnio do jesieni będzie taki kocioł.Do 2012 będzie z roku na rok mocniejsza propagacja i największa przewidywana jest właśnie na 2012 rok.Ale będzie latało :D Prędzej z zagranicą się dogadasz niż z lokalną stacją ;)

 

Aha... I co bardziej "nerwowi" zaczną pozbywać się radyjek - można będzie coś używanego taniej kupić. :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I co bardziej "nerwowi" zaczną pozbywać się radyjek

I dobrze. Może przez to będzie mniej trzody w eterze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
można będzie coś używanego taniej kupić

Szkoda się paprać radiami bez SSB. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakąś godzine temu propagacja na pd-wsch polske,łacznosci z mobilami:

-zamośc

-kraśnik

-biłgoraj

-janów

pozdrawiam

 

wieczorkiem ok 20 okolice krosna,gorlic z mobila na 26,425

Edytowane przez POLMOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu słyszałem żulipapą-sów z Francji, gamonie ciągle siedzą na #19 i nadają w tym swoim śmiesznym języku. Nie wiem, po co gadać w języku którego nikt nie rozumie :D:D Najgorsze jest to, że słychać ich lepiej niż mobili oddalonych o parę km i naprawdę ciężko momentami się dogadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najgorsze jest to, że słychać ich lepiej niż mobili oddalonych o parę km i naprawdę ciężko momentami się dogadać.

To są uroki propagacji ;) Robić łączności ze światem, anie narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w drodze na Kaszuby słyszałem pepików-moja pierwsza daleka łączność :P

Ale upierdliwe jest to strasznie, zagłuszają lokalnych rozmówców do tego stopnia że momentami wyłączałem radio ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast w moim rejonie (Wałcz - zachodniopomorskie) od dwóch dni słychać jakąś kobitę mówiąca po rosyjsku. Wali na 19-tym niesamowicie. Od około 17.00 żulipapa z dżinglami ..

 

Przypomniały się stare dobrze czasy. Z sentymentu jutro nasłuch na 26.425 (CH28).

Może kogoś z forum usłyszę? :)

Retired 161 EE 275

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą ruską kobietę też słyszałem parę razy, za to jej rozmówcy nie słyszałem ani razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z sentymentu jutro nasłuch na 26.425 (CH28)

Oj coś długą przerwę w DXowaniu musiałeś mieć ;) bo to 32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności