Skocz do zawartości
POLMOS

propagacja-łączności

Rekomendowane odpowiedzi

Ew posiada ktoś wymiary Presidenta McKinley-a/Jack-a ?

ja Ci moge podac wymiary Georga i Alana 87 ale one sie raczej w deske nie zmieszczą

ogólnie to wstegi w aucie to sie prawie wcale nie przydają,chyba że dużo czasu spedzasz w kabinie i lubisz skakac po kanałach

ja prawie cały czas kręce gałką jak jest propagacja albo gdzies stoje i czekam na Monike heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś ze wstęgami to i z wyświetlaczem częstotliwości. ciężko się skacze po kanałach gdy dostajesz info QSY 27.815 - no chyba, że już znasz tabelę f/kanał/banda na pamięć. No i raczej ciężko znaleźć coś małego ze wstęgami - chyba, że poszukać w odblokowanych urządzeniach KF - np IC706 -odłączany panel... ale to jak na mobila i pasmo CB to przewaga formy nad treścią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mówie tu o zupełniej amatorszczyźnie, także napewno w tej chwili nie jest mi potrzebny wyświetlacz. A radio ze wstęgami sie przyda bo czasami mOżna na bazę sobie zabrać i porobic jakieś łączności.

Dzisiaj będe testował jacksona I zobaczymy jak się spisze.

Edytowane przez pvd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj będe testował jacksona I zobaczymy jak się spisze.

 

Jackson I? Najlepsze radio po Lincolnie i Alanie 555 w latach 90-tych. Pełen czad, będziesz zadowolony, pracowałem na nim przez 5 pełnych lat (druga baza Lincoln).

 

Co do wyświetlacza - przy SSB bardzo dobry patent i pomaga na szybkie przechodzenia po bandach.

 

Na prawdę tak Ci zależy na tych SSB w aucie? Wierz mi, nie wykorzystasz tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz mianowicie chodzi tu o to że chcę kupić radio z ssb które i tak wyląduję na bazie, a więc to tylko kwestia czasu , bo chce jak jakąś 5/8 postawić na bazie i czasem się podepne aby pośmigać po kanałach. Założenie jest aby właśnie mieć coś z ssb, narazie w aucie, a docelowo na bazie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Założenie jest aby właśnie mieć coś z ssb, narazie w aucie, a docelowo na bazie

Zainwestuj śmiało w dobre radio ze wstegami ,z mobila też się robi ciekawe łączniści z fali odbitej,na mobila też zainwestuj w antene 5/8 i będzie cacy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baza już śmiga. Radyjko narazie to Alan 87 a antenka Futura 5/8, narazie nie ma kosmosu ale potwierdzone łączności to na AM 50 km na ssb 70 km, najwaniejsze ze cos juz szumi w domu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i koledzy propagacja znowu się otwiera, dzisiaj nawiązana łączność w FM #20 z op. Wasiljevem z okolic Moskwy z raportem sygnał 4 radio 4, także zapraszam kolegów do łączności.

 

Z pozdrowieniami 161ZT682 op. Grzesiek, 73 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to mozliwe zeby bylo slychac na zwykłym samochodowym radiu typu johnny 2 albo alan 109 oba z antenami sirio ml145?

 

bo nie ukrywam ze makaron juz słyszałem na moim alanie (tylko straszne zakłócenia) oraz u kumpla a on am chyba johnnego 2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo-radyjko Onwa Turbo i Antena AT-71 MAGNUM.Słyszałem jakichś makaronów i ruskich :) Trzeszczało coprawda ale dało sie usłyszeć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosmo, tak to możliwe :)

Poprostu propagacja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już kilka razy się spotkałem będąc raz na wysokości Liege w Belgi czy kiedyś nawet w Szwajcarji bodajże okolice Zurichu jak gość nadawał spod Brzeska a drugi Krosna i było ich słychać całkiem nieźle, ostatnio jak wracałem to znowu między Chemnitz a Bayruthem, tylko że to blisko, słyszałem jakiegoś gościa ze stacjonarki nadawał (Polak oczysiście) ale nie dosłyszałem skąd był ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj ok 18.00 duzo mobilków okolice Wenecji we Włoszech (27.280)

 

nagranie w formacie .amr

wenecja.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POLMOS stacje masz w domu czy w mobilu ? Może kiedyś się usłyszymy jak warunki pozwolą, ja zawsze podczas propagacji jestem na 27.555

 

Pozdrawiam 161ZT682

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może są jacyś krótkofalowcy u Nas na forum ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 10-15 lat temu mój tato w Kazachstanie, około 350 kilometrów od granicy z Chinami złapał Polaka na radiu, gość mu powiedział, że jest na Mazurach i skończyła się wtedy rozmowa, nie było go już słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś rozmawiałem na SSB z Polakiem który pracował w USA jako kierowca ciężarówki i podawał CQ DX na 26,425 właśnie z mobila. Poza tym mam sporo potwierdzonych łączności z innymi kontynentami i ciekawostka - udało mi się nawiązać łączność na tzw. "krótkim odbiciu" z gdańskiem z raportami na poziomie S7 R5. 73 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze propagacja u nas zdarza sie tak rzadko, ale z drugiej strony dobrze, ze nie ma jej caly czas ;] W calym naszym balaganie prawnym i bzdurnych przepisach chociaz to zatwierdzenie do lacznosci czestotliwosci w "0" bylo madre, mam nadzieje ze tego nie zmienia ( i teraz niektorzy zadowoleni ciesza sie, ze slyszeli makaronow itp. na samochodym CB :P; przejsc jeszce w "5" i FM to by calkiem byla masakra ). Ostnimi czasy z ciekawszych lacznosci udalo mi sie np. z raportem 4/4 pogadac 3 razy z Australia, nadmienie - bez dopalacza i kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zatwierdzenie do lacznosci czestotliwosci w "0" bylo madre, mam nadzieje ze tego nie zmienia ( i teraz niektorzy zadowoleni ciesza sie, ze slyszeli makaronow itp. na samochodym CB :P; przejsc jeszce w "5" i FM to by calkiem byla masakra )

 

Cieszą się ci którzy mają odbiorniki o niskiej selektywności w których zera czy piątki to prawie wszystko jedno :D

 

udalo mi sie np. z raportem 4/4 pogadac 3 razy z Australia, nadmienie - bez dopalacza i kierunku.

 

Mi też kiedyś udało się nawiązać QSO z Australią. Kierunku nie mam, ale lampa pracowała :)

 

---------- Post added at 08:06 ---------- Previous post was at 08:01 ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności