Skocz do zawartości
POLMOS

propagacja-łączności

Rekomendowane odpowiedzi

Australia to nie problem, gorzej z małymi wysepkami czy też Koreą, ale zbliża się lato to i łączności będą to i lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
POLMOS stacje masz w domu czy w mobilu

Grzesiu stacje mam tu i tu hahaha

ale stacjonarka jest cały czas w trakcie doskonalenia.

 

 

antene mam na takim maszcie

 

 

I koniec OT bo to jest temat o łącznościach

DSC02935.jpg

Edytowane przez POLMOS
przypomnienie o czym jest temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
antene mam na takim maszcie

Pamietam piekne czasy jak miałem Alana 87,maszt 11m a na nim 5/8 fali. To wszystko na dachu, więc musialem odciągi mocować,ale za to chodziło to elegancko, na AM nawet było się czym pochwalić.

POLMOS jakie radyjko ciągnię tą antene, masz jakąś "dopałkę" czy tylko radio rozkręcone??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam POLMOS, koniec OT z mojej strony. A w temacie - propagacja teraz jest słaba (dla mnie to dobrze, bo lubie porozmawiać na przyziemnej), ale miałem raz jedną bardzo ciekawą łączność i ciekaw jestem, czy ktoś z Was miał podobne zdarzenie.

Jechałem do pracy FSO 1500 "kanciak" :lol2,w aucie ALAN 87, na dachu President oklahoma, bardzo mi się śpieszyło, rozmawiam o czymś z żoną, a tu się ktoś BREAK'uje... Jak się okazuje, był to kolega z bazówki pod Wrocławiem. Sygnał od niego w miarę stabilny - S 5-9. Jak później obliczyłem odległość między nami - 185 km w lini prostej... :zeco

Miał ktoś tak krótką odbitą? :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miał ktoś tak krótką odbitą?

Najkrótszą miałem ok. 300 km :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witać, nie wiem czy to odbita czy inna :D, po prostu aż tak mocno się nie znam, ale wczoraj (06.04.2010) godzina 23:34 będąc w Andrespolu (pod Łodzią) udało mi się nawiązać kontakt z mobilem który właśnie wjeżdżał do Rawy Mazowieckiej (był 6 km przed - tak pokazywał mu GPS). Więc chyba jak na łączność mobilkową to chyba nieźle :)

Ja na PRO 520xl + magnum 27Mhz (145cm) a on nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witać, nie wiem czy to odbita czy inna , po prostu aż tak mocno się nie znam, ale wczoraj (06.04.2010) godzina 23:34 będąc w Andrespolu (pod Łodzią) udało mi się nawiązać kontakt z mobilem który właśnie wjeżdżał do Rawy Mazowieckiej (był 6 km przed - tak pokazywał mu GPS). Więc chyba jak na łączność mobilkową to chyba nieźle

Odbita to nie była ;) Po prostu dobre warunki (późny wieczór - cisza), niezły sprzęt. Łączność całkiem daleka jak na mobile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio tez slyszalem franzuzów! myslalem ze to koło mnie, co ciekawe, na rozstorjonej antenie, słyszlem wszystko niewyraznie a na 17 ch. francuzów jakby byli kolmnie ;ds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś gadałem z gościem który twierdził że jest w Brzesku ( radia reklamował) czyli do mnie miał 55km w linii prostej.

Słyszałem jego (bardzo dobrze) i on mnie a jego rozmówców nie słyszałem.

Mam U 520 xl i Lafayette m 145.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę pod wieczór pięknie było słychać na monitorze Alfa Tango stacje z Ameryki Południowej, a w niedziele rano z Irlandii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakąś godzinę temu pierwszy raz złapałem tak dalekie odległości, gadałem z Polakiem nadającym ze środkowej Anglii (nie pamiętam nazwy wioski) i na 33 kanale z jakimiś Włochami, ale nie mogłem się dogadać :D co ciekawe, niebo nade mną było bezchmurne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gadałem z Polakiem nadającym ze środkowej Anglii (nie pamiętam nazwy wioski)

Z samochodu się dogadałeś?

co ciekawe, niebo nade mną było bezchmurne...

To akurat nie ma znaczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z samochodu z mojego klawego UNIDENA z LEMM :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak z samochodu z mojego klawego UNIDENA z LEMM

No to ładnie ;) Trafiłeś na dobre warunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzisiaj w okolicach Zamościa cały dzień extra słychać Francuzów na 19 -tym. Trzeba było radyjko mocno przycinać ( Uniden 520 ), żeby rozmawiać z innymi mobilami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mojego klawego UNIDENA z LEMM
Ja z takiego zestawu z ruskim z obrzeży Moskwy Juri tak się przedstawił 02.05 2010 a pierwszego maja łącznośc ze szczecinem gość czekał na wyładunek pod tesco ale zaraz urwało bo wjechałem w strefe burzy ale nier....ło wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj na #28 wołałem polskie mobile-najpierw w niemczech,potem czechy,rumunia,francja na 26.425 pare stacji z anglii,a dzisiaj na #28 tez niemcy i francja, na 26,380 polak krecił pauze na wegrzech.

aha i nawet pare krajowych sie zdarzyło:

-Sylwek w okolicach Zgierza

-Tomek Dzierżoniów

-Krystian Pabianice

-Łukasz Brzesko

-Jacek Libiąż

pozdrawiam

Edytowane przez POLMOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko wołasz z przewoźnego CB?

Dzisiaj znów praktycznie na każdym kanale rozmowy, często nakładające się, język... nie wiem co to, Węgry albo Skandynawia chyba

[ame]

[/ame]

[ame]

[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj znów praktycznie na każdym kanale rozmowy, często nakładające się, język... nie wiem co to, Węgry albo Skandynawia chyba

Ormo zakładaj "bazówkę" to dopiero zobaczysz z jakimi krajami można się dogadać ;) Moja najdalsza łączność z mobilem, co prawda na SSB to zachodnie wybrzeże USA. Polak - kierowca miał w ciężarówce radio wstęgowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj znowu ładna propagacja.

na monitorze polskim (26,425) łacznosci z anglia ok 1 w nocy

 

-26TM757 op.Konrad r5/s4-6

-26ZT007 op.Marek r5/s5

w załączniku nagranie w formacie .amr do odsłuchu na winamp-ie

george.zip

Edytowane przez POLMOS
dodanie plików .amr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności