Jump to content
POLMOS

propagacja-łączności

Recommended Posts

Witam.

w zwiazku ze zblizajacymi sie propagacjami proponuje w tym temacie zapraszac do łacznosci miedzy forumowiczami.

dziś o 14 do 14.30 nawiazane pare łaczności z Chelmem,Hrubieszowem,Zamosciem,Zosinem.

Wywołuje jako ADAMKOŁOBRZEG polska północno-zachodnia.

pozdrawiam i do usłyszenia w eterze

Edited by POLMOS
zmiana tytułu

Zamoscią

Zamościem :)

a coś dla zielonych może...

jak to? normalnie w AM ?

jak to? normalnie w AM ?

propagacja jest :)

propagacja jest

niech zyje propa

Cytat:

Napisał POLMOS

Zamoscią

Zamościem

ok juz poprawilem

w AM kolego,i nie jest to wcale daleka lacznosc w lini prostej tylko 600km,wiec jesli uslyszysz kogos z drugiego konca polski to odpowiadaj na wywolanie

pozdrawiam

Jak jest propagacja W Białym słychać Nataszę spod Moskwy / a ostatnio Italiańców było słychać ..... więc 600km to taki słabiutki DX

dziś słyszałem włochów lub francuzów... zastanawiałem się czy to jeżdżący po Polsce i mój Uniden łapie jakieś połówki kanałów czy może coś innego... zdarza się to kilka razy w roku na mazowszu...

Możliwe jest żeby łapać aż tak daleko ?????

Propagacja sie podnosi aktywność słońca i jonoswery będzie coraz większa,a więc i szanse na łączności dalekie z odbitej fali coraz lepsze.Więc proszę sie nie zdziwić jak usłyszycie w AM jakiegos makoaroniarza nawołującego a nie usłyszycie mobila oddalonego o kilka kilometrów od was.Niestety albo i stety? Tak to już jest,propagacja co dziesięćl at daje znać o sobie,życze dużo dalekich łącznosci naprawde fajna zabawa pozdrawiam(sq2cdm):064:

Edited by Deiw

Nie spotkałem się z czymś takim , można to zjawisko przewidzieć na przód?

Witam cię Danielu pewnie że można trzeba obserwowac słońce i to własnie zaczyna się dziać. Aktywność słońca przypada około co 10 lat i jak pamiętam początek lat 90tych,nastepna aktywnosć była 2001 i teraz też zaczyna się powli podnosić propagacja,czyli słońce daje znać o sobie .Według wszelkich prognoz najwieksza aktywnośc będzie okoła 2011, ale posłuchamy zobaczymy.Polecam radio wstęgowe, monitor Alfa Tango 27 555 Mhz i robic łączności pozdrawiam:D

no i wlasnie zaliczone dwa mobile ze szwecji i jeden w rumunii (27,280 am)

Spoko Bodajże na 11 SSB "5" Na Band D (monitor - 27. 530-540) jakiś italianiec z pod Torino idzie aż miło na 2 - 3 Esy

Edited by winiak

wlasnie rozmawialem ze Szczawnicą,Nowym Sączem wiec jak ktos chetny to zapraszam na kanal 11 wolam adamkolobrzeg

Edited by POLMOS

Guest moni

jak będę wracała na Mazowsze to również się przyłączę:) mówisz kanał 11? spoko do usłyszonka

Piękne teraz propagacje, ja w niedziele słyszałem na AM na kanale 32 jakichś niemców, na 6 włochów.

wlasnie rozmawialem ze Szczawnicą,Nowym Sączem

a o 13.30 zakopane, bukowina tatrzańska, i mobilek na słowacji

quote=moni;541674]jak będę wracała na Mazowsze to również się przyłączę mówisz kanał 11? spoko do usłyszonka

monika chodzi mi w tym temacie o to ze jak pisze ze akurat jest propagacja,to zazwyczaj taka łacznosc nie trwa dluzej niz pol godziny

We czwartek na autobahnie (1) pod Duisburgiem, na 28 kanale ktoś nie pamiętam imienia, bardzo wyraźnie nadawał z Gdańska i prosił o zgłaszanie się.

dzis od 10 do 10.45 pogaduliłem z centralną i południowo-wschodnią polską

Wołomin,Piaski koło Grójca,okolice Lublina,Chełma

To wiele wyjaśnia dlaczego w piątek byłem zdziwiony wielce jak słyszałem na radyjku rozmowy w innych językach ;)