Skocz do zawartości
POLMOS

propagacja-łączności

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

w zwiazku ze zblizajacymi sie propagacjami proponuje w tym temacie zapraszac do łacznosci miedzy forumowiczami.

dziś o 14 do 14.30 nawiazane pare łaczności z Chelmem,Hrubieszowem,Zamosciem,Zosinem.

Wywołuje jako ADAMKOŁOBRZEG polska północno-zachodnia.

pozdrawiam i do usłyszenia w eterze

Edytowane przez POLMOS
zmiana tytułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamoscią

Zamościem :)

a coś dla zielonych może...

jak to? normalnie w AM ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to? normalnie w AM ?

 

propagacja jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
propagacja jest

niech zyje propa

Cytat:

Napisał POLMOS

Zamoscią

 

Zamościem

ok juz poprawilem

w AM kolego,i nie jest to wcale daleka lacznosc w lini prostej tylko 600km,wiec jesli uslyszysz kogos z drugiego konca polski to odpowiadaj na wywolanie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest propagacja W Białym słychać Nataszę spod Moskwy / a ostatnio Italiańców było słychać ..... więc 600km to taki słabiutki DX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś słyszałem włochów lub francuzów... zastanawiałem się czy to jeżdżący po Polsce i mój Uniden łapie jakieś połówki kanałów czy może coś innego... zdarza się to kilka razy w roku na mazowszu...

Możliwe jest żeby łapać aż tak daleko ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propagacja sie podnosi aktywność słońca i jonoswery będzie coraz większa,a więc i szanse na łączności dalekie z odbitej fali coraz lepsze.Więc proszę sie nie zdziwić jak usłyszycie w AM jakiegos makoaroniarza nawołującego a nie usłyszycie mobila oddalonego o kilka kilometrów od was.Niestety albo i stety? Tak to już jest,propagacja co dziesięćl at daje znać o sobie,życze dużo dalekich łącznosci naprawde fajna zabawa pozdrawiam(sq2cdm):064:

Edytowane przez Deiw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z czymś takim ;), można to zjawisko przewidzieć na przód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie spotkałem się z czymś takim , można to zjawisko przewidzieć na przód?

Witam cię Danielu pewnie że można trzeba obserwowac słońce i to własnie zaczyna się dziać. Aktywność słońca przypada około co 10 lat i jak pamiętam początek lat 90tych,nastepna aktywnosć była 2001 i teraz też zaczyna się powli podnosić propagacja,czyli słońce daje znać o sobie .Według wszelkich prognoz najwieksza aktywnośc będzie okoła 2011, ale posłuchamy zobaczymy.Polecam radio wstęgowe, monitor Alfa Tango 27 555 Mhz i robic łączności pozdrawiam:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wlasnie zaliczone dwa mobile ze szwecji i jeden w rumunii (27,280 am)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko Bodajże na 11 SSB "5" Na Band D (monitor - 27. 530-540) jakiś italianiec z pod Torino idzie aż miło na 2 - 3 Esy

Edytowane przez winiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie rozmawialem ze Szczawnicą,Nowym Sączem wiec jak ktos chetny to zapraszam na kanal 11 wolam adamkolobrzeg

Edytowane przez POLMOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość moni

jak będę wracała na Mazowsze to również się przyłączę:) mówisz kanał 11? spoko do usłyszonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne teraz propagacje, ja w niedziele słyszałem na AM na kanale 32 jakichś niemców, na 6 włochów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wlasnie rozmawialem ze Szczawnicą,Nowym Sączem

a o 13.30 zakopane, bukowina tatrzańska, i mobilek na słowacji

 

quote=moni;541674]jak będę wracała na Mazowsze to również się przyłączę mówisz kanał 11? spoko do usłyszonka

monika chodzi mi w tym temacie o to ze jak pisze ze akurat jest propagacja,to zazwyczaj taka łacznosc nie trwa dluzej niz pol godziny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We czwartek na autobahnie (1) pod Duisburgiem, na 28 kanale ktoś nie pamiętam imienia, bardzo wyraźnie nadawał z Gdańska i prosił o zgłaszanie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis od 10 do 10.45 pogaduliłem z centralną i południowo-wschodnią polską

Wołomin,Piaski koło Grójca,okolice Lublina,Chełma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiele wyjaśnia dlaczego w piątek byłem zdziwiony wielce jak słyszałem na radyjku rozmowy w innych językach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności