Skocz do zawartości
gniochu

Polski Lektor i menu do Navi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem tu nowy i nie moge nic konkretnego znalesc na ten temat. Chcialbym zmienic jezyk i lektora w navi na polskiego, czy moglby ktos mi w tym pomoc? Mozna to zrobic samemu czy trzeba do kogos jechac? Jesli mozna samemu to bardzo bym prosil o jakies wskazowki. Bede bardzo wdzieczny.

 

Aha nie znam sie na modelach navi wiec załączam foto swojej.

 

Pozdr.

navi w pasku.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu jest co nie co na ten temat: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=27936

 

A tak na szybko to samemu raczej się tego nie zrobi chyba że się wyszkolisz hehe... narazie w tych nowych navi zmiana języka czyli menu na PL jest dość kosztowna a lektor do navi DVD pojawił się nie dawno więc nie wiadomo czy jest dobry. I to chyba tyle.

 

lektor PL: http://www.allegro.pl/item634334557_..._warszawa.html

 

menu po Polsku: http://www.allegro.pl/item620629320_polskie_menu_nawigacja_vw_passat_t5_golf_turan_mfd.html

Edytowane przez Michał2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przy okazji tego topica.... Można kupic coś takiego aby nawi czytala mp3?? Lub odtwarzała płyty dvd? Ponoc jest dostepny też jakis adapter, że można podpiąc dysk twardy?? Jesli tak to jak sie to nazywa? I czy mógłby mi ktoś napisac jaki mam model navi?

 

Z góry dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,

 

o modelach navi: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=19985

(moim zdaniem Twoja navi to: RNS MFD2-DVD wersja B)

 

adapter: http://www.allegro.pl/item630021362_multimedia_adapter_audi_vw_mfd_mfd2_navi_plus.html

np.: "Adapter umożliwia podłączenie odtwarzacza DVD lub kamery cofania do nawigacji"

 

Najczęściej spotykałem się włąsnie z takim adapterem, który umożliwia podpięcie DVD, kamery cofania no i MP3 o podpinaniu dusku twardego pod navi jeszcze nie słyszałem, choć w nowej RNS-510 jest wbudowany.

Edytowane przez Michał2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mp3 to jako odtwarzacz? Czy np. mozna pendriva??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może troche nie na temat ale niechce zakładać nowego tematu więc pisze tu, nie wiem co mogło się stać ale moje radio przestało grać, tak z dnia na dzień.... Najpierw kiedy brałem trochę głośniej to zaczeło przerywać radio jak i cd i po jakimś czasie przestało grać wogóle. Normalnie się włącza wszystko jest ok tylko nie ma dźwięku w radio, cd i navi. Wie ktoś co to może być za przyczyna? Radio mam takie jak w pierwszym poście....

 

Z góry dzięki za pomoc. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie uszkodzona koncowka mocy , lub zimmne luty na scalaku (koncowce mocy) , jak nie znasz sie to zanies do serwisu zaoszczedzisz czas i pieniadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do spalonej końcówki mocy nie miałeś takiego "pierdnięcia" w głośnikach po uruchomieniu radia ?? Miałem takie objawy w Touaregu w RNS2.

Ps. co do polskiego lektora to działa dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dość obcych komunikatów w Twoim aucie? Ta oferta jest dla Ciebie!

Obsługiwane systemy nawigacji:

* Volkswagen MFD CD DX

* Volkswagen MFD 2 DVD

* RNS-E

* Audi Navigation Plus CD DX

* Audi MMI w wersji PROFESSIONAL

 

http://www.przeklej.pl/plik/polski-lang-rar-00093n2mf6jo

 

 

Wiekszosc sprawdzona ale i tak robicie na własną odpowiedzialnosć

Edytowane przez paik10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie coś się ruszyło w temacie spolszczeń. Może gdzieś by jeszcze się znalazło spolszczenie RNS 300, ktoś może posiada ? Wcześniej w tym temacie (spolszczeń) to forum służyło do robienia biznesu i wreszcie coś bezinteresownego - może ludzie się zmieniają na lepsze. Fachowcy od spolszczeń - będziecie i tak mieli zajęcie - bardzo dużo ludzi jeżdżących samochodami nie wie, co to komputer, a tym bardziej forum dyskusyjne. Jako pierwszy ruszyłem ten temat do przodu. Z tego powodu przysyłają mi różni jednodniowi użytkownicy tego forum wiadomości typu - błędne CRC wystawionych plików, czasem w językach innych niż polski (zapomnieli szybko języka ojczystego), aby zniechęcić do dalszego drążenia tematu. Były i maile i wiadomości pw wręcz z groźbami, wyzwiskami, epitetami.... podziekowań niestety brak. Moje zdanie jest takie, że forum ma pomagać wzajemnie jej użytkownikom, a w co niektórych interesie finansowym leży, aby nikomu nie pomagać, a wręcz szkodzić fałszywymi informacjami cyt., „bo tacy jak ty psujecie rynek".

Taki prosty przykład nawigacja MFD DX - wartość rynkowa - około 600 zł, spolszczenie jej obecnie po spadku cenowym 200 do 350 zł. Nakład pracy przy spolszczeniu (jednorazowo) kilka godz poświęconego czasu, nakład fiansowy - jedna płytka CD 60 gr, pół godziny pracy przy spolszczaniu - niech będzie po 100 zł za godz - zysk reszta - trochę dużo nieprawdaż !!!! Usługa bardziej powszechna stanie się tańsza, minus - stanie się mniej fachowa (niestety).

Do administratorów - nie tolerujcie ludzi chcących robić biznes za wszelką cenę - w innym przypadku to forum będzie martwe.

 

Pozdrowienia dla wszystkich z pięknych Mazur - szczególnie pieknych latem !!!

 

ps. paik10 - niestety link padł

Edytowane przez zaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciał bym opisać jak wygląda wgrywanie PL menu do NAVI MFD WERSJA G, gdyż jak sam chciałem wgrać, to nie mogłem nic znaleźć na ten temat...

A więc zaczynamy:

Na początku radził bym przeczyszczenie soczewki lasera w MFD...

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/21030-czyszczenie-soczewki-lasera-MFD-i-MCD?p=1853075#post1853075

 

Jeżeli soczewka jest ok to sprawdzamy wersję naszej navi

 

wciskamy jednocześnie przyciski 3 i 6 i ukazuje się menu

 

1.jpg

 

po nim możemy sprawdzić czy mamy wersję navi a, b, c, d lub g. Jednak nie jesteśmy pewni którą z nich posiadamy, bo liczba 1002 mówi nam że to jest wersja C, D lub G a to jest ważne bo spolszczenie od wersji C i D nie podejdzie pod wersię G, Po włożeniu płytki ze spolszczeniem od wersji C/D do wersji G wyskoczy nam menu

 

22.jpg

 

Ale nie będzie podana wersja oprogramowania na CD, tylko nasze wgrane i nie można wybrać żadnej z opcji, ja żeby wyjąć nie pasującą płytkę, musiałem wyłączyć radio i po włączeniu odrazu wciskalem przycisk od wysunięcia płytki, innego sposobu nie było...

 

a więc musimy dokładnie wiedzieć jaką mamy wersję, w tym celu podczas czyszczenia soczewki lasera warto jest sprawdzić nr na naklejce z prawej str. navi

 

2013-02-23_13-59-45_4.jpg

 

W moim przypadku jak widać jest to wersja G. Gdy już wiemy dokładnie jaką mamy wersję Navi i posiadamy płytkę ze spolszczeniem, odpalamy radio i wkładamy ją do napedu, płyta po chwili zostanie wypluta, wkładamy ją spowrotem i ukaże nam się menu

 

4.jpg

 

Jak widzimy już z wersją softu na CD, wybieramy opcję "Start Control Unit" i odpala się proces zmiany języka

 

7.jpg

 

po chwili jest czarny ekran i pojawia się

 

3.jpg

 

powolutku, małymi kroczkami pasek dochodzi do końca, znowy chwilowo czarny ekran i

 

6.jpg

 

też ładuje się małymi kroczkami... pasek dochodzi do końca, wysuwa się płyta, odkładamy ją i czekamy jeszcze około 50 sec. Radio się restartuje i włącza się z instalowanym PL :)

 

5.jpg

 

2.jpg

 

 

Ważne, podczas całej procedury nie wolno odpalać auta, wyłączać radia, itp. Itd... tak ze akumulator nie powinien być na skraju wyczerpania i załamania hehe, może się to źle skończyć dla NAVI :P a cały proces trwa około 50 min... Polecam także mapkę PL-CZ PL lektor jest dobra i dokładna i ładnie pasuje do naszego MFD z PL menu :)

 

 

 

Mam nadzieję, że komuś kiedyś się to przyda :) Sorki za jakie kolwiek błędy i że tak się rozpisałem, ale chciałem, aby wszystko było dokładnie opisane i w miarę udokumentowane, dziękuję koledze kerad73 z forum który mi pomógł :) Jeżeli coś źle wytłumaczyłem proszę o poprawienie mnie :) Jak by jakieś wątpliwości, pomocy z nagraniem PL menu wersji C, D czy G oraz map pisać na PW :) z chęcią pomogę

Udanego spolszczania PZDR

22.jpg

Edytowane przez maxio-1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś już był opis, ale ...

aaa i raczej spirytus do czyszczenia soczewki to tak średnio się nadaje, długo odparowywuje i może pozostawić smugi, nie widoczne dla oka, a dla płyty navi może zgłosić błąd odczytu.

Czyszczenie już było ....

http://forum.vw-passat.pl/threads/21030-czyszczenie-soczewki-lasera-MFD-i-MCD?p=218617&viewfull=1#post218617

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzieś już był opis, ale ...
no właśnie był ale chyba temat został skasowany bo szukałem i nic mi nie znalazło :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. BArdzo bym prosil o soft z pl menu do Rns2 CD Niestety na chomikach nigdzie tego nie ma. Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę ze spolszczeniem do navi MFD wypala się tak samo jak mapy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Płytę ze spolszczeniem do navi MFD wypala się tak samo jak mapy ?

Tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. BArdzo bym prosil o soft z pl menu do Rns2 CD Niestety na chomikach nigdzie tego nie ma. Dziekuje

Poszedł soft na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje po dłuższym czasie... :) Czy jest już wiadomo jak wgrać PL lektora do navi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności