Skocz do zawartości
Gość dolorek

Nierówna praca kierownicy

Rekomendowane odpowiedzi

Tam jest nakrętka na klucz 24mm. Potrzebny klucz nasadowy z krótką przedłużką. Takim najwygodniej się odkręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki forumowicze, jeden koles uporczywie mnie przekonywal ze 30mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie przerabiałem temat kolumny kierownicy, przez przypadek bodajże przy wkładaniu krzyżaka skróciła mi się kolumna jak i ośka która jest w środku, zbyt na siłę to robiłem, niestety. Co za tym idzie mocowanie dolne kolumny wyglądało tak jak na pierwszym zdjęciu w poście (1,5cm odstęp, co za tym idzie tarcie przy operowaniu sprzęgłem i ruch całej kolumny kierownicy). Jeżeli chodzi o ośkę to trzeba ją wyjąć, jest połączona z 2 części, najlepiej pewnie włożyć w imadło i stopniowo wybijać(uwaga, jest to dość miękki materiał), ja z kolegą robiliśmy to w rękach dużym śrubokrętem i pomału wyszło na odpowiednią długość by zmontować krzyżak. Jest tam oczko kontrolne, lecz zapomniałem zanotować co tam było. Złożyłem wszystko do "kupy" a luz na mocowaniu dolnym kolumny bez problemu skasowałem uderzając długim, grubym śrubokrętem poprzez młotek w czarny rant zaznaczony strzałką na zdjęciu. Nigdzie tej informacji w internecie nie znalazłem, może komuś się przyda. Pozdrawiam.

Do zdjęcia kolegi Gość dolorek dodałem czarną strzałkę.

Opis:

czarna strzałka - miejsce i kąt uderzenia by wybić kolumnę (nie ośkę wewnętrzną)

podwójna czerwona strzałka - luz na dolnym mocowaniu kolumny

czerwone "kółko" - miejsce tarcia mocowania kolumny z prowadzeniem sprzęgła

 

passat.jpg

 

Edytowane przez MannYPokeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności