Skocz do zawartości
Los22

pompa VACUM jak diagnozować

Rekomendowane odpowiedzi

też tak dumałem , ale doszedłem do wniosku jak ten zaworek się rypnie na stałe wmontowany to zrobi więcej szkód niż 5 nowych vacu pomp o ile nie więcej - jak zatrzyma paliwo z powrotu na amen w czasie jazdy np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej mam pytanko jesli auto po nocy dłużej kręci ale tylko jak jest w minusie jak jest w plusie to pali normalnie , to tez może być pompa vacum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świece, czuj. tem., sprawność silnika itd. przyczyn mnóstwo może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej oriętuje się ktoś czy pompa vacu bosch o numerach F 009 D002 799 będzie pasować do silnika ATJ ,dodam że wczesniej miałem LUKa z literką A na końcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej mam pytanko jesli auto po nocy dłużej kręci ale tylko jak jest w minusie jak jest w plusie to pali normalnie , to tez może być pompa vacum?

Miałem podobny problem, kupiłem swojego passata b5 115KM AJM w sierpniu i póki temperatura była dodatnia wszystko było dobrze,

gdy temperatura osiągała wartość około 0 stopni to musiałem go kręcić rozrusznikiem z minutę aż odpalił, zaprowadziłem do mechanika

wymienił pompę w zbiorniku i teraz odpala na dotyk przy każdej minusowej temperaturze, warto sprawdzić jeszcze świece żarowe.

 

Teraz mam inny problem i podobno to pompa vacum, od jakieś czasu słyszę metaliczne stukanie w pobliżu tej pompy i troszkę pogorszyły się hamulce, zaprowadziłem autko do mechanika i ten stwierdził, że to pompa vacum podobno można na tym jeździć

ale wolę ją wymienić zapobiegawczo wcześniej, miał może ktoś z was podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jako to jest moj pierwszy post na forum.

 

Mam bardzo podobny problem i mysle ze pompa vacuum powoli pada.Otoz hamulce zachowuja sie, tak jak by nie mialy praktycznie wspomagania.Po odpaleniu i przejechaniu pierwszych paru kilometrow wszystko jest ok czyli brzytwy choc odczuc mozna brak amortyzacji.Jednak po dluzszej jezdzie mozna dosc jednoznacznie stwierdzic,ze tej amortyzacji(wspomagania)brak.Szczegolnie odczuwam przy dojazdach do tzw.lezacych policjantow czy przy probie hamowania z duzej predkosci-pedal hamulca twardy i droga hamowania o wieeeellleee dluzsza.

Sprawdzilem krociec na pompie i dosc solidnie sie trzyma,nie wyczulem zadnych luzow.Cisnienia nie zmierzylem bo nie posiadam vacumetara.

Co sadzicie?Ogolnie w warsztacie wszyscy rozkladaja rece,mowia ze problemu nie ma,a jak sa slabe hamulce to trzeba je moniej wciskac:brawo:haha:505::idiota:

Ogolnie problem istniej juz kilka miesiecy,myslalem poczatko ze servo padlo lecz im dluzej czytam o podobnych symptomach tym bardzie jestem sklonny wymienic te nieszczesne vacuum pump.

Co sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sadze ze zacząć od zmierzenia podciśnienia jak nie samemu to warsztat a nie wymieniać na pale. Do tego klocki nie trza o tarcze objaw by pasował ze czym dłużej się jedzie hamulec słabszy(przed jazdą po postoju dłuższym)

Edytowane przez dev14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem wczoraj cisnienie na wezyku od vacuum i palec zassalo,takze pompa dziala.Jakie dokladnie bylo cisnienie tego nie wiem ale wyeliminowal bym pompe ne tym etapie.

Pozostaje servo...ktore rowniez sprawdzilem tak jak wzyscy radza,i rowniez opada troche w dol lecz nie wiem czy nie powinno opasc troche nizej.Tak dla swietego spokoju wymienie servo razem z pompa hamulcowa i zobaczymy czy cos to zmieni.

Dam znac po wymianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego palcem to nie jest sprawdzanie. Podciśnienie powinno wynosić 0,9 atmosfery, jeżeli 0,6 lub niżej to pompa vacuum do wymiany, lub musisz odnaleźć miejsce gdzie ucieka podciśnienie. Nie wiem jak tam w UK, ale w Polsce vacuuometr kupisz za 50 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie ,ze palcem to nie sprawdzanie ale nie mialem wczoraj dostepu do vacumetra wiec tylko taka metoda wchodzila w gre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, odgrzewam z tego co rozumiem pompa vacum to jest jedna i ta sama od paliwka i hamulców?

 

Otóż już jakiś czas temu mam problem z odpalaniem jak dłużej postoi - vacum a dziś poczułem twardy hamulec po mocniejszym hamowaniu.. Jak 3 razy podpompuje to już twardy - oczywiscie silnik odpalony.

Stąd pytanie jak wymienie vacum to poprawią się obie sytuacje ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super, opłaca się brać używkę? W jakiej cenie są nowe? Autko jak w opisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jak kto woli, nowe ok 900zł, używkę boscha z 2008 w górę ( tylko taką kupuj) wyrwać można za ok 150 zł. Do tego uszczelkę metalową (tylko oryginalną) ok 30 zł- sklepy powinny taką załatwić ( u mnie można kupić oryginały)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym zapytać czy do passata B5 1.9 tdi 90 km AHH do pompy vacum będzie pasował zestaw naprawczy któryś z nich :

http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/sklep/ws_gru_clob.php?grukod=101484&wit=SKLEP&Lisc=0&KhPro=&od=0&gname=Zestaw%20naprawczy%20pompy%20pr%F3%BFniowej&leaf=101485

 

Jeśli nie ? Czy jest taki zestaw czy pozostaje tylko wymiana całej pompy.Proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam chciałbym zapytać czy do passata B5 1.9 tdi 90 km AHH do pompy vacum będzie pasował zestaw naprawczy któryś z nich :

http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/sklep/ws_gru_clob.php?grukod=101484&wit=SKLEP&Lisc=0&KhPro=&od=0&gname=Zestaw%20naprawczy%20pompy%20pr%F3%BFniowej&leaf=101485

 

Jeśli nie ? Czy jest taki zestaw czy pozostaje tylko wymiana całej pompy.Proszę o odpowiedź

 

nie pasuje, pozostaje wymiana całej pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego a doradźcie mi czy kupić używkę za 100 zł i losowanie ,czy może za 215 zł nową (made in china).Pilnię muszę zmienić pokazuje 0.4 bar silnik coraz gorzej chodzi.Proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim

 

Przeglądałem forum i natrafiłem na ten temat poczytałem trochę po czym z czystej ciekawości poszedłem sprawdzić jak to wygląda w aucie. Z moich obserwacji wyszły dwie rzeczy chyba luźny króciec (lekko sie rusza na boki a ja nie wiem czy ma być na sztywno czy może się lekko ruszać :) ) oraz jak lekko odegnę ten przewód który idzie z tego króćca do serwa to w grodzi oddzielającej akumulator itp od silnika zaczyna syczeć powietrze, jak puszczę przestaje. Jakiś spadków siły hamowania nie odczuwam wielkich, aczkolwiek ostatnio jak kolega jechał nim na przegląd to po powrocie stwierdził ze hamulce są (jak dla niego) trochę za słabe, winę zwalał na słabej jakości tarce i klocki. Pomyślałem ze jest przewrażliwiony ponieważ klocki i tarcze przód tył mam w miarę nowe (zakupione od naszego kolegi z forum, firmy Zimmer-man ) dziś jednak pomyślałem ze kolega może miał racje ze hamulce są za słabe a winę za to ponoszą w/w rzeczy. Poniżej daje zdjęcie tego króćca który się rusza (bo może nie ten króciec sprawdzałem :P ) Podpowiecie coś poradzicie. czytałem na forum o mozliwości "naprawy" tego króćca poprzez nałożenia dwóch węży, najwyżej sie do tego zastosuję:) ale co z tym syczącym powietrzem w okolicy grodzi może tak być.. :)

 

IMG_20140123_162935_477.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym syczącym powietrzem to tak ma być.

Jeżeli chodzi o króciec to proponuje zaklepać wkoło niego wytrzyma do końca pompy w końcu i tak się rozcieknie. Sprawdź wartość podciśnienia i wtedy prawie napewno okaże sie że jest dobre a przyczyną słabszych hebli sa tarcze i klocki z niższej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności