Skocz do zawartości
Los22

pompa VACUM jak diagnozować

Rekomendowane odpowiedzi

http://forum.vw-passat.pl/threads/137713-1-9TDI-PD-tania-i-skuteczna-metoda-naprawy-pompy-VAC

Można również poxipolem spróbować oblepić krocieć ale ja osobiście nie toleruje takiego druciarstwa.

 

Podłącz vakumetr za sterowaniem żeby zobaczyć jakie pompa daje podciśnienie i wtedy będziesz w stanie ocenić w jakim jest stanie.

Jak będziesz nową kupował to najlepiej Bosch z końcówką "Q"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info ale to już dla mechanika robota ale przynajmniej wiem co z czym by nie dać się naciągnąć na wymianę przy okazji niepotrzebnych gratów pozdro dzięki szczęśliwego nowego roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przez pompe vacum jakims cudem moze dostawac sie ropa do oleju ?

Zauwazylem podczas logow dynamicznych, ze bip'y w 023 potrafia spaść na MINUS - czyli za malo paliwa.. uszczelka w pomppie vacum do wymiany ?

 

Auto nie ma problemow z odpalaniem, odpala od strzała (sporadycznie, raz na 20 odpaleń zdarzy się, ze chwile dłuzej musze zakrecic).

Jutro jade na wymiane uszczelnień na PD (ropa dostaje mi sie do oleju)

Edytowane przez StaryKoniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa.jpg

 

U mnie ropa dostawała sie przez to miejsce, które zaznaczyłem. Ten element wchodzi w blok silnika i napędza pompę. Jeśli pytasz o uszczelkę metalową to jej wymiana nic nie da, jeżeli masz tak samo jak Ja.

W moim przypadku po wyjęciu pompy widać było jak jakiś oring, uszczelka? puszcza ropę, która kapała właśnie z tego miejsca. W którymś temacie o pompach vacu czytałem, że są jakieś zestawy uszczelek do środka, ale nie wiem czy dobrze pamiętam. Ty już Boscha pompę masz założoną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem jaką mam pompę założoną

Ale myślę, że uszczelkę zewnętrzna i tak warto wymienić - bo BIPY lubia mi spaść na minus a czytalem ze to tez pomaga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ja dołożę swoje trzy grosze. Układ paliwowy ewidentnie mi się zapowietrzał musiałem sporo kręcić, w sumie to czasami nawet do minuty kręcenia. Wymieniałem pompę paliwa elektryczną w zbiorniku, podmieniałem pompę vacu, dokładałem nawet zaworek zwrotny i nic. Korekcje pompowtrysków w "normie". Dziś wymieniałem świeczki żarowe i do wkręcenia na 4ty cylinder zdemontowałem układ podgrzewacza paliwa. Po skręceniu, przepompowaniu dwa razy odpalił praktycznie od strzała. Jeszcze niech biedak postoi na dworze i z rana będzie test generalny ale jestem dobrej myśli.

 

EDIT

Niestety to był tylko szczęśliwy traf z tym odpaleniem. Na wyjściu z filtra paliwa wstawiłem zawór z przewodami przeźroczystymi. Po wyłączeniu zapłonu paliwo ucieka z za zamknięcia obwodu. Część od zasilania poprzez filtr, pompę tandemową, listwa wtrysków z pompkami jest szczelna nie ucieka ciśnienie. Czy powrót z pompy tandemowej oprócz zaworka zwrotnego ciśnieniowego w niej zawartego gdzieś jeszcze jest zabezpieczony? W zbiorniku wiem że jak wymieniałem pompę elektryczną na końcu powrotu jest jakiś zaworek ala zwrotny.

Edytowane przez shoei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, u mnie leci olej albo ropa przewodem co idzie do serwa , caly przewod i okolice mokre , czy puscily jakies uszczelnienia w srodku ?czy wymiana uszczelki metalowej cos da ? ubywa mi troche oleju i zakopci rano przy odpalaniu , mozliwe ze olej idzie do ropy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt sie nie wypowie , czy powinien byc olej tam ? czy pompa do wymiany czy do sklejenia krociec ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoze ktos ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodał byś zdjęcie o który przewód dokładnie ci chodzi.

Blisko masz węże od IC wiec to z nich gdzieś może Ci olej kąpać delikatnie. Jak byś dołączył przewód podciśnienia od serwa i leci Ci z niego olej to coś jest grubo nie tak. Może coś padło w pompę vacu i paliwo z drugiej sekcji pompy sączy się do podcisnienia albo olej by się cofa z samej pompy. Raczej jakieś nietypowe by to było uszkodzenie co nie znaczy że nie możliwe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie leci olej z przewodu co idzie do grodzi -serwa ,a ze króciec mam poluzowany to siłą rzeczy leci i z niego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności