Skocz do zawartości
Gość sabo_75

Temperatura silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rem

Moj passek zglupial !!!!!!! POMOCY !!!!!!!!!

Wskaznik temperatury silnika skacze od czasu do czasu na dol skali , i z powrotem na 90 stopni C . Ogrzewanie dziala poprawnie . Czy to tylko czujnik,czy cos powaznego ?

Jaki to ma wplyw na sterowanie silnikiem i klimatronik ?

Jezeli macie jakies doswiadczenia w tym temacie to prosze o pomoc .

1,9 TDI 110 PS Variant 98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ci wskazówka "pływa" w czasie jazdy - to będzie czujnik (albo nie styka czasami albo po prostu zdechł :zalamany: ), a jeśli temperatura ci na przykład wzrośnie po krótkotrwałym postoju (jedziesz i masz np: na trzeciej kresce, a jak zgasisz i po chwili włączysz stacyjkę, to masz 90 st.) - to termostat. A jaki ma wpływ na jazdę? No chyba przede wszystkim spalanie. :cwaniak::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rem

: :hurra: Dzieki W ciagu 3 miesiecy zrobilem tym autem 12 tys km ta usterka pojawila sie 4 ry razy ;nie jest mozliwe by czujnik lub termostat wariowal raz na 3-4 tys .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
nie jest mozliwe by czujnik lub termostat wariowal raz na 3-4 tys .

 

Jeśli tak uważasz to jesteś mądrzejszy od wszystkich :ok:

 

Słyszałeś o czymś takim jak miganie wskazań takiego czujnika?

Takie zjawisko zwiastuje pad czujnika w bliższej lub dalszej przyszłości.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie rem - skoro taki obeznany jestes, to po ......(cenzura) :zdegustowany: nowy temat zakładasz! :wpale: SORRY - ale się wku*****, bo chcesz człowiekowi pomóc, a on się wyśmiewa :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rem jak mówią że to czujnik lub termostat to zaufaj tym ludziom, zapewniam że na 99% mają rację, znam to z autopsji. :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rem

SORRY ze was tak rozsierdzilem ; nie myslalem w najczarniejszym snie ze ktos tak zareaguje na moje obserwacje i spostrzezenia .

Panowie zamiast sie obrazac rzuccie paroma konkretami nie zalujcie wiedzy podzielcie sie z niedouczonym ,oswieccie czlowieka z wyzszych partii gor .

Jak zmierzyc ten czujnik ? w czasie jazdy ?mam jezdzic z lap topem i czekac az sie pojawi usterka? to cos pojawia sie na kilka minut i znika ;auto zachowuje sie dalej bez zarzutu .

Moze zostaje jakis slad w postaci bledu i warto podjechac do ASO ?

Z przeprosinami

 

REM

 

dzieki GRINGO ZA DOBRE SLOWO BO MYSLALEM ZE JUZ WSZYSCY SIE OBRAZILI :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Zamiast jechać i tracić kase na ASO to lepiej wydać kilkadziestąt zł na czujnik i samemu go wymienić. Kilkanaście minut roboty dla średnio rozgarniętego jegomościa :)

 

 

Czujnik zielony 4-pinowy 059 919 501A lub jego czarny zamiennik 4-pinowy 078 919 501C

+ nowa uszczelka oczywiście :ok:

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hani z całym szacunkiem, ja widziałem jak mi go fachowiec zakładał, sporo się naklął bo ciężko coś tam było zdjąć żeby nie uszkodzić, jak to widziałem i słyszałem, to Bogu dziękowałem że się za to sam nie wziąłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Może naklął się jak go płyn gorący poparzył. Generalnie największy kłopot może sprawić demontaż wtyczki z czujnika oraz jak przy wyciąganiu czujnika wylata o-ring. Potem nie ma juz żadnych problemów.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rem

HHA dzieki za pomoc w piatek sie pobawie !

REM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość meriam3

Tak rem chłopaki mają rację w 100%

ja miałem przed miesiącem też ten sam problem i wymieniłem ów czujnik i po kłopocie w szukajce wpisz G62 i poczytaj posty a wszystko bedziesz wiedział

Dodatkowo podpowiem ci przy wymianie zciągnij dwa litry płynu chłodzącego albo spuść go do pojemnika i wtedy bezboleśnie wymienisz sam ów czujnik tylko zakładając nowy załóż oring i dobrze go wprowadź czujnik aby sie nie podwinoł oring bo inaczej wyleci ci płyn (tak jak mnie - niedbalstwo i pionierstwo w tej dziedzinie )

a następnie zalej wcześniej spuszczony płyn i uruchom celem sprawdzenia czy nie cieknie

Powodzenia

A jeśli masz silnik AFNto ów czujnik siedzi siedzi na przewodzie gumowym od chłodnicy za pompą wtryskową od dołu d takim bodajże plastikowym albo metalowym gnieżdzie - u mnie koloru niebieskiego kwadratowa wtyczka , cztery piny

konec kropka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rem

dzięki meriam !

mam AFN i biorę się do roboty .

zamówiłem czujnik zielony 4pinowy a w moim pasiu jest niebieski ,teraz nie wiem czy będzie pasował

napiszcie czy te czujniki zielone,czarne i niebieskie są identyczne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony i czarny pasują do jednej wtyczki (są zamienne) niebieski ma minimalnie inną wtyczkę i nie będzie pasował.

059 919 501A (zielony 4-pinowy)

078 919 501B (niebieski 4-pinowy)

078 919 501C (czarny 4-pinowy)

 

coolanttempsensorg2g62gj7.th.jpg czujniktempsilnika1yw2.th.jpg img3877kd0.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Żuczek

Dzięki Danek75. Właśnie takiej diagnozy potrzebowałem i teraz już wiem że u mnie to właśnie termostat szlak trafił. Dzięku za diagnozę i pozdrawiam. :vw:

 

A orientuje się ktoś może w jakich granicach cenowych oscyluje termostat do B5 1.9 TDI 110 KM1 1997 rok??

 

Z góry dzięki za informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już będziesz kupował, to bierz WAHLER-a. :ok: Ja za swojego dałem 79 zł, więc do diesla powinna byc podobna cena :cwaniak::hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem wymienianą chłodnice(bo skorodowała)i od tego czasu dziwnie zachowuje się wskaźnik temperatury.

Dzieje sie tak:

 

1. W takie dni jak teraz za nim wskaźnik od temperatury drgnie to musze przejechac około 5km - później już w krótkim czasie temperatura rośnie bardzo szybko do 90stopni.

 

2. Jak już samochód sie nagrzeje prawie do 90 stopni to zaraz wskazówka spada albo do zera albo zatrzymuje sie na około ciutkę nad zerem. I dopiero zaczyna od nowa rosnac powoli temperatura silnika. Czasami jest tak, że późnije już tą tepereature 90 stopni trzyma do końca ale zdarzyło się tez tak, w czasie bardzo długiej trasy sytuacja sie powtórzyla.

 

Myslałem, ze to czujnik, ale problem w tym, ze ta wskazówka reaguje płynnie i wchodzi na to, ze to jakby termostat źle regulował temperaturą silnika i za dużo schłodzonej wody dopuszczał(jak sie otworzy to sie nie zamyka).

 

Czytałem na forum, ze to moga być objawy dogorywającego czujnika temperatury.

 

Dlatego pytam się fachowców na co to wygląda i jak to zdiagnozowac :) ?

 

No i drugie pytanie - czy passaty potrzebują około 5km(mówie o drodze poza miastem) aby sie rozgrzać? Bo ostatnio zaobserwowałem u kolegi w BMV E46, ze ledwo przejedzie

kawałeczek i juz temperatura rosnie. Zresztą u matuli w Pandzie jest podobnie :)

 

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Czujnik oczywiscie diagnozujesz komputerem. Jeśli od razu nie wapdnie Ci błąd na ekran w VAGu to musisz przejrzeć bloki pomiarowe i zobaczyć tam jakie czujnik podaje parametry temparatury. Jeśli wskazania są czały czas stabilne i na jedym poziomie to można podejrzwać niesprawność temrmostatu jednak jeżeli temperatura z czujnika skacze wartościami i często zmienia podawaną liczbę *C na +/- to jednak będzie czujnik. Należy też pamietać o czym często pisalismy, że jeden czujnik odpowiada za 2 funkcje. Jedno wskazanie leci do sterownika silnika a drugie do zegara na desce rozdzielczej i steruje wskazówką temp.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie caly czas jest na maxa na dole :| Musi pochodzic jakies pol godz (bez jazdy) zeby cos dygnelo hehe W trasie to wogole sie nie podnosi no i z nawiewu powietrze takie lekko cieplawe mam niestety- termostat na bank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności