Skocz do zawartości
Gość sabo_75

Temperatura silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, ze ten temat juz był wałkowany, ale właśnie po lokalnych przymrozkach wystąpił u mnie problem. A mianowicie latem do temperatury silnika nie miałem zastrzeżeń - szybko się silnik nagrzewał i trzymał non stop 90 stopni. Teraz, gdy temperatura spadła na -4, to po przejechaniu około 60 kilometrów, wskaźnik pokazywał tyle ile widać na załączonym zdjeciu. Przecież po takim odcinku dawno powinien załapać odpowiednią temperature. Wcześniej miałem B4 i nie było takich przypadków nawet przy - 25 stopniach. Wiec moje pytanie brzmi: Czy takie wskazanie jest normalne? Czy moze raczej termostat jest do wymiany? :krzeslem::przestraszony::dobani:

Dodam, ze jak już zgasiłem auto, to po kilku minutach postoju, gdy się przekreci zapłon, to wskazówka podchodzi no gdzieś tak pod około 80 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

normalne to to nie jest....ale jak mowisz ze masz w trakcie jazdy 40st. a jak go zgasisz i odpalisz to po kilku minutach masz 80st.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, po kilku minutach od zgaszenia i przy ponownym włączeniu zapłonu, wskazowka jest na tej cienkiej kresce koło 90-iątki :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termostat - do wymiany

 

termostattdiww5.th.jpg thermostat87c102c1446ip6.th.jpg

 

indeks: WAHLER 3141.87D

Cena brutto: 87,41 zł brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to termostat, to jutro szukam nowego. Dzięki :padam::ok:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może czujnik temperatury?Pokazuje ci niewłaściwą temp.,a tak naprawdę masz 90st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to mam teraz sprawdzic - czy to czujnik czy termostat? :przestraszony: No wiem - najlepiej obie rzeczy wymienic :dobani: A jest inny sposób? :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kompem,u mnie padł czujnik to jak był ciepły silnik to podgrzewał świece,a na zimnym prawie wogle,ale w innym aucie czujnik wariował i pokazywał jak u ciebie,ale wygląda mi na termostat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawelb6 - ja mam benzyniaka :krzeslem:

A co do sprawdzenia termostatu, to jak mam to zrobić? Zagotować wodę i go tam wrzucić? No nie wiem. A może termometrem najpierw temperature wody zmierzyc? Jakieś pomysły? :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

normalnie w starszych autach to sie wyciagalo termostat wsadzalo do garnka z goraca woda i patrzylo sie czy sie otworzy termostat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zagrzał się do 80 i pokazał to czujnik :ok: po ruszeniu temperatura spadła.

 

No proste :padam:

 

Wal jutro do IC podałem ci namiary i numer tego miecha.

w razie czego to weź sobie przy okazji koncentrat G12.

 

Koncentrat wlewasz do większego pojemnika 4-5l i dolewasz do niego 1,5l wody (najlepiej destylowanej. Mieszasz wszystko dokładnie i możesz potem uzupełnić to co wycieknie bo napewno połowa wyleci. Ale najlepiej to wymienić cały płyn wtedy weź sobie dwa opakowania G12. Nie lej koncentratu bezpośrednio - najpierw zrób mieszankę 1:1 w jakimś pojemniku, resztę co ci zostanie będziesz miał na zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek - czyli jednak termostat, skoro po chwili czujnik pokazał 80, no nie? :hurra:

 

edit: Nie Lis 05, 2006 22:41

:padam: :padam: :ok: DZIĘKI ! :padam: :padam: ;)

 

ps: a te co są po około 5 dych - to złe są? Tak tylko pytam, jakby jutro gość w sklepi mi takowy oferował :kwasny:

Scalone/Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość areo1

Witam wszystkich forumowiczów. To co opisuje kolega to ewidętnie może wskazywać na uszkodzony czujnik temperatury cieczy chłodzącej. Wiem, bo miałem podobny przypadek. Mogłem przejechać 100 km i wskaznik pokazywał niższą temperaturę niz przy przejechanu 10 km. Ogulnie bywało różniei nie było na to reguły. Czasami silnik już po dłuższej pracy wskazywał 0 st to sie podniusł na max i to znowu zjechał do pewnej temperatury. Polecam podjechac do kogos kto ma program vag-com i niech zdiagnozuje komputer na obecność błędow lub zostaje servis. Zakupiłem czujnik i po zamontowaniu problem zginął.

pozdrawiam

 

Areo1

VW Passat 1,9TDI 101km 2003r. AVB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogulnie bywało różnie nie było na to reguły.. Czasami...

areo1 W twoim przypadku faktycznie ewidentna przyczyna była czujnika.

 

W opisie problemu kolegi na pierwszej stronie jest wyraźnie przyczyna nieprawidłowości termostatu. Temperatura równo podnosi się do 80°C na postoju i spada równo podczas jazdy do 60°C i nie skacze wskazówka (na 0°C czy na 110°C).

 

ALE - Jeśli ktoś dobrze obserwował wskaźnik i dobrze opisał jego nieprawidłowe wskazania to może sobie to przeanalizować w prosty sposób znany od kilkudziesięciu lat.

 

Wszyscy się przyzwyczaili do słowa Czujnik i na każde złe wskazanie wskazówki od razu wymieniają. Nikomu nie chce się sprawdzić i przeanalizować dokładnie zaistniałej sytuacji.

 

Przecież wiele razy pisaliśmy na ten temat, jeśli pojawiają się niedomagania na wskazówce - podejrzewamy czujnik lub termostat wtedy trzeba sprawdzić temperaturę węży przy chłodnicy (górny i dolny) i porównać, to wyjaśni sprawę.

 

Temat ten przerabiam od ponad 17 lat więc Sory - ale praw fizyki nie da się oszukać.

 

Woda(płyn chłodniczy) w gorącym silniku zagrzana do pewnej temperatury przykładowo 60-80°C nie może w przez chwilę ostudzić się i wskazać na 0°C, a następnie po chwili wskazywać 100°C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafmart

witam moim zdaniem jest to padniety termosta w poprzednim aucie mialem dokladnie to samo podczas jazdy temperatura wskazywala 40 st. a na postoju 90 st . a to dlatego ze podczas jazdy dostaje wiecej chlodzenia i niema sily sie rozgrzac a na postoju jak juz niema pedu powietsza to lapie temperarure. pozdrawiam :padam::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki! Ale juz z Markiem doszliśmy do konsensusu, ze to termostat. :cisza::krzeslem: No i to co opisał tam aero1 o czujniku temperatury, no to spoko - w takim wypadku był czujnik. Ale ja miałem inne objawy od twoich, bo mi to przecież wskazówka tak nie "lataa" jak u ciebie :przestraszony::cwaniak::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lucjusz79

mam nietypowy problem - normalnie do tej pory silnik się rozgrzewał do przepisowych 90 stopni i było ok. Dzisiaj było już disyć nieciekawie a mianowicie: wskażni zatrzymał się na ok 80-85 st i ani rusz następnie temperatura zaczęła spadać :przestraszony: i to prawie do samego dołu - wskaźnik spadał w oczach na przestrzeni ok 2 km zatrzymał sie potem na ok 60 stopniach po kolejnych 2-3 km temp zaczęła rosnąć - też szybko - doszło do 90 st i już spoko (bałem się że podskoczy powyżej 90) i na koniec jakieś 500 metrów przed domem znowu temp spadła do 80-85 st :przestraszony: nie wiem co to za diabelstwo

 

do tego doszło dziwne zachowanie skrzyni ale to chyba inny problem - muszę ją uszczelnić

 

nadmienię że w tym pasku wymieniłem ostatnio turbinę, przepływkę, olej

 

zostało mi jeszcze kupić zaworek e75

 

ale co z tą temperaturą ? ma ktoś jakiś pomysł ? :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Zapewne kiepści się czujnik G62/G2 o numerze 059 919 501A (zielony 4-pin) lub jego zamiennik 078 919 501C (czarny 4-pin)ale sprawdź też czy w czasie jazdy po przejechaniu 10km nie masz przypadkiem gorącej chłodnicy aby wykluczyć termostat.

 

Jak dokłądnie przeszukasz forum to znajdziesz komplecik informacji :)

 

Pozdrawiam

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej - czujnik głupawki dostaje - (tak mi się wydaję bo za szybko skacze)

VAG i wszystko się dowiemy jak wywali G62/G2 to rczej czujnik out

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności