Skocz do zawartości
mcgiwer

zczytywanie wsadu z epromu przez kabel, nie chce łączyć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę sobie zczytać wsad z epromu w passacie 2001 3BG, AVB , czy ktoś może doradzić jak to zczytać które bezpieczniki wyjąć by się połączyć kablem KWP ?, wyciągam bezpiecznik licznika i coś dalej blokuje komunikacje, doradźcie jak to zczytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"na stole" pójdzie bez problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie da rady bez wyciągania? Może Galleto da rade, czy też nie?

 

 

Nie ma innej możliwości ściągnięcia zawartości epromu, jak tylko wyciągnięcie go??

Edytowane przez mcgiwer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam chłopaki problem a wiec :

Kupiłem kabel z ebaya z płytą w zestawie, że to była wersja po angielsku to ściągnąłem polską wersję galletto i tutaj był problem, bo chyba ta wersja była okrojona jakaś, z ciekawości wszedłem w angielską wersje galletto no i niby zaczął łączyć się ecu z laptopem, po wczytaniu pierwszych 100% wszystko oki, ale przy drugim wczycie słychac jak jakiś przekaźnik lub coś pstryknie, włącza się wtedy kontrolka od ESP i rozłącza program, pojawia się komunikat, że program musiał został wyłączony przez system windows.

Po resecie zapłonu kontrolka gaśnie jak powinna, ale po ponownej próbie połączenia się ecu z galletto bląd powraca;/

Miał ktoś podobną sytuacje lub wie jak mogę się z tym uporać?

Byłbym BARDZO wdzięczny za pomoc :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przyłączę się do tematu. Potrzebuję zgrać soft z audi a4 1.8T 2000r silnik APU. Sterownik z pamięcią 29F400BB. Galletto nie chce wykryć sterownika. Próbowałem też boot mode i dalej go nie czyta. Oprócz programatora i wylutu kości da się jeszcze jakoś spróbować zgrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galetto nie odczytasz przez obd, można sprubowac innym kablem nawet kkl plus odp. program lub mpps, w 2000r nie było apu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, myślałem, że coś źle robię. Rozważam zakup MPPS'a. Właśnie też jestem zaskoczony..a jednak marzec 2000r audi a4 variant i silniczek APU na nowym sterowniku z flashem 29F400BB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno apu? Daj numer stera, mozna prubowac to zgrac kkl-em jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nr sterownika to 4B0 906 018 AA (nowe wtyczki na okrągłe piny, nie płaskie). Zwykłym kablem kkl z viakena mozna zgrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli apu, mozna spróbowac kkl-em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nr sterownika to 4B0 906 018 AA (nowe wtyczki na okrągłe piny, nie płaskie). Zwykłym kablem kkl z viakena mozna zgrać?

 

MPPS odczyt, zapis, bez problemów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MPPS odczyt, zapis, bez problemów.

Pozdrawiam

Bardzo dziękuję Darku za potwierdzenie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności