Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

 

Mam mały problem w swoim passacie . Nie ma światła stopu . czujnik przy pedale jest sprawny bo sprawdzalem . wogole nie ma napiecia na nim . niby wszystkie bezpieczniki są dobre . prosze o pomoc .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem nie masz czujnika na pompie hamulcowej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest przy pedale hamulca. A konkretnie mówiąc są 2 jeden jest od świateł a drugi jest do żeby się nie dało przyspieszać na hamulcu wciśniętym :) najprościej jest odczepić wtyczkę z czujnika i zewrzeć jakimś kabelkiem i wtedy patrzeć czy się włączy stop a jak to nie to. to wtedy trzeba już iść po kablach i szukać przerwy w obwodzie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a który to dokladnie jest bezpiecznik od stopu ?? nie moge zlokalizować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w b3, dłubałem trochę przy elektryce i przypadkowo wypiąłem skądś jeden kabel przy skrzynce bezpieczników. W efekcie światła stopu nie działają. Jak ten kabel przyłożę do plusa to światła stopu świecą cały czas. Brat przejrzał schematy i mówi że według nich ten kabel to masa, ale nie doszedł do tego gdzie go wpiąć. Jak dobrze pamiętam(zapomniałem zrobić fotki) kabel jest czarno-czerwony, pin W4. Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem w b3, dłubałem trochę przy elektryce i przypadkowo wypiąłem skądś jeden kabel przy skrzynce bezpieczników. W efekcie światła stopu nie działają. Jak ten kabel przyłożę do plusa to światła stopu świecą cały czas. Brat przejrzał schematy i mówi że według nich ten kabel to masa, ale nie doszedł do tego gdzie go wpiąć. Jak dobrze pamiętam(zapomniałem zrobić fotki) kabel jest czarno-czerwony, pin W4. Bardzo proszę o pomoc.

 

Powinien być we wtyczce E , pin nr 3 ( jest to +12V z włącznika światła stop)

Obok na pin 4 masz przewód czerwono - żółty, pin 5 brązowy. Wszystkie trzy przewody są dla świateł stop.

 

Lub tak jak piszesz wtyczka W, pin 4 (+12v dla świateł stop) Gdzie będzie wolne miejsce tam wepnij ;)

Poniżej rysunek skrzynki od tyłu, by było łatwiej znaleźć:

 

skrzynka b3.jpg.

Edytowane przez viper1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powinien być we wtyczce E , pin nr 3 ( jest to +12V z włącznika światła stop)

Obok na pin 4 masz przewód czerwono - żółty, pin 5 brązowy. Wszystkie trzy przewody są dla świateł stop.

 

Lub tak jak piszesz wtyczka W, pin 4 (+12v dla świateł stop) Gdzie będzie wolne miejsce tam wepnij ;)

Poniżej rysunek skrzynki od tyłu, by było łatwiej znaleźć:

 

[ATTACH=CONFIG]138204[/ATTACH].

 

Ten kabel wchodzi do pinu W4 tak jak mówisz, ale również wychodzi z niego drugi, w takim samym kolorze i bardzo krótki. Nie wiem gdzie ten właśnie wpiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś wtyczka E, pin 3? lub jeszcze wtyczka K, pin 4. Tam mają być przewody w tym kolorze (czerwono czarny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kabel tam nie sięgnie, jest za krótki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten kabel tam nie sięgnie, jest za krótki.

 

Skoro po podaniu na ten przewód światła stop zapalają się, to wychodzi na to że musiał być on połączony z E3 (+12V z włącznika świateł stop). Sprawdź gdzie idzie przewód z E3, może po drodze jest łączony i właśnie to odpięło się. Jak nie znajdziesz to we wtorek mogę zajrzeć jak to jest u mnie w skrzynce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, więc bardzo bym prosił. Jak pogoda mi pozwoli to zerknę czy nie jest łączony właśnie, bo nie mam niestety garażu i w obecnych warunkach jest to istna męczarnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, sprawdziłem i nie ma tam żadnego łączenia. We wtyczce E3 jest kabel takiego koloru ale nie kończy się łączeniem tylko idzie razem z tym czarno-żółtym i brązowym gdzieś w górę pod deskę rozdzielczą. Mógłbyś w wolnej chwili sprawdzić jak to tam u Ciebie wygląda?

 

Wygląda to mniej więcej tak: światła stopu.png

Edytowane przez Falk0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności