Skocz do zawartości
Wojtek44

problem z kierunkami passat b4

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam vw Passat 1.8 benzyna z 1995r. wariant cl. moim problemem jest szalejący prawy kierunek . W momencie naciśnięcia pedału hamulca nie można włączyć prawego kierunku. Po puszczeniu pedału wszystko wraca do normy . W momencie każdego pierwszego naciśnięcia pedału hamulca krótkotrwale miga kontrolka prawego kierunku. Proszę o szybką odpowiedż , może ktoś się z tym już spotkał

 

[ Dodano: Pią Gru 30, 2005 17:24 ]

w dniu dzisiejszym postanowiłem coś zrobić z tymi kierunkami . Zacząłem od przewodu w bagazniku pod plastykową osłoną, łączący lewą lampę z prawą . Po rozłączeniu przewodu od prawej lampy problem ustąpił. Rozwinąłem ten przewód i okazało się , że przewód masowy brąz miał w dwóch miejscach przetartą osnowę. Drugą przyczyną było zwarcie jakie dawała żarówka prawegotylnego kierunku.Po tych czynnościach problem ustąpił. Przy swoim Passacie samodzielnie wymieniałem pasek rozrządu, Zbiornik wspomagania układu kierowniczego, amortyzatory przód,wymiana żarówki podświetlenia włącznika ogrzewania, wymiana filtra gazu instalacji Tomasetto, łożyska przód i tył. Przypominam ,ze posiadam passata 1,8 ABS w wersji CL . Jeżeli zainteresuje kogoś coś z tego co robiłem do tej pory to proszę o pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stark

Mam podobny problem, ale jeszcze sie nie zabrałem do rzeczy. Włączam kierunek lewy\prawy wciskam pedal hamulca i kierunki przestają działac.

Bez wciśniecia pedału hamulca kierunki pracują raz normalnie drugi raz przyspjeszają.

 

Co jest grane .

 

A jeszcze czasem z niewiadomych przyczyn włącza sie alarm.

 

Pewnie gdzies jest zwarcie. Problem sie zaczął jak zaczeła sie wilgotna aura. JAk jest zimno jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie gdzies jest zwarcie. Problem sie zaczął jak zaczeła sie wilgotna aura. JAk jest zimno jest ok.

 

Sam sobie częściowo odpowiedzialeś.

Woda robi zwarcie. Po zamarznięciu woda czyli lód już nie przewodzi prądu, więc problem znika. Pozostaje jedynie znaleźć to miejsce, czego serdecznie współczuję.

 

Spróbuj przy lampie. Jeśli możesz, to sprężonym powietrzem wydmuchaj złącze lampy i płytę z żarówkami.

Skoro czasami przyspieszają, to robią to, jeśli nie wszystkie żarówki świecą, a więc gdzieś jest śniedź. Sprawdź -przeczyść i zakonserwuj złącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiek vw

miałem ten sam problem w wakacje w B3 właczałem kierunek i dostawał warjacji a drugim razem mrugał normalnie.Wciskałem hamulec kierunków nie było.Początkowo przy upałach do 30'C było git potem upały nie pomagały.Ostatecznie z problemu wybawił mnie kabelek podłączony do brazowego przewodu w jednej z lamp<org.masa> który z drugiej strony był podłaczony do karoserii.Problem się skończył.ja obstawiam mase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek44, dDodam jeszcze że oprócz tego co zrobiłem z kierunkami był zaśniedziały wtyk przy prawej lampie. Pomógł mu fosol. No i przy okazji wymieniłem żarówki bo były pokryte takim białym naloterm .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fosol jest środkiem żrącym i gwarantuję, że za kilka dni może nie być w ogóle świateł, a przewody zgniją. Do tego celu najlepiej służą: jakiś przyrząd do oskrobania i jakiś środek w sprayu do konserwacji styków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam Vw B4 1996 często ginęły mi nagle prawe kierunki, również włączenie awaryjnych nie powodowało ich zapalenia, zdecydowałem się na wymianę przełącznika kierunków, kupiłem niemiecki 60 zł założyłem i po około 50 km jazdy znowu mi zginęły, przy wymianie sprawdziłem styki na kostkach , nie maiły żadnych śladów napaleń itp, na wszelki wypadek spryskałem jeszcze je płynem "contax" do czyszczenia styków, jestem już głupi co może być. Czy to jakiś (ale jaki ) przekaźnik czy przerywacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności