Skocz do zawartości
mirekserwus

zmiana licznika Passat B6 (3C)

Rekomendowane odpowiedzi

Wiązka do prawej manetki od kompa była kompletna, znaczy wszystkie potrzebne piny były obsadzone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

To napisz jeszcze w jaki był koszt tej całej operacji? Gdzie zakupiłeś bebechy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłby ktoś zrobić zdjęcie licznika podczas włączonego zapłonu chodzi mi o zapalone kontrolki

a prościej czy podczas kluczyka w fazie zapłonu świeci się wam czerwona kontrolka kierownicy a potem gaśnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zapala się i potem gaśnie jak wszystko jest OK, jest czerwona potem żółta i nic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Acadaptor1

witam serdecznie,

A czy mi ktoś pomorze jak krok po kroku wyjąć licznik z kokpitu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A jak wygląda sytuacja kiedy posiadam licznik z MFA 1/2 FIS i chciałbym wymienic go na pełny FIS - manetka zostaje ta sama, bo już obsługuje MFA a co dalej. Wystarczy przepiąć kostki do nowego licznika i to wszystko ?????

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja również zarzucę pytaniem.

 

Na sobotę jestem umówiony na wymianę kierownicy na taką z multifunkcją więc korzystając z okazji zmieniam też licznik na MFA+

 

Auto mam z 2005 roku, nie wiem czy bez problemu podejdzie licznik z 2006? Mam na oku jeden NR 3C0920870P. Pomógłby mi ktoś rozszyfrować co to za licznik po podanym numerze? Nie chcę dzwonić do mechanika w niedzielę, bo to też człowiek, odpocząć musi ;)

 

W sumie licznik jest z 2005 roku, sprzedawca właśnie mnie o tym poinformował.

Edytowane przez Adam_84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mógłby mi ktoś napisać, moduły komfortu o jakich numerach działają z rozbudowanym menu w MFA+?

 

Wiem, że chcąc wejść do menu MFA+ i z niego korzystać muszę zmienić moduł komfortu na taki który to obsługuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mógłby ktoś pomóc, zmianiam zegary w Passacie 3C (diesel 2.0, 2005 / 2006)- miałem VD1 4240, 3C0 920 870 Q FIS / MFA+ i uległy uszkodzeniu - przestały kompletnie działać - zero komunikacji. Instalacja w aucie sprawdzona OK, uszkodzone zegary w trakcie diagnostyki.

Kupiłem 3C0 920 870 Q (VD1 4037) żeby móc autem jeździć. Zegary "prawie" działają, mam problem ze wskazaniem temperatury zewnętrznej (z czujnika pod zderzakiem) pokazuje kosmiczne wartości -22oC / -26oC gdy rzeczywista temp. zewnętrzna jest ok 6oC. Dodatkowo nie pojawia się wskaznie poziomu paliwa (rezystancja czujnika paliwa z MVB z kanału 17 to 510Ohm), po podpięciu VCDS mam błąd:

00771 - Czujnik wskaźnika poziomu paliwa (G)

010 - Przerwa / zwarcie z plusem

 

Czujniki podobne sprawdzone przez elektryka bo ja już odpusiłem i podobno ok. Diagnozując wypinał kostkę od czujnika temperatury, podstawiał rezystor (dane na liczniku zmieniały się np do -16oC gdzie powinnabyć wartość + oC), sprawdzał też teoretycznie czujnik poziomu paliwa.

Po jego wypięciu, podobnie jak po wypięciu czujnika temp. zewnętrznej, a więc przy przerwie w obwodzie, włączały się wentylatory w aucie i odziwo jeśli dobrze pamiętam pojawiały się kreski w sekcji temp. na liczniku - zarówno po wypięciu czujnika temp (co chyba normalne) jak i czujnika pozimu paliwa.

Do swojego opisu klęski dodatkowo załączam zrzut z MVB dla licznika z odczytaną rezystancją z czujnika poziomu paliwa.

Prośba o pomoc mam podobno krótką gwarancję instalacyjną na ten licznik i nie wiem czy mam już go odsyłać.

Wg katalogu zamiennikiem 3C0 920 870 G jest 3C0 920 870 Q więc chyba powinno to działać w dwie strony,

Jeśli chodzi o "kodowanie" to na obudwu mam to samo 7105, ale to nie ma znaczenia, bo przeciez dotycz klocków, pasów etc.

Nie wiem może to wskazuje ze z licznkiem jest coś nie tak, może potrzebna jest jakaś dodatkowa adaptacja ?

 

Z góry dzięki za wszystkie sugestie,

 

MVBkombi1_hpsqsaa.jpg

Edytowane przez adampek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
komputer
Mam pytanie w przypadku zmiany licznika w passacie b6 (2006) na inny pasujący, potrzebne jest wykonanie dodatkowego kodowania np. w can-getway lub w innym module. Czyli np. w przypadku can-getway trzeba usunąć z kodowania "bit" odpowiadającego za licznik a następnie po wyłączeniu i włączeniu zapłonu wprowadzić go powtórnie z podpiętym "nowym" licznikiem ?

W przypadku samych zegarów wystarczy chyba wykonać tylko kodowanie dotyczące kloców / pasów, płynu i ewentualnie regionu i to chyba wszystko ?

U mnie jest dziwna akcja po włożeniu "nowych" zegarów, kasuję błędy robię im kodowanie. Wszystko działa do momentu wyłączenia i zamknięcia auta. Po wygaszeniu zegarów i ponownym otworzeniu i uruchomieniu auta nie podświetlają się ponownie - tymczasowo pomogło zdjęcie klemy. W przypadku "centralnego zespołu elektrycznego" - Bordnetz nie znalazłem danych odnośnie kodowania dla licznika.

Edytowane przez adampek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś wie jak podłączyć licznik "na stole" tzn gdzie dać zasilanie to 12V na które piny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zmieniał licznik w B6 na nowego typu(z białym wyświetlaczem)? Wiem, że są inne kostki i zmienione piny, ale czy po przeróbce wiązki i zmianie na właściwe trzeba coś robić jeszcze? Np. programować czy zmieniać Can itp? Czy wystarczy zamienić licznik i będzie działało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam ;)

Czy ktoś zmieniał licznik w B6 na nowego typu(z białym wyświetlaczem)?
podłączam się pod pytanie, choć wydaje mi się, że gdzieś na forum przemknęła mi instrukcja, ale nie jestem pewny, podrzuci ktoś coś ?? :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz za uszy z problemów............. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ja rezygnuję, czekała by mnie wymiana całego "drewna" w aucie :(

Nie robią mojego już, a nie będę wstawiał innej ramki liczników, za duże koszta ...

Jak ktoś chce, to znalazłem gościa i chętnie sprzeda sam licznik i gateway z 2.0 tdi, sedan, europa na 100% (tak mówi).

http://allegro.pl/vw-passat-b6-b-6-2-0tdi-licznik-komputer-komplet-i1811121822.html

fotkę gateway-a mi podesłał (rarytasik):

 

20110621208.jpg

 

Pozdrawiam

ps.a tak się już napaliłem :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym troszkę odnowić temat. Interesuje mnie zmiana zegarów na takie z MFA+ mam obecnie passata b6 confortline 2006r 105km 77kw (BCK) niestety z najprostszym licznikiem. Moje pytanie brzmi czy można taką operacjie przeprowadzić. I czy można do tego dorzucić kierownicę mulitifunkcyjna bez prawej manetki czy tylko z manetka ale z kierownicy. Jaki koszt tego mniej więcej by był jeśli oczywiście jest coś takiego możliwe.

P.S to jest anglik który zostaje na wyspach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym troszkę odnowić temat. Interesuje mnie zmiana zegarów na takie z MFA+ mam obecnie passata b6 confortline 2006r 105km 77kw (BCK) niestety z najprostszym licznikiem. Moje pytanie brzmi .....

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/100676-Instrukcja-%E2%80%93-Zamiana-licznika-B6-na-CC-%28biale-podswietlenie-zegarow-bialy-FIS%29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgle to żeby wymienić licznik to dużo rozkręcania jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności