Skocz do zawartości
mirekserwus

zmiana licznika Passat B6 (3C)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

wczoraj wymieniłem liczniki na pełen fis (wcześniej brak fisa). Dodatkowo musiałem wymienić przełączniki posiadające manetkę do komputera, wszystko odbyło się bez najmniejszego problemu. Licznik zadziałał na zasadzie plug&play, wszystkie dodatkowe funkcje nowego fisa są dostępne. Niestety wyskoczyły błędy poduszki i esp, dodatkowo kierownica nie ma wspomagania. Czy ktoś z was spotkał się z takim błędem i wie jak go rozwiązać ?.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt . 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zczytaj błędy vcds'em i wrzuć tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam vcdsa, własnie zamierzam go kupić. Może coś polecacie do 150zł ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esp i kierownica naprawią się po krótkiej przejażdżce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem już 50 km , dalej się świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawi sie w zależności od błedu. Na pałę nie rób, odczytaj błędy, zrób co trzeba i potem jazda próbna.

Bład powinien zginać po ok 10m , jak nie zginę to po 50km tym bardziej będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się naprawić te błędy, pomogła adaptacja według opisu z http://forum.vw-passat.pl/threads/87122-b%C5%82%C4%85d-czujnika-skr%C4%99tu-kierownicy-po-mont-tempomatu. Teraz mam pytanie jak przestawić licznik, na wcześniejszym miałem nabite 235000 km na nowym mam 190000km. Chciał bym dobić do oryginalnego przebiegu, polecacie jakiś program ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciał bym dobić do oryginalnego przebiegu, polecacie jakiś program ?.

 

VAG Tacho, ja osobiście udałbym się do warsztatu elektroniki samochodowej...chciałbym zobaczyć ich miny, że mają "korygować" w tą strone:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja osobiście udałbym się do warsztatu elektroniki samochodowej...chciałbym zobaczyć ich miny, że mają "korygować" w tą strone
Masz rację. Ja tak robiłem po zmianie licznika i zdziwiona mina bezcenna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VAG Tacho, ja osobiście udałbym się do warsztatu elektroniki samochodowej...chciałbym zobaczyć ich miny, że mają "korygować" w tą strone:)

 

Gdyby nie kwestia tego że kupiłem kabelek to może bym się udał, w szczególności po to żeby zobaczyć ich minę :). Swoją drogą dzięki kablowi też zobaczyłem parę razy fajną minę znajomych którzy dali by sobie uciąć rękę że ich przebieg jest oryginalny :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam passata b6 benzyna 1.6 czy jest mozliwosc wynany licznika pełny fis na nowszy czyli na białe

jak nalezy poprzekładac te piny jaka kolejsc kosc juz mam nowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post 34 i 39 !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem licznik na duży fis plus manetki z modułem pod kierownicą do obsługi kompa. Wcześniej nie było żadnego komputera. Wszystko działa tylko nie mogę wejsc do menu licznika z manetek.  Przytrzymuje OK i nie pokazuje sie menu. W module komfortu niby zaznaczyłem obsługę ale nadal nie da się wejść. Trzeba coś jeszcze zakodować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy po zamianie zegarów w B6 z 2007 zegarów z czerwonym pełnym wyświetlaczem pośrodku zegarów na licznik z białym wyświetlaczem, będzie on funkcjonował prawidłowo, tzn. wyświetlał komunikaty, pokazywał otwarcie drzwi itp. ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.09.2009 o 09:57, mirekserwus napisał:

Kolego żadnego cięcia przewodów imo nie ma w liczniku wykręcasz stary zegar i wstawiasz MFA nic nie przerabiając, następnie wymieniasz manetkę prawą do sterowania komputerem i programujesz i wszystko zakończone powodzeniem aha i zapomniałem dodać taj jak wspomniałeś wszystko odbyło się po przepięciu kostek

Jak możesz napisz co wymieniłeś ja wymieniłem licznik i manetki po włożeniu kluczyka licznik działa tylko nie zmienia sie nic nie przełącza się żeby spalanie pokazało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wymieniłem licznik z 1/2 FIS na ful FIS (MFA). Wszystko działa tylko mam nie taki przebieg jak wcześniej i nie umiem sobie z tym poradzić.

Mam kabel VAG K +commander 1.4 oraz kabel HEX v2 + vcds i vcds szczytuje mi dobry przebieg z nowego licznika, ale nie mogę go zmienić,

a commander sczytuje zamiast 295 000 (tyle ma ten licznik) - 1 112 000 ;-) i zmiana nic nie daje.

Oryginalny licznik ma 210 000 i tyle bym chciał ustawić na tym nowym.

Co robię źle ?

WhatsApp Image 2020-11-15 at 14.01.50.jpeg

WhatsApp Image 2020-11-15 at 14.06.12.jpeg

Edytowane przez paszczus
Brak zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tematu. Wczoraj zakupiłem drugiego Paska B6 jako dawce do mojego. Różnica taka że mój ma licznik 1/2 fis a dawca pełny fis i sterowanie w kierownicy. 

Myślałem że będzie nie wiadomo jaka walka ze zmianą. Na spokojnie 1,5h roboty. Żadnych cięć kabli przeróbek, poprostu wyciągasz jedno wkładasz drugie. Działa wszystko bez problemu. Nawet ustawienie webasto na czas kiedy ma się odpalić. 

Problem mam tylko taki że na starym miałem przebieg 201000 a na tym co zamontowałem 310000. Może wiecie czym skorygować przebieg??? 

VCDSem nie da rady. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności