Skocz do zawartości
mirekserwus

zmiana licznika Passat B6 (3C)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów i mam pytanie odnośnie wymiany licznika Passat B6 (3C) posiadam aktualnie licznik zwykły bez pełnego fisa chciałbym zmienić na pełen fis oczywiście jak wiem muszę zmienić manetkę od wycieraczek i licznik co dalej musze zrobic czy ktos zmieniał w ten sposób licznik czy da sie to zrobic czy nie opłacalne to wogule, wolałbym zeby miedzy zegarami wyswietlało mi sie wszystko a nie połowa licznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "nie opłaca sie". Jesli chcesz przeznaczyc kieszonkowe w wysok 100zł , to tak - nie opłaca sie. Koszt zegarów znasz - allegro (w ASO odradzam), manetka, kabel, no i kilka godz dłubania. Potem adaptacja zegarów VAg-eim, zczytanie PIN-u, bo mało który sprzedawca go posiada. Wiec mozesz sobie policzyc. Gdzie kupisz i za ile, to juz Twoja sprawa. Na szczęscie ASO nie jest jedynym miejscem w PL gdzie mozna kupic takie rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli kupie zegary i manetkę to będę miał pełen fis i będzie pokazywał spalanie i wszystko co ma pełen fis ? jeśli tak to zabieram się za to i kupuje co potrzeba a koszt mnie nie interesują myślę ze w 600 zł się zamknę z tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma tam pinu do immo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w końcu da rade przerobić ten licznik czy nie bo nic się nie dowiedziałem każdy co innego pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, tu juz nie potrzeba sie logowac do zegarów. To juz chcesz przerabiac licznik czy wymeinaic na taki z pełnym FIS-em, bo za kazdym razem co innego piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pisze co innego za każdym razem czytaj uważnie kolego co pisze , tak chce wymienić licznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku napisałes ze chcesz wymienic liczniki, potem ze chcesz przerobic. Dla mnie to co innego oznacza. Da sie zrobic. Kupuj licznik, manetke, wiązke pewnie też od manetki, i ELSE instaluj i wertuj schematy. Nie bedzie przynajmniej 1001 pytan - a jak tą śrubke, a jak ten zaczep, a gdzie kolor zielony i czerwony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak kolego chce wymienić licznik bo przerobić się nie da , wiec muszę kopić licznik oczywiście musi być z pinem tak ? i manetkę i wtedy już nie zostaje wiele do zrobienia tego czy tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej pisał, te liczniki nie mają juz PIN-u do IMMO. Nie wiem co masz na mysli pisząc "wiele do zrobienia". Ktoś może posiedziec dzien na tym dłubaniu i powie ze nie ma wiele do zrobienia, a jak ktos nie wie jak to ruszyc to rece załamie przy zdejmowaniu kierownicy i wyjmowaniu licznika, bo jakies airbagi trzeba odpiąc, trzeba uważać by nie wybuchła, potem błedy kasowac, robic adaptacje, testy, wertowac schematy w ELSIE gdzie sie podpiąc z manetka, czujnik położenia kierownicy odłaczyc itp ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mi odpowie konkretnie kto wie coś na ten temat bo każdy co innego pisze,jak będę kupował licznik do swojego paska z pełnym Fisem to mam kupić licznik z pinem do imo bo ponoć jest to w liczniku czy już w tych modelach nie idzie imo przez licznik czekam na wypowiedz kogoś z kolegów kto wie coś o tym, a może ktoś wie kto na Dolnym Śląsku zająłby się tym i mi to zrobił czyli pełen Fis miedzy zegarami oczywiście z podłączeniem manetki lewej z przyciskami do sterowania, dziś słyszałem wypowiedz gościa jednego i powiedział mi tak żebym dał sobie spokój z tym bo jest dużo roboty z tym a i do tego potrzebne jakieś czujniki są,sam nie wiem jedni mówią ze instalacja już jest do podłączenia licznika i manetki trzeba tylko stary zegar wyjąć i założyć drugi z pełnym Fisem i później tylko podłączyć pod komputer czekam na jakieś podpowiedzi z waszej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem ze nikt nie wypowie się na mój zadany temat bo widocznie nikt nic nie wie dzięki bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytam jeszcze raz czy ktoś wie coś na temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie czytasz odp.TAM NIE MA PINU DO IMMO.co do reszty to oprocz tempomatu nic w b6 nie dokladalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego mozesz zalozyc kazdy zegar do b6, w tym juz nie ma immo w zegarze wiec mozesz wachlowac sobie nimi, musisz tylko patrzec na producenta zegaru i porownac wiazki wchodzace do nich, temat do opanowania tylko troche rusz glowa i zaopatrz sie w dobre schematy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy poszukuje schemat licznika i schemat manetki prawej sterującej wyświetlaczem MFA do Passata B6 3c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko działa już po zmianie licznika dzięki Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko działa już po zmianie licznika dzięki Pozdrawiam

Znaczy podeszło Plug&Play? Korekta przebiegu bez problemu? Gdzie w B6 siedzi teraz immo? Tak jak w Audi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

mirekserwus napisz jak wygladala zmiana zegarow i montowanie nowej manetki, byly problemy i ciecie kabli? czy operacja polegalla na przepieciu wtyczek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego żadnego cięcia przewodów imo nie ma w liczniku wykręcasz stary zegar i wstawiasz MFA nic nie przerabiając, następnie wymieniasz manetkę prawą do sterowania komputerem i programujesz i wszystko zakończone powodzeniem aha i zapomniałem dodać taj jak wspomniałeś wszystko odbyło się po przepięciu kostek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności